Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszi miben más mint a macska?

A nyuszi miben más mint a macska?

Figyelt kérdés
Oké, azt látom én is, hogy hosszú a füle, de végül is nagyjából ugyanolyan emlősállat. De akkor miért van az, hogy amíg a macska szabadon mászkálhat lakásban, sőt legtöbbször a kertben is, addig a nyuszit ketrecben tartják? Nem annyira tanítható? Vagy mi a különbség?

2013. szept. 16. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én nyuszim ketrece, olyan, mint egy macska fekvőhelye. Néha visszajár enni, vécére, feküdni, de amúgy kint éli az életét, mert szobatiszta.


Kertben egyedül azért nincsenek nyuszik, mert elkapják őket a ragadozók. A macska meg tudja magát védeni.

2013. szept. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
A nyúl semmire nem tanítható.Nem lesz szobatiszta, összerág mindent, és egy dolog érdekli,hogy mit ehet meg.Ha felveszed rúg és kapar.
2013. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
de lehet tanítani csak türelem és több idő kell hozzá mint a macskáknál, és elég makacs állatok.. ölbe nem mind marad meg, van amelyik tűri van amelyik nem ez mind nyuszifüggő, de pl mint egy gyereket tartva hogy a válladnál a feje és a fenekét tartod úgy meg tud maradni hosszabb időre, de nem olyan mint a macska hogy ezt tűri akár órákon keresztül, minél több ideje van nálad annál több időt kell arra fordítani hogy leülj mellé és simizd, vagyis hogy ezzel lehet megszelídíteni, de nálunk mikor ide került nem lehetett hozzáérni, most meg jön oda hogy kell neki a törődés, ha éhes fut a hűtőhöz vagy szaladgál körbe körbe és mint a szurikáta két lábra állva figyel vagy bökdösi a lábunk hogy neki kéne valami kaja :) szóval igazán ezt nem megtanítod neki hanem magától rájön hogy ezzel lér valamit ami neki jó :) de azért nem lehet szabadon hagyni mert tényleg mindent megrágnak, falat bútort vezetéket, a kertben pedig kiássa magát elszökik és nem talál vissza, hisz a föld alatt ment ki honnan tudná hogy a kerítés túloldalán az a hely ahonnan jött, a macska jobban átlátja merre közlekedik így visszatér mikor kajaidő van, a szobanyuszi nem tud megélni a természetben
2013. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2., ha nem ismered a nyuszikat, ne írj baromságokat.

Az én nyuszim szobatiszta és még vezényszavakat is ismer, ha hívom odajön, ha mondom neki, hogy forogjon, forog. Még a feksziket is tudja.

Ha hazajövök, szalad elém üdvözölni és követ mindenhova:D

Szerintem sokkal kedvesebb állat, mint egy macska.

2013. szept. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem macskáim vannak, de olvastam a neten pár történetet nyuszitulajdonosoktól, és meglepett, hogy mennyire tud szeretni és kommunikálni egy nyuszi is. Ezért gondolkodtam el rajta, hogy miért tartják vajon ketrecben. Annak a gondolatától meg a hideg is kiráz, hogy régen a falvakban úgy tartották ketrecben a nyuszikat, hogy soha életükben nem engedték őket ki onnan.
2013. szept. 16. 23:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sajnos ez terjedt el róluk, hogy ilyen "ketrecállatok". Én az enyémet csak éjjelre zárom be, egyébként egész nap jön megy. De mondjuk, aki nem néz utána jobban, annak ez tényleg meglepő. Ha jön hozzánk valaki, ő is mindig meglepődik, hogy milyen okos és kedves egy nyuszi:)
2013. szept. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Azért ne feledjük a leglényegesebb /biológiai/ különbséget, hogy a macska egy ragadozó állat, macskaféle, míg a nyuszi pedig növényevő rágcsáló. Tehát egyáltalán nem ugyanolyanok, maximum a méretük hasonlít. És azért ebből adódóan sok dologban különböznek. A macska számára a kinti kisebb élőlény prédának számít, tud fára mászni, nagyon ügyesen mozog, pont azért, mert ragadozó. De egy nyúl arra van beprogramozva, hogy rá számos veszély leselkedhet a szabadban, és ezért van az, hogy sok esetben pl. ha megszökik a ketrecből és megijed, elbújik a szekrény mögé, ahol akár órákig is ott maradhat... ráadásul a macskák intelligensebbek, fejlettebbek a rágcsálóknál, és tudják, hogy oda kell visszamenniük, ahol kapják a kaját, míg egy nyúl nem képes felfogni, hogy ott jó neki, ahol kap ennivalót. Szóval valószínű ha kiengednéd a kertbe a nyuszid, és nem lenne kerítésed, nem igen látnád viszont...
2013. szept. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 krisztii55 ***** válasza:
Igazából szinte mindenbe
2013. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 krisztii55 ***** válasza:
A két oka van hogy a kertbe nem engedik ki a nyulaka: az egyik az hogy a nyúl eszméletlenűl gyorsan ás nekem egy éjszaka alatt 13 nyúl egy egész alagútrendszert ásott. A másik ok az hogy a nyulak az egyik legérzékenyebb állatok. A nyulak amúgy nagyon okos állatok ezért taníthatóak.
2013. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A nyulak nagyon okosak,és tényleg brutálisan ásnak. Én kettőt tartok,kint 30 négyzetméteren ilyen ketrecben

[link] ez van a kifutóban

És úgy tapasztaltam,hogy a NYUSZIK okosabbak mint a cicák.

2013. szept. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!