Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szeplők eltűntetésére melyik...

Szeplők eltűntetésére melyik a legjobb gyümölcs?

Figyelt kérdés
Sziasztok nagyon "szenvedek" az arcomon lévő szeplőim miatt főleg az orrom környékén van sok,egyszerű természetes módszerrel szeretném eltűntetni őket ,ezért gyümölcs kúrával szeretném eltűntetni halványítani ...de ha tudtok krémeket bármi mást ajánlani légyszíves írjátok meg köszönöm
2011. nov. 30. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

• Természetes halványítók

1. Gyümölcssavas kezelés otthon: Szeljünk fel ananászt, almát vagy epret, tegyük a foltokra, és hagyjuk hatni 30 percig. Majd vegyük le, és mossuk meg arcunkat meleg vízzel.

2. Citromlé: A citromleves lemosás régi, bevált módszer. Öntsünk friss citromlevet egy vattapamacsra, majd esténként borogassuk a foltos területet 5 percig, három héten át.

3. Ribizlipakolás: Keverjük össze a ribizlit joghurttal, és tegyük a kezelendő bőrfelületre, majd 30 perc után mossuk le.

4. Foltirtó zöldségek: A sózott retek leve és az uborka hatékonyak a májfolt és a szeplő halványítására.

5. Kövirózsa: A kövirózsa és a belőle készült habkrém szintén halványító hatású.

6. Gyermekláncfű: Tejnedve régóta ismert és használt szeplők, májfoltok kezelésére.

7. Méregtelenítés: Évente legalább kétszer - tavasszal és ősszel - érdemes belevágnunk egy méregtelenítő kúrába. Ezzel tehermentesítjük a májat, így elkerülhetők a bőr foltosodásához vezető májanyagcsere zavarok.

8. Bőrregenerálás belsőleg: Ha karban tartjuk, és ellenállóvá tesszük bőrünket, nagyobb eséllyel megúszhatjuk a bőrhibák kialakulását. Fontos a megfelelő mennyiségű, antioxidáns hatású C- és E-vitamin, béta-karotin, valamint szelén bevitele. Fogyasszunk sárga színű zöldségeket és gyümölcsöket, valamint kivit, epret és brokkolit. Igyunk frissen facsart narancslevet és legalább 1,5 liter ásványvizet naponta.


Bőrünk védelme érdekében már tavasztól használjunk UVA és UVB szűrős fényvédőt. Ha a foltok mégis kialakultak, léteznek módszerek a halványításukra, de végleges eltüntetésüket bízzuk bőrgyógyászra vagy kozmetológus szakorvosra

2011. nov. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a kommentet de melyik a legjobb?:)vagy az összeset próbáljam ki?:))
2011. dec. 1. 09:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom melyik a legjobb én elmentem a bőrgyógyászhoz és kaptam rá egy krémet, már nem emlékszem mi volt a neve, de annyira elhalványította a szeplőimet, hogy ha alapozót viszek fel nem is látszik. Már sajnálom, hogy a vállam nem kentem vele, mert ott még mindig szeplős vagyok :D Szerintem amelyik neked szimpi azt próbáld ki :)
2011. dec. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát lehet először majd a citromosat próbálom ki,köszi:)ha semmi sem segít én is majd inkább orvoshoz fordulok
2011. dec. 1. 16:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Én citromlével kenegettem igaz más célból, de nekem is eléggé elhalványította a szeplőimet :)
2011. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. dec. 3. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!