Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen agresszív a lány...

Miért ilyen agresszív a lány törpenyuszim? Ötlet, tapasztalat? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű törpenyuszim, aki lassan fél éves lesz és kb. másfél hónapja teljesen agresszívvá vált. Nyaraláson voltunk a párommal és a pár nap alatt az anyósom vigyázott rá, aki foglalkozott vele, szeretgette, mint mi! Mikor hazatértünk azóta teljesen megváltozott! Engem úgy érzem kifejezetten utál, állandóan morog rám, karmol...Már ott tartunk, ha kiveszem, támad, harap, mar és folyamatosan morog. Beszélek hozzá, simogatom, adok neki a kedvenc kajcsijából, amit már nem fogad el, és annyira ver a szíve és szuszog, néha nagyon ijesztő, mert iszonyatosan féltem! Valamint, ha a lakásban van, képtelenség megfogni, erre is valami trükköt mondanátok? Már a kaja sem válik be... Teljesen elvagyok keseredve, ivarérett lett és azért ilyen?? Az ivartalanítását viszont ellenzem. Valami ötlet valakinek? Tapasztalat?

2013. okt. 4. 16:40
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Igen, karácsony környékén majd utazunk vele egyet és megcsináltatjuk... de addig is, olvastam, hogy a nyusziknak lehet adni gyógyfüveket, amelyek pl: orbáncfű, nyugtató hatással van rájuk...Szerintetek nem veszélyes, ha adunk neki szárítottat? Meg gondolkoztam rajta, hogy sajnos még nem volt lehetőségem ketrecet venni neki, amiben ki-be járkálhat, úgyhogy terráriumban van...Ez nem befolyásolhat semmit sem a nyusziknál? Bár szerintem jól érzi ott is magát, mert mindig oldalt fekve csucsul. Vagy rossz hatással lehet rá a terrárium?
2013. okt. 5. 20:39
 12/25 anonim ***** válasza:
A terrárium nem csodálom, hogy rátesz az agresszivitására. 4 felől zárva, tükröződő üvegfelületek, kevésbé szellőzik stb. Egy nyúl nem terráriumba való!
2013. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Juj, a terráriumot sürgősen cseréld le..
2013. okt. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
lehet venni használtan is neki ketrecet, nem kell vatta új de tényleg gyorsan cseréld le, a lehet legrosszabb a terrárium nekik, de az tény hogy ez nagyban rátesz az agresszivitásán, nem tud szabadon járkálni, csak ugy jöhet ki ha kiveszed kb mint egy plüss, semmi szabad tere úgymond magánélete nincs a nyuszinak :(
2013. okt. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Megvettem a ketrecet és már egy fokkal nyugisabb, nagyon tetszik neki :) Viszont, a szobatisztasággal van gond, a wc-t nem tudtuk odatenni neki, ahol eddig a terráriumban volt a kijelölt helye-(helyhiány miatt nem tudtuk) és most a wc-jét használja fekhelynek... És hiába tettem bele a kakiját, a pisis almot, nem akar oda...pedig szőnyeg van a ketrecében de már tiszta szemét, kikaparta a wc-t, a szőnyegre kakil...Mit tegyek?? Hogy szokassam a wcre???
2013. okt. 14. 20:33
 16/25 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés, éjszakára nem akarok nyitva hagyni a ketrecet, vagy hagyjam? :S
2013. okt. 14. 20:34
 17/25 anonim ***** válasza:
Ha odapisil valahová,akkor itasd fel papirtörlövel,vagy wc papirral és tedd a wc-jébe ,ha érzi a szagát,akkor előbb utobb oda fog menni. A bogyó összevissza :) Nagyon sok türelem kell hozzá
2013. okt. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Éjszakára ne hagyd nyitva ,sőt az első 1-2 napban egyáltalán ne egedd ki ,hogy szokja a helyet . Lehetőleg ne is vedd ki akarata ellenére,érezze,hogy a ketrec az Ő területe,itt biztonságban van . Almot csak a wc-jébe tegyél,ugyis kikaparja maga alól és csak beletapad a bundájába .A budiból kikaparásról majd leszokik (vagy nem) :)
2013. okt. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
hát most úgy kell viselkedned mintha most kaptad volna, mivel neki új a helye így újra meg kell tanítani hogy mit hova szabad, hetek is eltelhetnek mire megérti mert eddig nem így volt a rend stb ha kint pisil akkor tedd rá a wc.re és zárd be, ha magától ráugrik akkor dicsérd meg nagyon és szeretgesd meg :)
2013. okt. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
S.O.S. Megtörtént a wc-be pisilés, egy darabig, majd mikor kitakarítottam a wc-t, akkor utána is tettem vissza bele pisis almot, de már nem ment vissza a wc-re :( Észrevettem, hogy a ketrec másik végébe pisil a szőnyegre, a wc-vel szembe lévő sarokba...Gondolkoztam, vártam, aztán átrendeztem a ketrecet és most ott van a wc-je, ahol a kisháza mellé pisilt a szőnyegre, de most sem pisil bele, abba alszik és már a kisházába sem megy! Egyszer kétszer pislant bele, de a többit megint máshelyre a szőnyegre. Hiába itatom fel papírzsepivel, kiveszi onnan és odateszi a szőnyeg azon pontjára a zsepit, ahová most pisil... Okos az biztos, de mit csináljak?? :O Annyira zavar,megint rendezzem át, de nem fog az sem tetszeni neki....Segítsetek!!!
2013. okt. 22. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!