Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel tudnám jobbá tenni a...

Mivel tudnám jobbá tenni a hörim életét? Ti miket készítettetek/vettetek kishörcsögeiteknek?

Figyelt kérdés

Vettünk már mászócsövet, raktam be neki papírgurigát, egymáshoz raktam két terráriumot, és egy létrán le-fel tudott mászni... Van bent nála futógörgő is, készítettem neki függőágyat. Mit tegyek, hogy ne unatkozzon? Folyton csak kifelé néz, és néz. Rosszkedvű lehet:(


Hogyha ketrecbe rakom, akkor folyton azon lóg, hangoskodik, rágja a rácsot.


Milyen mászókát vegyek/csináljak neki? Valami jó kis bújócskás kéne, amiben sok a járat... Adnátok tippeket?


Ui: A holnapi napon jön egy komplett ketrec, két hörcsöggel. Így lesz egy fiú, és két lány hörim. Hogyan eresszem őket össze úgy, hogy ne legyen se bunyó, se párosodás? (Most csak a fiúhörim van egyedül). Van valami tipp erre is?


Köszönöm.



2014. ápr. 16. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Az összeengedést ne tedd meg. A hörcsögök magányos állatok, nagyon jól érzik magukat egyedül a kis lakrészükön. Három helyen tartsd egyenként a három hörcsögöt. Ne hozz létre almot, tele vannak a boltok, és sok pici hörcsög végzi hüllők gyomrában életét. Egyébként nekem akváriumban vannak tartva a rágás elkerülése miatt. Van benne egy fából készült kis házikó, hogyha akarna akkor tudjon rágcsálni. Mellette a futókerék is bent van de ezt nem minden hörcsögöm szereti tekergetni. A gurigát szeretni szokták. Idény szerint tehetsz be nekik permetezetlen gyümölcsfaágat is, mint mászkáló illetve fog és karomkoptató alkalmatosság. Plusz ami még nagy érdeklődést kelt az az hogy háztartási papírtörlőből adok nekik egy tenyérnyit egybe és majd meglátod, maguknak szétszedik, összeaprítják fészekanyagnak. Ezzel is elszórakoznak egyébként!
2014. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne engedd össze őket!

Am készíts nekik ilyet: wc papir gurigába tegyél fincsiket aztán papírt és így tovább amíg föl nem telik. Vágj rá pici lyukakat először hogy érezzék az illatát. Nagyon jól elvannak amíg kiszedik a kaját. :)

2014. ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!