Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem szeretik a rubin...

Miért nem szeretik a rubin szemű hörcsögöket az emberek?

Figyelt kérdés

Több helyről is hallom, hogy a rubin (piros, bordó) szemű hörikéknek nehéz gazdit találni (Egy kereskedésben több mint fél évet volt egy rubin szemű höri) és, hogy sokan félnek tőle meg ilyenek. Pedig szerintem, olyan szépek és különlegesek! *o* Nemsokára lesz piros szemű hörikém, és nem tudom mit fognak szólni itthon... :/

Szóval csak annyit szeretnék megtudni, hogy nektek tetszik-e volt-e már, stb. :)



#hörcsög #törpehörcsög #piros szemű hörcsög #rubin szemű hörcsög
2013. máj. 15. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem sem tetszik. Valahogy olyan idegen.

Ám hörcsögben még nem láttam piros szeműt, csak nyusziban, süniben és görényben. Azoknak sem állt jól.

2013. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Pedig szerintem elragadóak... *o* Csodálatosak és közben rémisztőek és bizarrok, de ezért imádom őket. *o*
2013. máj. 15. 09:41
 3/16 A kérdező kommentje:
Nekem mellesleg nyusziban és görényben nem jön be sőt.. XD
2013. máj. 15. 09:45
 4/16 anonim ***** válasza:
Aranyosan hangzik a neve. :)
2013. máj. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy miért nem annyira népszerűek a piros szemű állatkák, pedig semmivel sem rosszabbak a "normál" szemű állatoknál. Nekem személy szerint nagyon tetszenek, halaim között is van piros szemű, meg az egyik tengerimalacomnak is piros a szeme. Szegény már régóta nem kellett senkinek, ezért az eladó ingyen nekem adta.
2013. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, hallottam egy hörit akivel ugyan ez történt.. :)

Őt én nem tudtam befogadni, mert az ország másik felén volt, de jó gazdija lett... (Viszont azóta szegény elpusztult, valószínűleg nagyon régóta a kereskedésben volt... :/)

2013. máj. 15. 10:28
 7/16 anonim ***** válasza:

Igaz nekem tengerimalacaim vannak piros szeműek, de én imádom őket. Anno én is feltettem ide egy hasonló kérdést, kukkantsd meg:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__2890088-a..

2013. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Jéé... :D Amúgy a hörik nem albínók.. :) Sok színben van.. Nekem valószínűleg Dove (sötét ilyen fahájas feketés barnás színárnyalatnak mondanám) színben lesz vagy narancsban. :) De nagyon tetszik a piros szemű mandarin vagy camel is. :)
2013. máj. 15. 12:38
 9/16 Platypus ***** válasza:
100%
Nekem tetszik, de nem tartom jó dolognak. A pigmenthiányos szem nem működik 100%-osan. A hiányzó pigmentek miatt a szivárványhártya nem képes megfelelően szabályozni a fénymennyiséget, és megvédeni a retinát. A piros szemű állatok látása gyakran károsodik, az albínók gyakran meg is vakulnak.
2013. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ohh! :( Ezt nem tudtam...
2013. máj. 15. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!