Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mibe halt meg a tengerimalacká...

Mibe halt meg a tengerimalackám, és mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 2 napja,hogy meg halt szegényke de nem tudom mibe

nem hülhetett,ki kapott inni vizet naponta frisset réptá uborkát és minden másnap szénát közel 4 éves korában szombaton reggel nem volt semmi baja olyan 10-óra tájba elmentem a reggelit megkapta ugyan aznap csak szénát kapott (de sose volt éheztetve) életébe semmilyen betegséget nem kapott el hazajöttem és ott feküd az akvárium egyik sarkába pont jött a vihar nyitottam volna tárra az ablakot(akkor értem haza) és látom hogy ott fekszik békésen de közelebről megnézve láttam hogy szegényke már nincs közöttünk,lelki ismeret furdalásom van

azóta sírok idegesítő volt néha a a vinnyogása minden nap volt simogatattva és minden másnap ki is vettem ami a legjobban fáj hogy else temetthettem anyukám kivitte a lenti kukába..De ő nem oda való volt hogy legyen így jobb az életem? nem tudok az ablakhoz menni mert ő ott halt meg .Tegnap próbáltam imádkozni gyertya fény mellett mit tegyek hogy elengedjem bennem tovább él de nehéz és ha vissza gondolok hogy nem hallom a visítást vagy mást még most is sírva fakadok.



2013. júl. 7. 21:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A tengerimalacok nagyon érzékeny kis lények, igen könnyen megfáznak. Nekem kettő volt. Az egyik egy év alatt ment el a másik2 és fél év alatt. Ha a tied négy volt, akkor addig mindent megadtál neki és boldog négy évet töltött el. Ha meg beteg volt örülj neki, hogy nem szenvedett sokáig, mostmár biztosan jó neki, mert már nem fáj semmije. Nyugodj meg és engedd el. Ha pedig veszel még, akkor kettőt vegyél. Két lányt, ha nem akarsz utódokat. A fiúk meg verekednek. Részvétem a malackádért.
2013. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Jaj, figyelj ez tényleg nem a te hibád,biztos öreg volt már szegényke. Az én részemről is őszinte részvétem, nyugodj on békében szegényke. Én a kaméleonokat vesztettem el. Nagyon sajnáltam őt is. Még most is sírok ha rá gondolok.....

Kaptam egy kisnyuszit azóta és így könnyebben dolgoztam fel ezt az egészet.persze mindenki máshogy dolgozza fel kisállatkája halálát de én a te helyedben inkább vennék egy más fajta kisállatos mint pl':egy nyuszit vagy egy kutyust,vagy olyat aki több évig él...

Tényleg nagyon de nagyon sajnálom.

2013. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szia! Részvétem:(!Mit evett?Ha nyuszitápot akkor attól lehet.Gyógyszerezik ami a nyúlnak jó,de a malacnak mérgező!
2013. júl. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%
A huzatban tartottad és még ráadásul egyedül?
2013. júl. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem akarlak most elkeseríteni de arról hogy meg halt nagy résben te tehetsz: Bocsi. Tengerimalacot nem tartunk ablak alatt, mert megfáznak, nagyon könnyen. Másrészt, ha nyúltápot kapott azért is. TENGERIMALACOT NEM SZABAD EGYEDÜL TARTANI!!! Ha valaki egyedül tart egy tengerimalacot csak megkeseríti szegény életét, és boldogtalan lesz, nem tud kivel beszélgetni stb. depressziós lesz, és igen, ebbe is belehalhat. Tényleg bocsi hogy most igazából csak azt mondom hogy te tehetsz róla, de nagyon nagy hibákat követtél el, a másik meg, nem akváriumba kellett volna tartani hanem ketrecbe! Egyébként sajnálom hogy meg halt. Ha legközelebb lesz tengerimalacod, ne így tartsd!
2013. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem kapott nyúl tápot.sose adtam neki tápot és MINDEN NAP FRISS ZÖLDSÉGET KAPOTT. azért nem ablak mellet lett tartva mert közvetlen fölötte volt a fűtőtest és nem ablak alatt volt hanem tőle kicsit messzebb anyira,hogyha kinyitom menjen be hozzá levegő télen ha kinyitottam ment mellete a hútőtest. és nem télen halt meg
2013. júl. 11. 22:14
 17/22 A kérdező kommentje:
és eggyáltalán mondom semmi baja nem volt hirtelen jött semmi jel arra,hogy beteg legyen
2013. júl. 11. 22:15
 18/22 anonim ***** válasza:
Radiátor mellett sem tartunk tengerimalacot!!
2013. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
nem közvetlen mellete volt az se csak felette de nem abba halt bele..
2013. júl. 12. 12:53
 20/22 anonim ***** válasza:
Értem, hogy nem abba halt bele, csak közre jászhattak ezek az apró figyelmetlenségek a részedről!
2013. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!