Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitlehet csinálni a tengerimal...

Mitlehet csinálni a tengerimalac fogával és körmeivel?

Figyelt kérdés
Nagyra nőtt a tesóm tengerimalacának a foga és a körmei.Mit lehetne csinálni vele hogy kopjon?Vagy mit kell csinálni vele egyáltalán?Esetleg hagyjuk hogy nőjjön tovább?Nem tudom mennyi idős a tengerimalac.sztem még nincs egy éves se. télen kaptuk.
2009. okt. 5. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Forduljatok vele állatorvoshoz, mert a nagyra növő metszőfogától előbb-utóbb képtelen lesz enni. Na meg a körmei akadályozni fogják a járásban, ha nagyra nőnek. Szóval irány az állatorvos, ő minden gond nélkül rövidebbre vágja a körmeit. Inkább jobb ezt szakemberre bízni. Rakjatok be neki faágakat, amin koptathatja a fogait+szénát. Olvasgassatok tengerimalacos fórumokat, kérdéseket.
2009. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fogaival mindenképpen állatorvoshoz kell fordulni, különben az állat nem fog enni a túlnőtt foga miatt. A körmeit le tudjátok vágni kisállatoknak készült körömvágóval vagy egy erősebb ollóval, de ezzel óvatosan.
2009. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most, hogy a fogai nagyra nőttek, csak állatorvos tud segíteni. Amúgy, a jövőben megelőzésképpen adjatok neki mindig szénát (ezt meg is eszi), botokat (ezt csak rágdicsálja) illetve jobb állatkereskedésekben/eledeleseknél kapható rágcsálóknak kféle ízesítésű és formájú rágókő. Ezt a ketrec oldalára kell erősíteni és ő lelkesen rágcsálja mert jó illatú/ízű, közben kopik a foga. Két hete 270 Ft-ért vettem egy ilyen "banánt" a Fressnapfban.


A körmeit speciálisan kialakított ollóval (minden multinál kapható) magatok is vághatjátok, de csak óvatosan, hogy az élő részbe (kicsit sötétebb csík a karmocska közepén) nehogy belevágjatok!

2009. okt. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A malacomat, 2 hete vittem el orvoshoz, mivel nagyra nőtt a foga és nem igen evett már. Az állat orvos vágott le belőle , és a körmét is levágta. Minél hamarabb vidd orvoshoz!
2009. okt. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
:)nekem is van 2 tengerimalacom szerintem vidd el állatorvoshoz:)és ha gondolod kérhetsz töle néhány tanácsot is:)
2009. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!