Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelkiismeretfurdalásom van,...

Lelkiismeretfurdalásom van, hogy lehet túllépni ezen?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok, egy 10 évig tartó házasság felbontása után két éve visszaköltöztem a szüleimhez. Jövőre megyek férjhez, és messze fogok élni a szüleimtől, több, mint 2000 km.

Ezalatt a két év alatt láttam, hogy mennyire megöregedtek, kezdenek olyan elesettek lenni. Édesanyámnak épp el van törve a lába, én mosdatom és segítek az öltözésben. Édesapám még jobb helyzetben van, de ő is kezd erősen öregedni. Szerencsére anyagi problémánk nincs, a házunk tehermentes, az autóink tehermentesek, van egy nagyon kényelmes balatoni nyaralónk is, ahol a szüleim nagyon szeretnek elidőzni.

Azonban én látom magamon, hogy már nem az ő társaságukra vágyom elsősorban, hanem a leendő férjemmel szeretnék együtt lenni. Ő most is fent dolgozik északon, és egyelőre sajnos nem megoldható, hogy vele legyek, csak körülbelül jövőre tudok menni hozzá.

Viszont ettől már most lelkiismeretfurdalásom van, hogy mi lesz velük itt, ha egyedül maradnak, én pedig távol leszek? Azért is ostorozom magam, hogy néha olyan türelmetlen vagyok hozzájuk. Most is lent vagyunk Balatonon, előbb voltunk fürdeni. Ők már öregesen lassan mozognak, én csoszogok mellettük, mintha gyerekek lennének. Közben a férjem társaságára vágyom, vele szeretnék lenni. Olvasok sok más topicot, ahol gyerekek meg akarnak szabadulni a szüleiktől - én nem megszabadulni szeretnék, hanem biztonságban tudni őket úgy, hogy én messze leszek egyszer....


2013. jún. 22. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
attól, hogy valaki öregebb, és lassabb, még nem magatehetetlen... még az sem biztos, hogy ők örülnének, ha a nyakukon maradnál... hasonló hejzetben vagyok, (3000 Km) csak sajnos a szüleim elváltak, és szegények... amiben tudom, abban segítem őket, de mindenki tisztában van vele, hogy nem a szomszédban lakom... viszont, ha van pénzük, akkor szgépen szkájpolhattok, ha nem tudják használni a netet, akkor megtaníthatod nekik, hogy hogy működik, valamint évente egyszer meglátogathatnak ők is, és te sem a marsra utazol, szóval meglátogatni meg lehet őket... így már nem is olyan vészes... ne feledd el, hogy csak idősek, és nem balfszok.
2013. jún. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha jól álltok anyagilag, a biztonság megoldható a távollétedben is. De vannak más igények is...
2013. jún. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!