Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik vegyem szetintetek?...

Melyik vegyem szetintetek? (nyúl eledel)

Figyelt kérdés

Versele-Laga Cuni Fit nyúleledel 5kg-os - 1.166 Ft-ért,

Versele-Laga Cuni Nature nyúleledel 750g-os - 975 Ft-ért,

Versele-Laga Cuni Nature nyúleledel 2,5kg-os - 2.895 Ft-ért


Ugye a 750g-os az elég kevés! De a 2,5kg-os nem sok? Vagy ugy jó ha azt veszem? De azzal meg az a baj, hogy 2,5kg-os és 2895 Ft-ért van a másik meg 5kg-os és csak 1.166 Ft-ért van (de az meg nagyon nagy mennyiség, és ha sokáig tartom bemolyosodik!) De ha meg 750g-osból veszek 2 csomagot az ugye, 1,5kg 1.950 Ft, de annyiért (sőt, kevesebbért!) kapok 5kg eledelt is!

Tehát árban mindenképp a Cuni Fit érné meg, de az ugye 5kg-os és az sokáig elég lenni, ezáltal, sokáig is állna!

Na, ilyenkor mi van?



#nyúl #eledel #nyúl eledel
2013. márc. 13. 11:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

én halywood tápot adok a nyuszimnak, olvastam itt hogy a nature tápok egyéltalán nem jók a nyuszinak, a fit ha jól emlékszem még ugy ahogy elmegy de én pont azért nem vettem meg mert ilyen olcsóra jön ki kilója.

a halywoodosra is rávan írva hogy 70g/nap, kimértem hogy az mégis mennyi és kab 3 nap alatt eszik meg ennyi tápot.

és felbontatlan állapotban 1 évig őrzi meg szavatosságát, szóval ha nem akarsz a comletére annyit költeni akkor halywoodosat vegyél neki szerintem :)

2013. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Napi 55 gr szerinted nem sok??? Atya ég, az én nyuszim naponta kb 10-12 gr-ot kap, nyuszis állatorvos ajánlására..


Kedves utolsó: egyetértek, a halywoodot én is ajánlottam:)

2013. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Bár én a vagasra tartott nyulaimrol beszélek, és én 25 kilos zsákban gondolkozom a létszám miatt, de szerintem inkább a változatosságra érdemes törekedni. Nekünk is jobban esik egy szendvics, majd egy-két gyümölcs is utána. Én bekeverek egy rész takarmányt, két rész árpát, egy rész zabot (ezt egyik másik nyuszi kivalogatja :) ), minden nap kaptak friss zöldet. Érdekes módon az egyik kedvencuk az a lehető legszurosabb levelu kerti gyomnövény mindegyiknek. Amelyiknek a levelszelein körben vannak kemény, tuskeszeru kepzodmenyek. Csodálkoztam is eleinte, hogy hogyan csinálják, hogy nem szurja szét a szájukat de ügyesek nagyon. Ugyanúgy szerették, mint a lucernat.Ha így is tudod őket tartani, ha van rá modod, akkor ki is hagyhatod a takarmányt egy tesztidore. Csak ha még sose ettek zöldet, óvatosan szokasd hozzá őket, mert felfuvodhat, de csak amíg hozzá nem szoknak. Utána már akkor sem lesz bajuk, ha csurom vizesen adod nekik. Viszont semmi se legyen földes, amit kapnak, és kenyeret is csak nagyritkan adj nekik, az viszont árthat esetleg, ha tomod beléjük. Mindig csontszaraz legyen, és zéró penesz. Bár nem 100 százalékban a kérdésedre válaszoltam, azért remélem tudtam segíteni. Sok sikert és örömöt a nyuszikhoz!
2013. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
igazából szerintem nem sokban tér el egy hízó nyuszi és egy lakótárs etetése, a táp az ami homlok egyenest az ellentéte hiszen nekik pont aza lényeg hogy ne hízzanak, ezért is sokallom azt az 50 grammot hiszen egész nap kap zöldséget meg széna ott van elötte annyi külömséggel hogy ő akkor kap mikor leül a hűtő elé :) az én nyuszkóm is imádja a lucernát apukám szárított ki neki télire és hetente kapott, hogy elég legyen, de mikor már megérezte az illatát extázisba került :)
2013. márc. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A törpe nyuszit egész másképp kell etetni, mint a húsnyuszikat. A törpék elképesztően takarékos jószágok, és egész kevés kajától is kerekre híznak, amitől meg rövidebb ideig élnek. A túl sok nasitól pedig nem eszik meg a szénát, amitől kipusztul belőlük a cellulóz bontó baci, anélkül meg a nyúl se élhet.

Szóval fincsi széna legyen előtte, korlátlanul, változatosan, extra minőségben. (Ez kb. 1 marék /nap...)

Pont ugyanazt a tápot, és csak azt kéne ennie 3 hónapig, amit a mamija alatt kapott, és utána fokozatosan, kisadagokban bevezetni minden újat.

Egy holland törpének egyáltalán nem kevés a 0,5 kilós Complete. A hosszú szőrű duplagénes oroszlánfejű, pedig extra érzékeny pocija miatt csak a Completet eheti...


A nyúltápok minőségét leginkább a rost tartalom mutatja, és ilyen értelemben a Cuni Fitt nem is annyira rossz... csak olcsó. :)


Amúgy szinte biztos, hogy a legolcsóbb tápot, szénát a tenyésztőtől kapod. A zsákos kiszerelés jóval olcsóbb, és a házhoz szállítás díját is megúszod.

És a fajtára vonatkozó etetési szabályokat is mindenképp érdemes nála megérdeklődnöd.

2013. márc. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehetőleg olyat amiben nincs gári festék !!
2013. márc. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!