Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ugye nem fog meghalni?

Ugye nem fog meghalni?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi van a nyuszimmal. :'( bágyadtan fekszik. Nem csinál semmit. Az éjjel véletlen evett a szoba növényből, de ez már máskor is előfordult, akkor semmi baja sem lett. Tegnap csokit is evett, de azt is evett máskor is. Adtam neki vizet, abból ivott, viszont semmi más nem kell neki. Ugye nincs nagy baj? Hogy segíthetnék rajta?

2013. márc. 29. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem jó csokival etetni a nyuszit, a bélrendszerük nagyon érzékeny. Ha felborul a bélflóra egyensúlya, az végzetes hasmenést is okozhat. A legjobb lenne állatorvoshoz vinni, és érdemes lenne bélflóra regenerálót (nyúlnak valót!)tenni az ivóvízbe. Bio lapis néven állatpatikában árulnak ilyen port.
2013. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

A csoki kifejezetten nyúlnak való...:((


Ha nem eszik, akkor abba rövid időn belül bele is pusztulhat, lévén a nyulaknak nagyon kényes az emésztése. Bogyó van?

Legalább probiotikumot adj neki (Fibreplex, Bio-lapis), hátha beindul az emésztése, bár ha szemmel láthatóan ennyire bágyadt, akkor ott komolyabb baj lehet szerintem.


Mi volna, ha elvinnéd orvoshoz??

2013. márc. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a nyuszik nagyon kényesek a táplálékot tekintve :( Baj is lehet ha valami olyant adsz neki amit nem kéne. Vidd orvoshoz! ;)
2013. márc. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egzotikus végzettségű doki kellene... A Pazár Péter tanítja őket az egyetemen, ha nem Pesti vagy, hívd fel és kérdezd meg, hogy ki tud most segíteni felétek, vagy házilag mit tudsz csinálni.
2013. márc. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Ma leflegmáztak, de tényleg nem tudok máshogy válaszolni.


~evett a szoba növényből, de ez már máskor is előfordult

És arra nem gondoltál, hogy megszüntesd? Azért mert eddig keveset evett, igenis lehet mérgező!


~csokit is evett, de azt is evett máskor is

Persze, adj neki csak csokit, rohadtul neki való.


Nagyon sajnálom a nyuszid, hogy ilyen hülye gazdája van. Azonnal vidd el állatorvoshoz, és ajánlom, hogyha eddig nem tetted meg, nézz utána a nyusziknak!

2013. márc. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a jó érzésűeknek mondom, hogy szerencsére már petrezselyem zöldet evett, és már jobb színben van.
2013. márc. 29. 20:27
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Előbb ragozni tanulj meg, utánna oltogass, sajnos Xandirnak igaza van, neked meg döglött nyulad lesz ha nem teszel valamit....
2013. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Dögleni az olyan barmok szoktak, mint te. Gondolom véletlen 43%-osak a válaszaid. S*ggfej. Ha valami nem tetszik, letakarodhatsz a kérdésemről. Senki nem kérte, hogy írkálj..
2013. márc. 29. 22:27
 9/10 anonim ***** válasza:

csak ezt nem értem: többször, véletlen.


ha egyszer megtörténik, próbáld már meg megelőzni, nem?

2013. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem mindenképp vidd el állatorvoshoz nehogy rosszaodjon a helyzet. :(
2013. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!