Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van törpe patkány?

Van törpe patkány?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy patkányt, ha a hörcsögöm elpusztul, de ketrecet nem akarok venni.

Néztem a patkányok árát 800 ft-tól 10000-ig találtam mindent.

A hörcsögöm ketrece 25*40*20 centi.

Elegendő-e ez egy patkány számára?

Mert igazából ha a patkány behúzza a farkát, akkor szerintem elférne, vagy baj-e, ha kicsit maga alá csavarja a farkát, mint a macskám?

Esetleg nincs-e valami féle törpe patkány, mint a törpe hörcsög?



2013. máj. 3. 11:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Nos, igazat adok mindenkinek. A nagy ketrecek között is vannak olyanok, amelyeknél a rácsköz normál méretű. Én egy 70x48x80-as ketibe tettem 2 kispatit, őszintén szólva akkorák voltak, mint 1-1 egér, és mégsem fértek ki a rácsközön. A gazdi nem helyettesíthet egy másik patkányt, mivel a gazdi nem bújik össze éjszakára a patival, nem nyalogatja a szőrét, és nem is tud úgy játszani, mint egy másik patkány, a kommunikációt pedig szerintem meg sem kell említenem.

Az állatkereskedésben pedig sajnos tényleg nem tudják sokszor az eladók, hogy mit is adnak el (bár ezt én inkább madárpók témában tapasztaltam). Sokszor egy 40X40 alapterületű terkóban(!) tartanak vagy 4 patkányt, fiút-lányt vegyesen, a "kismamát", illetve később az anyát és a kölyköket még véletlenül sem teszik külön más patiktól, így sokszor megölik a kicsiket (akár az anya is, ha nem elég fehérjedús a tápláléka), így az anyapati a szülés napján is vemhesül. A legszomorúbb az, hogy ezek 200 ft-os kígyóeleségek. :/ Az ilyen állatok stresszesek, vagy félnek, vagy harapnak, esetleg mindkettő. A sarokban gubbasztanak mocskos szőrrel, vagy a zsúfoltság miatt ölik egymást.

"Fikuszt se." Ezen szakadtam. :D

17/L

2013. máj. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális választ.

A többi ember valamiért képtelen normális hangnemben válaszolni.

Nem értem mit lehet egy ártalmatlan kérdésen így kiakadni sokaknak.

De egy kérdésem lenne.

Mint megtudtam a patkány társas állat.

Mi van, ha nem egy patkánnyal tartom együtt, hanem egy másik rágcsálóval pl: tengerimalac?

2013. máj. 6. 19:44
 23/24 anonim ***** válasza:

A patkány csak patkánnyal "kompatibilis", szerintem könnyen megtámadhatja a malacot, vagy bármilyen rágcsálót (akár nyulat is, volt is ilyen kérdés itt az oldalon nemrég).

Előző voltam. :)

2013. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
13. válasz pl teljesen normális, mégis lepontoztad.
2013. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!