Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mesélnétek nekem a törpenyuszi...

Mesélnétek nekem a törpenyuszitokról? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok: hogyan értétek el, hogy megszeressen titeket, hogyan tartjátok, mekkora a ketrece, vagy akármi, ami eszetekbe jut. :D

2013. júl. 15. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi kint tartjuk a nyuszinkat kettő csirke társaságában.Van külön ketrece,ami két szintes ,az alsó szintet le lehet zárni éjszakára.Napközben a ketrecéből kijárat egy 30 négyzetméteres füves területre. Gyakran szoktam simizni és általában viszek neki valamilyen zöldséget vág gyümölcsöt. Szoktam hozzá beszélni,és játszani is szoktam vele.
2013. júl. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én nyuszim éjjel egy 120-as ketrecben lakik, de reggel kb 8-tól kinn van éjjel kb 1-ig. Gyakorlatilag csak aludni megy vissza:D

Elég hamar megszelídült, már első este kijött a ketrecből és mindent felfedezett, a simit meg elég hamar követelni kezdte. Van, amelyiknek ehhez több idő kell..az enyém bújócskázni is szokott:D elbújik, elő kell hívni és akkor követeli a jutalomfalatot:D

Egyet utál: ha felvesszük. De ezt kevés nyúl szereti..feljön ő az ölünkbe, ha akar, de felvenni nem lehet:D

2013. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nekem 2 törpenyulam van, a teraszon vannak egy nagy kétemeletes fa nyúlházban, amin most szúnyogháló is van a rengeteg szúnyog miatt (oltásuk van,de amíg nem alakul ki teljes védettség,addig muszáj),mindketten elég hamar kézhez szoktak, nagyon szeretnek játszani (egymással és velem is) most adtam nekik faágat rágni.
2013. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon kellett elérnem, hogy megszeressen, ment az magától is.. :) Van, hogy követ a lakásban, ha épp valami fontos dolgom van és még nem simiztem meg.

A ketrece 100x50-es, suliidőben du 5-9-ig kint van, ilyenkor nyáron többet :) Illetve ha jó idő van, napi 1 órára kiviszem a kertbe.

2013. júl. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Legfontosabb, hogy a nyuszit tenyésztőtől kell venni és nem állatboltból. Több előnye is van, ezek közül az egyik, hogy kézhez van szoktatva. Nekem már "semmi dolgom" se volt. Abszolút nem volt félős és visszahúzódó. A tenyésztője minden helyzetben, szituációban "kipróbálta" és csak azután adta át, hogy meggyőződött róla, hogy élénk, érdeklődő és nem ijedős nyuszi. Első naptól bolondozva ugrált a szőnyegemen, hagyta a simit és kiterülve feküdt a ketrecén kívül is.

Egy 120-as ketrecben tartom. Reggel munka előtt kiengedem fél órát - órát...délután 5-től estig kiengedem még.

Szereti, ha puszilgatom és simizem, de sosem erőltetem rá magam, hanem hagyom, hogy ő jöjjön hozzám. Ez általában úgy szokott kinézni, hogy feljön hozzám az ágyra, ráfekszik a mellkasomra, vagy bebújik a kezem alá és akkor simiznem "kell", van, hogy fél órán át is. Követ mindenhova. A nappaliban kinézett magának egy fotelt, az azóta az övé, ha mást rakok véletlenül a fotelbe (pl párna, ruha), azonnal kiakad és elkezdi kaparni, majd addig szenved, míg le nem tolja a nem oda való dolgokat:D Utána békésen trónol a fotelon :)

Elég sok trükköt tud, amit meglepő módon hamar megtanult. Tudja a "Fel!" "Körbe!" ketrecből "Ki!/Be!" "Gyere" "Nem szabad!" "Puszi" parancsokat + szoktam vele akadályugrást (Agility) gyakorolni. Elég ügyes, helyből átugrik már 50 cm-t, nekifutásból többet.

Szereti nagyon a hasát, mindent megeszik.. szó szerint (szőnyeg, Tesco-s újság, orchidea, szalámis kenyér, ragasztó szalag, papírzsepi...) Figyelni kell rá nagyon, mert képes fél perc alatt lehetetlen helyről, lehetetlennek tűnő dolgokat leszedni.. és ami egyszer a szájába került, azt utána nehezen szerzem vissza:D:D:D

Persze nem éheztetem, napi kétszer kap kaját + ilyenkor nyáron a friss zöldségesből, gyümölcsökből nasit délutánonként.

Szoktam vele sétálni is, imádja, rengeteg futkározik olyankor. Persze ezzel sikeresen lefárasztja magát (és engem), de úgy, hogy utána fekve eszik...:D

Kb. ennyi ami hirtelen eszembe jutott.. ha kihagytam valamit, vagy érdekel még valami írj nyugodtan:)

2013. júl. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!