Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Alig eszik szénát a nyuszim,...

Alig eszik szénát a nyuszim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igazából már 1,5 éve küzdünk ezzel a problémával, sose evett sok szénát.

Mindig az van, hogy veszek neki újat, eszi 3-4 napig, majd utána szinte hozzá sem nyúl. Vettem már neki kb 5-6 félét, de egyiket sem szerette igazán.

Aggódom érte, mert ma is volt kicsit hígabb kakija, meg 1-2 héttel ezelőtt is előfordult ez. Illetve kb 2 napja nem sokat bogyózott a wc-jébe (persze lehet, hogy az udvaron sokat bogyózott, du. 1 órát kint van, illetve akkor nagyon sok füvet eszik).


Mit ajánlotok? Volt, hogy 3 napig nem kapott zöldséget, akkor szénázott, de amint kapott minimális mennyiségűt, egyből abbahagyta.

Próbáltunk bálás szénát, halywoodot, meg különféle boltban kaphatóakat..

Fogproblémája nincs, voltunk orvosnál.


2013. júl. 13. 12:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az sem kehet, hogy éjjel szénázik?
2013. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem baj, akkor a nyúlhoz kapott használati utasítást olvasgassad, mert úgy tűnik itt mindenki úgy bánik az állattal mint egy garanciás eszközzel.
2013. júl. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

1 szál sem hiányzik a szénatartójából :( Minden este megnézem, reggel ugyanolyan.


59%-os, húzz már el a büdös francba, mert nem értesz az állatokhoz! Nem tudod felfogni, hogy bele fog halni ebbe a nyulam??? Túlnőhet a foga, elzáródik a bele, soroljam még??? Te egy FELELŐTLEN állattartó vagy!!

2013. júl. 13. 12:55
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
1 hétig nem lesz semmi baja, ha nem kap tápot.Hidd el így kell, nyulas fórumokon is mindíg ezt tanácsolják és én is így csináltam anno.
2013. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm :)

Este ki is cserélem a mostanit bálás szénára, talán azt ette eddig a legtöbbet.

Baj, ha a bálás széna nem zöldes színá, hanem inkább olyan barnás, világosbarnás?

2013. júl. 13. 13:00
 16/21 anonim ***** válasza:
49%
Egyetlen oka van a fü!Nem probléma . Nekem sok nyulam van de nyáron füvet kapnak jobban is nönek De ha valami oknál fogva széna amenü pl.nem tudok neki füvet beszerezni az istennek se akarnak szénát enni kikaparják stb. Tápot én soha nem adok nekik csak árpát amit folyamatosan kapnak. Ezek szerint vagy széna vagy fü válassz! Szénát ugy eszik meg hogy egy picit adjál neki ne sokat esetleg 1 nap kihagyás nem a világ nem veszik éhen Fokozatosan vezesd rá De mint mondtam vagy ez vagy az
2013. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem zöldes.Nekem is volt már ilyen kisbálás szénám, de a nyúl attól szerette.Amúgy.Hobbinyúlnak nem adunk gabonát, árpát sem, mert nem hizónyúl.
2013. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
igen a fű is lehet az oka, én eper vagy fűzfalevelet vagy lucernát szoktam neki frissen adni olyankor az istenért nem eszi a szénát, olyankor azt megvonom tőle és akkor másnap már nincs a szénából vagyis hogy fogy belőle :) az én nyuszikám elég sokat kap enni 3 tk halywood táp naponta, napi 1 répa plusz paprika alma zeller cékla .. épp ami van de ha más zöldet nem kap akkor eszi a szénát :)
2013. júl. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, szerintem is a friss fű lehet az oka. Én is azt ajánlom, hogy néhány napig ne vidd ki a szabadba, és csak szénát/vizet kapjon! (esetleg egy kevés tápot, de nem szükséges) Valóban jó a étel nekik a fű, de éppen a híg széklete mutatja hogy nem csak arra van szüksége, az alap táplálék a széna. Ne foglalkozz azokkal akik mást bizonygatnak. Örülök hogy felelősségteljes állattartó vagy és nem hagyod annyiban a dolgot! :)
2013. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A nyul ha füvet kap nem eszi meg a szenat ez nem káros neki majd a telen amikor mar csak szena lesz nem lesz mas valasztasa .Lehetöleg csakis füvet kapjon ,húsos levelü növenyt ne mert elcsapla a hasát.
2013. aug. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!