Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy kisállatot....

Szeretnék egy kisállatot. Tengerimalac, hörcsög, nyúl. Ezek közül vmelyik. Anyukám viszont nem szeretné. Három éve megígérte, hogy egy év múlva majd kapok. Azóta sem kaptam. Vmi tipp, hogy hogyan vehetném rá őt? Valami előnyöket tudtok?

Figyelt kérdés

2013. nov. 21. 17:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Én tudok tőle aludni.

De van aki nem tud.

De a höri maga nem zajos, max. a kereke előfordul hogy nyikoroghat miközben hajtja.


Szerintem mindegy hogy tenyésztőtől vagy állatkereskedésben veszed.

Ezt azért mondom mert pl. az az állatkereskedés ahonnan én veszem a höriket, tenyésztőtől szerzik be őket. Tehát mindegy.

Annyi hogy vemhes lehet a nőstény höri...és úgy veszed meg, ez benne van a pakliban, egyszer én is így jártam.

8 kicsit szült, és ebből 1 még mindig él, aki jelenleg 2 év 2 hónapos lesz, tehát egész szép hosszú élete van szerencsére.

2013. nov. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Aranyhörcsögből miért nem lehet kettőt együtt tartani?
2013. nov. 23. 14:49
 13/25 anonim ***** válasza:
60%
NEM SZABAD!!! Aranyhörcsögből is szigorúan csak egyet!!! Megölik egymást egy idő után, mivel a területvédő ösztönük hajtja őket!
2013. nov. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szerintetek melyik a jobb megoldás? 1: ha veszek neki egy "palotát" ( többemeletes járatokkal meg minden félével ) ezzel az a bajom, hogy ez magas és a ketrecről leeshet a pici. 2: Egy nagy alapterületű berendezetlen ( nagyon nagy nem lehet. A max. 70X30cm körül van. Ezt berendezném minden félével mint pl. saját készítésű játék, móks kerék stb.

2013. nov. 23. 16:52
 15/25 anonim válasza:
100%
én az utóbbit venném meg neki aminek max 1 emelete legyen :D de amúgy a törpehöriket is csak egyedül lehet tartani mint az arany höriket :D
2013. nov. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen magas, hanem az alapterülete legyen nagy és elég 1 emelet is!
2013. nov. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tudtok linket? Én kerestem, de az a gond, hogy nagyon jót nem találtam.
2013. nov. 24. 11:10
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az aranyhörcsög jó választás lehet, tényleg hamar megszelidül, szeretetreméltó kis kedvence lehet az embernek. Tényleg csak egyedül érdemes tartani őket. Ha rendszeresen takarítva van a helye(ami nem egy időigényes dolog,)akkor egyáltalán semmi szaga sincs. Nekem már sok hörim volt, így annyit azért megjegyeznék, hogy engem éjjel zavart a kaparászásuk, motoszkálásuk, nem tudtam aludni tőlük, így másik helyiségbe költöztek. Na de nem mindenki ilyen rossz alvó, mint én. :)
2013. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én a 3 közül a tengerimalacot ajánlom nekemis van :

Nem hangos álatok, a mozgásigényük se túl nagy. Aranyosak kedvesek még emelett. Tényleg nagyon nyugodt jámbor állat.Megeszik szinte minden zöldséget,gyümölcsöt. Nekünk van kertünk mindig van benne valami amit megehet a táp minimális. Inkább télen szok többet kapni .Társas állatok de nekünk egy spániellel van együtt :DD

Nyuszi : Általában nyugodtak de a mozgásigényuk rettentő nagy. Hasonlóan megeszik mindent.Tápot napi 3x kell nekik adni ami kicsit macera ha iskolába/dolgozni vagyunk

Hörcsög : Igaz kicsi és a táp is minimális de virgonc kis állatok. Emelett nagyon szaporák is.A barátnőmnek voltak nemrég.Az akvárium falán valahogyan felmásztak (a kisház segítségével valószínűleg ami bentvolt nekik ) és állandóan megléptek. Fél házat szétbontották amire meglettek. Igazából kicsi termetük miat senkit se zavarnak .

2013. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Uuu szia!Nekem van egy iszonyat imádni való nyulam!Ha sokat foglalkozol vele nagyon szelíd lesz és úgy szalad utánam mint a kutya.Nem büdös csak ha több napig nem takarítom.Amikor megbeszéltem a szüleimmel, hogy kapjak egy kisállatot akkor én sem tudtam mit kérjek, de aztán azért választottam a nyulat mert nem éjszakai állat, (a hörcsög az) és ezért többet tudom babázni.Nagyon szeretem és a szüleim is megszerették, nagyon jóban van mindenki Rozáliával(a nyulam).egy nyúl tökre hosszú ideig él, ami esetemben nagy szerencse mart szerintem nem bírnék élni Rozi nélkül:) Volt egy hörcsögöm is de nem igazán tudtam játszani vele mert mindig aludt.Egy hörcsög nagyon kevés ideig él kb:2-3 évig.A miénk 2 éves volt. Mindenképpen a nyulat ajánlom:)
2013. nov. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!