Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magyarország melyik régióiban...

Magyarország melyik régióiban vannak a legjobb termőföldek? (gyümölcs, zöldség termesztésére megfelelő földek)

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A Duna-Tisza közének déli részét ismerem.A bajai részen vannak fekete,jó földek.Ettől feljebb homokos a talaj.Itt régebben sok szőlőt,gyümölcsöt termeltek,illetve kukoricát,gabonát.Ma már a szőlőtelepek és gyümölcsfák nagyrészét kivágták,vagy részben kipusztultak.A legnagyobb gond,hogy a kevés téli csapadék miatt a talajvíz nagyon mélyen van,igy a gyökerek nem tudnak vizet felvenni.A kertemben és a szomszédokéban is a gyümölcsfák 5-6 év után kipusztulnak,ez azelőtt nem volt jellemző.Hallgattam egy Szeged-környéki talajkutató előadását.Szerinte az Alföldön az elsivatagosodás jelei mutatkoznak,ez azt jelenti,hogy néhány évtized múlva az eddig honos növényeket nem lehet termeszteni ezeken a tájakon,át kell térni a délebbre honos növénytermesztésre.

Ma pedig a sűrűn előforduló aszály idején állandóan öntözni kellene,ami nagyon drága,és nem ér annyit,mint az eső.Ha pedig sok az eső,akkor azért nincs termés.Soha nem akkor,és nem ott esik,ahol kellene.

2010. márc. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, az elsivatagosodásról már én is hallottam...

:-( Szomorú. Köszi.

2010. márc. 19. 22:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben sokat jártam Dunaujváros fele Sárbogárd felől.Arra fele is nagyon fekete a föld.Asszem azt hívják mezőföldnek.Nagypapám ugy mondaná hogy jó zsíros föld mert mikor frissen van ekézve akkor szinte fénylik.
2010. márc. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kisalföld, a Tisza és Körösök egykori (folyószabályozás előtti) öntésterülete (pl. Szentes, Csongrád, Mindszent, stb.)és Bácska (déli határvidék Bács-Kismun megyei része).
2010. márc. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gabor.galilei ***** válasza:

Itt mindent megtudsz:

[link]


itt keresd: Talajtérképek/talajértékszám

2011. nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!