Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Gondolkodom a patkányvásárláso...

Gondolkodom a patkányvásárláson. Milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerülnek? A tartásáról miket kell tudni? Egyedül vagy párban? És lenne egy olyan gondom (? ), hogy van egy szobacicám, ez kizárja, hogy patkányom legyen. Egyenlőre még csak ötletként merült fel a dolog. Utánanéztem a neten a tartásának, stb, inkább tapasztalatokra vagyok kiváncsi. Köszi előre is.:)
2009. dec. 13. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Nekem évekig voltak patkányaim, Pici Pata, DJ Bakfitty, és Bendegúz.

Először is, ők mind Rattus Norvegicusok voltak. VAn albínó, és van fekete színű, valamint csuklyás kivitel. Csuklyás nekem nem tetszik, a másik kettő igen. Pesten vettem a hetedik kerületben a Zsinagógával szembeni hüllőboltban őket, darabját 120 forintért. MEgjegyzeném, ugyanezt a patkányt kapod négyszer annyiért rágcsáló üzletben.

SEMMIKÉPP SEM EGYEDÜL! Társas lények, rengeteg törődést igényelnek. Szeretik a húst. Megesznek akármit, de célszerű nekik hússal kevert patkánytápot adni, valamint szöcskét, tücsköt (Westendben 15 forint darabja)

Nagy ketrecük legyen, ahol van helyük szaladgálni! Az enyémeknek egy háromszintes ketrecük volt, és vígan elvoltak!

Fürdetni kell őket, úgy hetente-kéthetente, mert különben büdik lesznek. Célszerű azonos neműeket venni, mondjuk fiúkat, azokkal kevesebb a gond. Kérdezz bátran még, szívesen válaszolok!

2009. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem vettem észre a szobacicát. Hát, szerintem ez eléggé kizárja. Volt egy ismerősöm, aki együtt tartott cicával patát, és noha a pata ketrecben volt, amit a macs nem ért el, állandóan figyelte, és a pat ettől folyton ideges volt, és evészavarok léptek fel nála... :(
2009. dec. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor leteszek róla.:) Köszi a válaszokat!
2009. dec. 13. 19:02
 4/15 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló, elég nagy hülyeségeket írtál!

Kedves kérdező! Nézz körül itt: [link]

Ott minden kérdésedre megkapod a választ!

2009. dec. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Úgy értem a fürdetésről mondtál hülyeséget! (az előző vagyok)
2009. dec. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát, mindegy, én így csináltam, és eléltek hosszú évekig.
2009. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A fürdetés nagyon szárítja a bőrüket, a samponokra allergiásak lehetnek, gyakoribb lesz az ekcéma, azzal meg lehet menni a dokihoz...

Mosdanak ők épp eleget, elég csak a farkukat tisztogatni, de azt is csak tiszta kézmeleg vízzel.

2009. dec. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egy patkány akkor lesz büdös, ha nem megfelelő időközönként takarítják a helyét, ill. ha túl sok fehérjét kap. Tisztán tartva és megfelelően etetve nem büdösebb, mint egy tengerimalac vagy egy macska, és ezeket sem fürösztik kéthetente.
2009. dec. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

franc takarítja őket samponnal!

és hetente almoztam, köszönöm

2009. dec. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
vegyél tőlem anyit fogok a csapdával nem győzöm a foximmal szétszedetni
2009. dec. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!