Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degut vagy japán táncoló...

Degut vagy japán táncoló egeret érdemesebb tartani? Mit kell tudni róluk az alapinformációkon kívül, mik a tapasztalatok? Lehetőleg gazdik válaszát várom!

Figyelt kérdés

Vagy esetleg valami más kisemlős?

Kettőt tartanék együtt akár egeret, akár degut (akár mást, hacsak nem van olyan állatka, aki jobban szeret egyedül lenni), nem lehet probléma, ha egy alomból tartanék egy hímet és egy nőstényt, ugye? Kicsiket egyelőre nem szeretnék. Sok állatom volt már, de rágcsálóm még soha, először kicsit ismerkedni szeretnék velük.

Következő kérdésem, degu, japán táncoló egér vagy más bírná-e azt, ha pénteken és és vasárnap másfél órát kéne utaznia, és a másik helyen egy másik ketrece lenne, vagy ez probléma lehet?

Vagy a másik véglet, el vannak-e ketten magukban hétvégén egyedül, ha van ételadagolójuk?

Előre is köszönöm!



2014. szept. 12. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy hímet és egy nőstényt nem tarthatsz együtt, azonnal és folyamatosan szaporodnának.

Hétvégére a degut nem hagyhatod magára, lehet, hogy egyszer kibírja, legközelebb meg nem.

Ha muszáj (mert úgy alakul a helyzet), akkor lehet őket utaztatni, de ez mindig stressz nekik. Ha eleve ilyen a helyzet, akkor ne rágcsálót válassz háziállatnak.

2014. szept. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom másképp megoldani, mert két házunk van, és mindig megyünk oda-vissza. :(
2014. szept. 12. 09:30
 3/5 anonim válasza:
57%

Tudom már lassan 2 hónapja, hogy feltetted a kérdést, de nekem volt degum, és most van táncolóm :) mind a kettőt szeret(t)em, mondjuk nekem 2 degum volt, de nem együtt. Egereim meg vannak páran, mert ha fiú-lány akkor lesznek kis fiúk/lányok :D nekem a fiúk külön vannak, mert verekedtek, a lányok viszont eddig még nem, úgyhogy ők egy helyen. Nagyon viccesek és cukik tudnak lenni szerintem :) Azt mondják az egerek 2-3 évig élnek, a deguk meg olyan 4-5 általában, az enyém az egyik kb. 6 évig élt, de hallottam olyanról is hogy 10 vagy azon felüli kort is megélték. :)


Bár már biztos nem aktuális a kérdés, de szerintem jobb, ha magaddal viszed őket, mert otthon egyedül bármi történhet velük. Másfél óra nem olyan sok szerintem, ki fogja bírni, csak mondjuk ne a csomagtartóban szállítsd mert ott aztán borulhat jobbra meg balra :D Velünk is volt a degu nyaralni, simán kibírta :)

2014. nov. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tarthatsz együtt egy hímet és egy nőstényt, még akkor sem, ha egy alomból vannak, mert szaporodni fognak. Ráadásul ha testvérek, akkor egy rakás degenerált kölyök születik.

A deguk az egyedüllétet és a hétvégére egyedül hagyást, a hosszú utazást, és eleve az idegen, ismeretlen ingereket nem jól viselik. Az enyém pl. még állatorvoshoz menet is sokkos állapotba került, és egy hétvége egyedül hagyás alatt teljesen magába fordult és harapni kezdett, ha meg akartam vakarászni, pedig egyébként nagyon szereti.

Szerintem amíg nincs egy biztos pont az életedben, és ingáznod kell, addig ne tarts semmilyen ketreces, terráriumos, állatot. Ha igazán szereted az állatokat, akkor le tudsz mondani róluk, amíg (akár egy csecsemő esetében is)minden igényüket ki tudod elégíteni, legyen az társaság, élelem, tisztán tartás stb.

2014. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ezalatt a 2 hónap alatt egy kutyus lett belőle. :)
2014. nov. 3. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!