Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti vennétek törpenyuszit...

Ti vennétek törpenyuszit állatkereskedésből?

Figyelt kérdés
Miskolcon élek itt nincs törpenyúl tenyészet csak 2( az egyiknek csúnyak a nyulai a másik bem tudom miért eladta a tenyésznyulait így csak Lógófülüi vannak ami nem tetszik)A Komodoba sok nyuszi úgy gondoltam onnatt veszek március környékén vagy törpe rexet,vagy oroszlánfejűt esetleg holland törpet.Onnan is lehet egészseges szép nyuszit venni?Mit nézzék meg a nyulon mielőtt megveszem?
2014. febr. 16. 07:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát először is gondold át hogy kicsi nyulat szeretnél vagy nagyot mert van a holland törpenyúl nekem is van egy holland szatén kasmír nyuszim őt tenyésztőtől vettem a legkisebb törpenyúl fajta az enyém 1,5kg-os és elérte a teljes méretét nagyon kicsi.A rex az ennél nagyobb kb.:2-2,5kg-os lesz és ahhoz hogy eldöntsed hogy melyik legyen először nézd meg hogy melyik megy oda először hozzád hogy élénk tekintete van-e csapj egy kis zajt hogy megfigyeld hall-e az eladónak mond meg hogy mutassa meg a fogait a fogaknál tudni kell hogy az nem jó ha az alsó foga ráhajlik a felsőkre olyat semmiképp ne hozz el az a jó fogállás hogyha összeérnek a fogacskái és a fülébe is nézz bele hogy nem-e sebes mert ha sebes akkor beteg akkor jó ha szép lilás és tiszta naggyábol ennyi!Remélem sikerrel jársz!
2014. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok!Nem árt minden héten ellenőrizni a fogait ,füleit, körmeit,mindent hogy nincs-e baj ja és van egy oltásuk is a mixomatosys elleni oltás ami annyit jelent hogy megcsípi a szúnyog elüszkösödik az egész nyúl és elpusztul ezt évente ismételni kell és azthiszem én 3500ft-ot fizettem kapsz oltási könyvet ha minden igaz és nem leszz semmi baja a nyuszinak az enyém be van oltva nyár előtt mindenképp oltasd be!
2014. febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod sokat segitett!Mindenki azt mondja hogy nem jo állatkereskedésből venni nyuszit mert beteg,nagy lesz nem fajtiszta stb egyszóval onnan is lehet venni egészseges nyuszit?
2014. febr. 16. 19:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert ott szaporított nyuszik vannak, ki tudja, hogy kik a szülők, szűrve voltak-e, az eladók nem értenek hozzájuk, csak a bevétel a lényeg. Sok helyen szét se választják őket nemenként, emiatt simán lehet, hogy pár héttel a vásárlás után lefial egy almot.
2014. febr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó,mit tegyek ha anyukámnak nincs kocsija apám meg Szegeden van?Hogy megyek fel egy Pesti tenyészetbe?(többe kerülne a leves,mint a hús...)És "az állatbolt ellenesek" szerint az állatbolt nem olyan ,mint egy kutyamenhely?Ennyi erővel ne vegyünk kutyát menhelyről,mert azt se tudjuk ki a szüleik,be vannak-e oltva stb.Az egyik kutyám,mikor fiatal volt kikötötték egy napraforgó mezőre onnan egy nő hozta el és odadta az apjának.Én meg megláttam a kutyát a kerítésen keresztül és ahogy egymásra néztünk "szerelem volt első látásra" alapon elhoztam.Keverék kutya be se volt oltva,csipőferdesége van,eltört a bal hátsó lába,és szürke hályogja van.(már lassan 8 éve van nálunk!)Akkor a bácsi meg halt volt neki egy kaukázusija is éhen halt,hagytam volna meghalni a kutyámat is?Szerintem nincs igaza annak aki ellenzi az állatboltot,mert nem az a fő cél hogy megmentsük szegény nyuszit?Ennyi erővel zárjuk be az összes menhelyet,mert mindenféle korcs kutya,beteg vemhes kutya van ott!Elnézést ha nincs igazam csak felbosszantanak az ilyen emberek 15L
2014. febr. 17. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem ugyanaz, mint menhelyről kihozni egy kutyát (ott kivizsgálják, oltják, chipezik a kutyát). Ezzel a felelőtlen szaporítást támogatod.

Utazáshoz meg nem kell autó, én is szoktam buszon és vonaton vinni a nyuszimat. Mindent lehet, csak akarni kell.

A torpenyul.hu fórumában kérdezz rá, hogy a környékeden hol van tenyészet.

2014. febr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nos êrtem,sajnos nincs sehol egész BAZ megyében.A szüleim meg nem engedik hogy elutazzak a nyusziert,hát nem tudom.Csak találok egészseges nyuszit végül is ott se biztos,hogy csak betegek vannak
2014. febr. 18. 17:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben hallgatnék a többiekre és tenyészetből vennék nyuszót. Hidd el, tapasztalatból beszélek, én is megjártam már az állatkereskedéssel.

És amúgy is, gondolj csak bele. A nyuszik egész nap ott vannak ahol az emberek járkálnak, ahol hangzavar van (mert ilyen helyen álltalában papagájok is vannak, és lássuk be, ők nem a leghalkabb állatkák). Rengeteg inger éri ott őket, egész nap félnek és ez nem tesz nekik jót.

Ezzel szemben egy tenyészetben csak akkor látnak embert ha etetés van és nem lebzselnek ott körülöttük, nincs hangoskodás sem ilyedtség. Mennyivel jobb ott nekik, nem?

De végülis a te nyuszid lesz, tegyél azt amit jónak látsz. Én ezt most nem azért mondom, hogy téged bántsalak, hanem azért, mert remélem így jobban át tudod gondolni: ha kereskedésből hozol nyuszit, és az idő előtt meghal, csakis magadat okolhatod miatta.

2014. ápr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az en nyuszom is kereskedesbol van, makk egeszseges, eletre valo es nagyon bujos! Igaz, hogy nagyon szar korulmenyek kozt vannak, es pont azert kell elvinni oket onnan! En inkabb veszek kereskedesbol nyuszit, hogy aztan szebbe tegyem az eletet. :) Nagyon halas lesz erte!
2014. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is kereskedésből hozom a nyuszimat pénteken megyek érte, és oda tenyésztőtől viszik, lógó fülü törpenyuszikat. nyugodtan vegyél kereskedésből mentsd meg! Ahogy az előző is mondta tedd szebbé az életét:)
2014. ápr. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!