Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac összeszoktatása....

Tengerimalac összeszoktatása. Tudjuk hogyan, mégsem megy zökkenőmentesen :D Rutinos tengerimalac tartóknak valami hasznos ötlet? Kösziiii

Figyelt kérdés
Rutinos tengerimalac tartók véleményére lennék kíváncsi. Novemberben vettünk egy lány malackát, és 3 hete vettünk mellé egy 6 hetes szintén lány malacot. A létező összes malacos fórumot elolvastuk már összeszoktatással kapcsoltban, nekünk valahogy mégsem úgy alakulnak a dolgok, mint szerettük volna. Jelenleg külön ketrecben vannak, ahogy az írták, egymás mellett. Semleges területen barátkoznak. Az elején ment a féltékenykedés, a vagánykodás, ami mostanra megszűnt, amikor együtt rohangálnak akkor jól megvannak. Hétvégén kitakarítottuk mind a két ketrecet, szagtalanítás minden megvolt ami kell, és összenyitottuk az ajtókat próbaképp. A ketrecben folyamatosan megy a kergetőzés, csipkelődés, persze a nagy molesztálja a kicsit. Enni szépen esznek együtt, viszont a nagy malac nem túl kedves a kicsivel. Megy utána mindig, és elég sokszor piszkálja, folyamatosan berreg neki, és rázza a fenekét, Tudom, dominancia jele, de azért 3 hét után már abba hagyhatná :)) Aztán megint elválasztottuk őket, és azóta gyarapodott az amúgy sem zökkenőmentes összeszoktatás egy olyan problémával, hogy azóta meg megy a ketrecrágás, amikor nincsenek összenyitva. Mind a kettő az ajtó előtt áll, és át akarnak menni egymáshoz. Széttépik a ketrecet, viszont ha meg össze vannak eresztve, piszkálják egymást. Az ellentmondások miatt vagyunk tanácstalanok. Néha összebújnak, szeretik egymást, máskor meg mint ha meg akarnák enni egymást. Valakinek valami hasznos ötlete? Előre is nagyon köszi :)

#tengerimalac összeszoktatás #tengerimalac tippek
2013. ápr. 3. 10:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Nekem 2 fiú van, nem szórakoztam, összeraktam őket, majdnem 1 idősek, a fiatalabb a dominásabb ő verekedett, kergetőzött, meghágta, dominákás képppen, ment a bunyó, de nem véresen. Pár hét lefirgása alatt minden redben. Nincsenek nagy bunyók... Béke van tesó :D
2013. ápr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A dominanciaharcot engedni kell, hogy lejátszák egymás közt:Ö
2013. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi köszi. Hagyjuk hogy lejátsszák egymás között a dominancia harcot, csak akkor lépünk közbe, ha elfajul a dolog. De már 3 hete nyomják. Ideje lenne megegyezni ki a főnök :D Bár egyértelmű, mert a nagy hősködik, a kicsi tűri. Akkor lehet hagyjuk őket egy ketrecben, aztán meglátjuk, kösz a beszámolót :)
2013. ápr. 3. 12:05
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha semleges terepen jól megvannak, esetleg beruházhatnál egy használt, de számukra új ketrecbe, és a régit eladhatnád...

A kicsilány nem vemhes?

2013. ápr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
6 hetesen nem hiszem hogy vemhes a malac :) 2 hatalmas ketrecben vannak, nem szándékozom újat venni, szerintem nem a ketreccel van a baj, hatalmas az életterük, főleg ha össze vannak nyitva, gazdagon berendezve, hétszintesre, búvóhelyek, puha alvókák hengerek stb... Csak még menőzik a nagy, ami remélem elmúlik.
2013. ápr. 3. 12:50
 6/13 A kérdező kommentje:
Javítanék... a hétszintes az 2 szintes akart lenni :)
2013. ápr. 3. 12:58
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van az anya - lánya malaccal. Egyszerűen nem tudom őket egy kalitkában tartani, mert mindig csikorgatják a fogukat, összeugranak stb. Én azt javaslom, próbálgasd, még egy kis időt adj nekik. De figyelj rájuk, nehogy maradandó sebeket okozzanak egymásnak :S
2013. ápr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
már sokan irtak hazsnos válaszokat én nekem 2 hónap kellet h összeszokjon a két fiú és már boldogan élnel engedd össze őket sulyosab sebek nem lesznek
2013. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Először semleges területen kell bemutatni őket egymásnak, esetleg kis kaját tenni a földre, hogy lekössék magukat. Jó egy-másfél óra múltán berakhatod őket a ketrecükbe, a dominancia harcot nekik kell lerendezni egymás közt. A vezér a régebbi malacka lesz, ha ő az idősebb (kb. fél éves korkülönbség), a többi helyért viszont szabad a pálya.

Az, hogy a domináns malacka dürrög, normális, fogja is csinálni - nálunk három van, a vezér minden nap, akár többször is kifejezi, hogy ő a vezér, és ezt senki se vonja kétségbe. Ezzel nem terrorizálja, vagy bántja a többit.

2013. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ha két egynemű malacka, én egy ketrecben tartanám őket, vagy legalábbis teljesen egybenyitnám a ketreceket (vagy így van?).
2013. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!