Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Első nyuszi, hogy tartsam?

Első nyuszi, hogy tartsam?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy nyuszit, de még sosem volt, úgyhogy a segítségeteket kérem!Tapasztaltak, mondjatok el mindent az alapoktól(etetés, takarítás) az ici-pici dolgokig. Minden csínját-bínját tudni szeretném, hogy jó helye legyen nálunk a kis szőrmóknak:)

Mekkora ketrec kell egy törpenyúlnak?

A köröm vágást hogy oldjam meg?

Kell neki itató vagy a vizet a zöldségekből is fel tudja venni?

Van olyan zöldség amit nem ehet(káposzta, karalábé..)?

Kell fürdetni?

Van úgy, hogy a kan vagy a nőstény barátságosabb?

10-es skálán mennyire bonyolult a tartása?

Köszönöm!<3



2014. aug. 27. 09:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sikerült megnyitni. Ez kifejezetten állatkínzás kategória. Ha pisil, utána abba kell feküdnie? Enni hol kap? Egy tál alig fér be a nyuszi mellé. Minél hamarabb vegyetek nagyobb ketrecet, használtat már elég olcsón lehet kapni.
2014. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A tiédet tarthatod nagyobb ketrecben, sőt tartsd is mert az csak jobb, ha több helye van. Írtam, hogy nem használok tálat egy kupacban van a kajája, mellette az itató és az ezzel szemközti sarokban végzi a dolgát és simán van helye, szóval nem egy helyben eszik, alszik és pisil.
2014. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ketrec100*50 minimum! Nekünk is ekkora van,pedfig enyém jóformán egész nap kint van. Vannak ketrecek,amibe már benne van az itató( minden nap kell friss víz),kisház,szénatartó. Érdemes ilyet venni. E mellé kell "wc",sarokba kell tenni,bele fapelletet. Ezt kb 2 naponta cserélni. Egész ketrecet almozni felesleges.

Én egy nap 2 szer söpröm át a ketrecét,reggel- este,mert pisilni wcbe jár,de bogyó az neccesebb,az máshova is jut. De ez kb 5-5 percet vesz igénybe.


Minimum 2-3 órára engedd ki egy nap,de minél többet,annál boldogabb. ( az enyémnek pl ez kevés lenne,nem ehhez van szokva:D ) vezetékekre,növényekre figyelni kell,ne érje el őket.


Körmöt az enyémnek az orvos vágja.


Kaja: reggel- este táp,enyém hallywoodosat kap, és csak kicsi kell,kb 1 kanálnyi, széna az ugye mindig, zöldség/gyümi 3 hónapos kor után szoktatva szabad,és abból se kell sok.


Fürdetni nem kell,max áttörölgetni ha nagyon koszos.


Nekem fiú nyuszim van, ( őket bakoknak mondjuk,nem kannak:) ), így róla tudok nyilatkozni,barátságos,de utálja ha felemelem,ölbe akkor ül ha kedve tartja,a homlok/fej simit imádja,de a hátsó lábaihoz nem érhetek:D mindig követ,nyalogat( csak engem)


Bonyolultnak nem bonyolult,de sok figyelmet igényel.


Jaa és tenyésztőtől vegyél,ha venni akarsz,én anno makkocskából vettem,az jó tenyészet,mikor nyusziért mentem,akkor beszélgettünk tenyésztővel,minden alap dolgot elmondott,kérdezhettem is. Állatboltból ne vegyél,gyakori ott,h hamar elválasztják kicsiket az anyától, eltérő fajtát pároztatnak így foghibásak stbstb. De már van nyúlmentés is,ott lehet örökbefogadni.

2014. aug. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt még az etetéshez.


Ja és nyuszikat oltani kell,rhd/mixomatosis ellen. Rhd ellen 1 évig,másik ellen fél évig véd. Ezt neked is ajánlom 4 es valaszoló,mert a mixo- s oltás a szúnyogok ellen ( is) véd. Ezt kombinált oltásként kapja.

2014. aug. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Na még annyit akartam,így a regény végére:D, hogy fontos,hogy első oltás után ( enyém 8 hetesen kapta elsôt) 4 hét múlva kapnia kell egy ismétlő oltást.
2014. aug. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!