Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnak melyik a...

Tengerimalacnak melyik a legjobb gyümölcs/zöldség? Miből lehet nekik többet/kevesebbet adni? Illetve milyen magot szeretnek, és abból mennyit kell adni?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, még nagyon kezdő vagyok, jövőhéten vesszük meg a malackákat, de addigra szeretnék tudni mindent.

120+60cm-es ketrecet vettünk. Itatója, 2 tál(zöldség,mag) már van. Viszont nem tudom milyen házikó kell neki?

A neten láttam egy olyan képet amin volt egy mali és egy ilyen "ágy"-ban feküdt.

[link] Erre gondoltam. Ilyen kell neki? :)


2014. márc. 2. 07:33
 1/7 anonim válasza:
Nem kell feltétlen venni neki házat csak valami kuckója legyen. Egyébként te is tudsz csinálni kartonból (megértem hogy mindent ki akarsz deríteni mikllor kaptam a papagájt én is mindent átnéztem még túl is bonyolítottam ne izgulj minden jó lesz)
2014. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát.. igen azt hiszem egy kicsit túl izgulom.. :) de szeretném, hogy minden jó legyen neki.. ^^
2014. márc. 2. 10:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Van két hely, ahonnan rengeteg információt szerezhetsz és kategórizálva is vannak.

[link]

[link]

Szorítkozva a mostani kérdéseidre.Zöldség/gyümölcs témakör.Vannak tiltó listások ezeket soha nem szabad nekik adni: krumpli, saláta, retek, hagyma, általában a k betűs zöldségek. Vannak, amiket szezonban kell adni, mert télen túl sok vegyszert tartalmaznak és veszélyesek: uborka. És vannak, amikre oda kell figyelni, de adható: narancs, mandarin csak hámozva,mag nélkül, petrezselyem csak ritkán, mértékkel. És vannak a bátran adhatók: cékla, alma, zeller, görögdinnye, görögdinnye héja, répa, sütőtök, paprika, paradicsom, körte, banán, pitypang (szára, zöldje).

A tengerimalac nem magevő!!! Minden tengerimalac táp, amiben magok vannak kukába való, olcsó, szemét. A szotyi, kukorica szigorúan tilos, sok malacka foga beletörik, a szotyi héja kilyukaszthatja a beleket, meghalnak tőle. A legjobb tápok, a Versele-Laga: Cavia Complete, meg a Nature fajta a márkából, ez való nekik. Napi 1 evőkanál/malacka mennyiségben. Legfontosabb táplálékuk a széna, mindig legyen előttük. Olyat vegyél, ami hosszú szálakból áll, és szép zöld, ezzel koptatják a hátsó fogaikat, és tartják rendben az emésztésüket.

A karton ház, átmeneti megoldás(nak sem a legjobb), véglegesnek meg semmi esetre sem. Megrágják, lenyelik, a pisiben az alja feloldódik. Vagy faházat vagy iglut javaslok számukra. Az nem "ágy", hanem függőágy, lehet házilag is készíteni (póló, cipőfűző), nagyon szeretik nekem is van bent. Ezen kívül jó berendezési tárgy még: fotel, PVC kanyarcső, henger, alagút, emelet. Nagyon jól ugranak és ezzel a kecó alapméretét is meg lehet növelni.

Arra figyelj oda, ha mindenképpen venni akartok és nem örökbefogadni egyesülettől, hogy a legtöbb kereskedésben nem tudják, hogy melyik fiú és melyik lány, és általában egy helyen tartják őket, így könnyen kaphatsz már eleve vemhes malackát és perszek alatt lesz a kettőből 5-6 malackád....

2014. márc. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú és részletes választ! A weboldalakat elolvasom.

Zöldsalátát nem ehet? Van ismerősöm aki eteti vele malikat és nagyon szeretik... úgy tudom mértékkel,ritkán lehet.

Még jó, hogy írtad, hogy a magokat nem eszik... vettem és szerintem kukorica is van benne. Állatkereskedésben akkor miért mondják, hogy az jó ?! :S Nem fogok adni neki akkor abból, megnézem azokat amiket te javasoltál. :)

Kartonházat semmiféleképpen nem raknék be, amíg nincs meg minden ami kell neki, addig malacka sem lesz! Függőágyat is megpróbálok nekik készíteni. 2 malacom lesz, elég egy vagy kettő legyen?

Nem tudom, hogy nem tudják megmondani, hogy fiú, vagy lány... szerintem eléggé látszik, főleg a fiúknál.. :)

Köszönöm tényleg!

2014. márc. 2. 11:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha kis/fiatal malackákat veszel, ott még nem olyan egyértelmű (here), hogy fiú vagy lány. A nemiszerv alakját kell megnézni. A malackák hímvesszője rejtve van, nem látszik mint más állatoknál.

A tengerimalacot tilos egyedül tartani, nagyon igénylik egy másik tengerimalac társaságát. Azonos nemű (6 hónap különbséggel) vagy ivartalanított hím lány malaccal a legideálisabb.

Ha nem ragaszkodsz a vásárláshoz a belinkelt oldalakon van örökbefogadás ezzel több tengerimalacot is megmenthetsz.

2014. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem a tengerimalacom az uborkáért és a paprikáért él-hal. Gyümölcsért nem igazán rajong. Amit linkeltél képen ágy, lehet,hogy nem fog tetszeni neki. Mi is vettünk neki (Bár mi vettünk rendes fából készült házikót, amire feltud mászni a tetejére, azért nem kartont tettünk be mert mindig odapisilt, és szétázott) felmászott, és remegett mint a kocsonya, úgyhogy neki annyira nem jött be :) Vettünk helyette ilyen széna alagutat, azt nagyon szereti mert enni is tudja. A széna nagyon fontos neki,hogy mindig legyen előtte) Jó malacozást :)
2014. márc. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 12 éve tartok malacokat van tapasztalatom benne.A legidősebb malackám most 7 éves.

Zöldségekeből és gyümölcsökből azt kell adni ami idényben terem, tehát télen ne adj neki uborkát mert vegyszeres és elpusztulhat tőle.

Amit korlátanul lehet adni napi szinten is:sárgarépa, fehérrépa, petrezselyem, cékla

Heti 1-2x:káposztafélék, karalábé, karfiol mert ezek puffasztanak.

Heti 1-2x gyümölcs pl alma, körte

Inkább a fűféléken, gyomokon legyen a hangsúly mivel fűevő állat.Szénát napi szinten korlátlanul kell nekik adni.

Magok:lenmag, hántolt!napraforgó, édeskömény mag, zab

Nyúltápot is keverhetsz mellé, de ne legyen gyógyszeres!-ezzel etettünk akkor is mikor még enm volt ez a drága versele laga

2014. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!