Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudnék ezen túllépni?

Hogy tudnék ezen túllépni?

Figyelt kérdés
Itthagyott az 5 éves tüdőszükületes nyuszim. Sajnos egy este kint maradt és nagyon rossz idő volt. Elkapott egy tüdőgyulladást, azonkívűl a nyáron lefogyott nagyon, és ráadásul van a kertbe egy mérgező növény a varjúháj, abba is beleevett. Szegénykém a méregtől nem tudott lábraállni és a tüdőgyulladás az még ráadott egy lapáttal, a hőszabályozása nem volt jó be volt takarva két paplanba is . mindennap vittük az állatorvoshoz és a 3. nap feladta a küzdelmet. Annyira szomorú vagyok azóta folyton sírok, anyukám felajánlotta hogy ismer Fehérváron egy nyuszitenyésztőt sokféle nyuszija van elmegyünk veszünk még egyet. Mondtam hogy jó, de félek hogy megsértem a másik nyuszim emlékeit =((.
2013. szept. 21. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól kell félned, hogy

a másik nyúl emlékeit megsérted, hanem attól, ha a következőnél sem figyeltek oda , hogy ne egyen mérgezőt és ne fázzon meg rossz időben. Különben igen hamar elsirathatod a következőt is.

2013. szept. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Drága Kérdező! Nagyon sokan veszítünk el rokont, barátot, házi kedvencet, de ettől még az életet folytatni kell. A nyuszid beteg volt, annak próbálj örülni, hogy nem kellett tovább szenvednie. Gondolj rá mindig jó szívvel! :) Nyugodtan szerezz be egy másik nyuszit, az ő emlékét nem sérted vele, neked viszont talán segítene ezt feldolgozni!
2013. szept. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, a mérgező növényt már kivágtuk csak az volt a baj hogy nem tudtuk hogy mérgező..
2013. szept. 21. 12:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Még egy nyuszinál is felelősség van a tartásában. Emlékezz a régire, és vigyázz az újra. Az állataink rövidebb ideig élnek sajnos.
2013. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Részvétem a nyuszid miatt:(. Szerintem várjatok még az új nyuszival amíg úgy érzed, hogy már nem a sírás jön rád, amikor az elvesztett nyuszira gondolsz, hanem mosolyogsz a sok szép emlék miatt.
2013. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nagyon sajnálom ami a nyusziddal történt. Nekem is volt, tudom milyen érzés elveszíteni. Esetleg az is segíthet feldolgozni, ha készítesz róla egy albumot. Beleragaszthatsz képeket róla, leírod az emlékezetes pillanatokat, hogy miért szeretted, hogy milyen volt, mindent ami eszedbe jut róla. Készíthetsz bele rajzokat is, beletehetsz apró tárgyakat, amik a nyuszidat juttatják eszedbe.
2013. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a nyuszódat,én is veszítettem már el nyuszit idén nyáron,néha még most is sírvafakadok. :( de igaz hogy az élet megy tovább... Szerintem egy kicsit segítene még egy nyuszi. Hiszen aki nyulat vagy bármilyen hátiállatot vállal annak majd a halálát is el kell tudni fogadni bármilyen nehéz is az. Én is kaptam egy másik nyuszit és már sokkal jobb. Büszkén és meleg szívvel emlékszem vissza,de most itt van ő aki boldogsággal mossa át a lelkem! :)
2013. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Csak akkor szabad új állatot venni, ha túl vagy ezen a gyász-időszakon. Most még hasonlítgatnád a régi nyuszidhoz, hogy az többet bújt, a mostani nem.. Ez így senkinek sem lenne jó.

Várj még ezzel, emészd meg a történteket. Ilyen állapotban nem szabad új állatot venni!

2013. szept. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egyből vettem ,de ez nem aszt jelenti hogy a másikról megfeletkeztem. Nekem segített és vissza rántott a roncs állapotomból. Mindenki máshogy dolgozza föl,van ki egy ilyen eset után,nem akar több állatot mert nem karja újra elveszíteni,van ki viszont egyből akar másikat mert az felejtett a szomorúságot...
2013. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!