Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nekem két tengerimalacom van...

Nekem két tengerimalacom van 1 fél és egy háromnegyed éves ti 1 nap hányszor adtok nekik magot és növényeket?

Figyelt kérdés
2013. júl. 27. 09:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#9-nem

Ezek szerint mégsem értesz hozzá...

A malac fűevő, és mindenből ki tudja vonni a C vitamint, amiben van, pontosan úgy, ahogy az ember is. Csak saját maga nem tudja előállítani, ahogy az ember sem.

Szinte minden állat viszont igen, azoknak nem is kell pótlólag adni.

A jó táp és a pellet között nincs különbség beltartalmilag, kb. ugyanaz van rudacskákká átalakítva. A pellet előnye, hogy nem tudja kiválogatni és csak a kedvencét megenni.

2013. júl. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én konkrétan ezekre a magvakra gondoltam (zab,búza,árpa)kis mennyiségben ami sok tápban is megtalálható és a búza gyulladás csökkentő sok tenyésztő szerint is.Itt is olvashatjátok ezeket:

[link]

[link]

[link] Tovább nem vitatkozok!

2013. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti: Igen, ezért jobb a pellet mint a sima táp. Nekem is ki szokták válogatni, ezért álltam át a pelletre. És adok nekik csok gyümit és zöldséget.


utolsó: rendben, de akkor sem szükséges nekik. oké h gyulladás csökkentő, de arra csak akkor van szükség ha betegek... Amire mellesleg nem csak az jó.. De persze mind egy. A lényegen nem változtat, nincs szükségük magokra, mert nem megevőek, nem szeretik a búzát meg ilyeneket sem, sem a többi magokat, a görögdinnye magokat is utálják. szóval erről ennyit. a fő táplálékuk a fű, vagyis széna, víz, illetve táp gyümölcs és zöldség. ennyi. a tápban nincs szükség magvakra.

2013. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Értem!Lehet túl régi könyveket olvastam róluk:)!
2013. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszönöm ,hogy írtatok de az pontosan mit takar ,hogy nem magevő
2013. júl. 31. 07:07
 16/17 anonim ***** válasza:
Azt takarja hogy nem eszi meg a magokat. Pl: kukorica, búza, árpa, szotyi tökmag stb.... Ezt jelenti. Ezért mondják hogy ha szőlőt is adsz nekik, magozd ki előtte. Mert nem eszik meg. És több kárt csinál mint hasznot.
2013. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem magevő, azt jelenti, hogy a fogazata nem arra van berendezkedve.

A hörcsög magevő, de a malac és a nyúl nem. Ők fűevők, a fű (illetve széna) hiányában a hátsó foguk (ami állandóan nő) nem kopik eléggé. Ez előbb utóbb ahhoz vezet, hogy a hátsó fogak túlnőnek, elmegy az állat étvágya, és az első fogak sem fognak kopni. Ha egy napig nem eszik a malac semmit, akkor kiürül a tápcsatornája és elég hamar elpusztulhat.

Egyébként ha jól megfigyelet, mikor a malac eszik, nem használja a "kezét", nem is tud kibontani héjas magokat (szotyi, tökmag) és nem tud megfogni egy szem kukoricát sem.

2013. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!