Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Érdemes hörcsögöt venni? Mik...

Érdemes hörcsögöt venni? Mik az előnyei és a hátrányain?

Figyelt kérdés
Most töröm a fejem egy hörcsög beszerzésén.Néhány infónak már utánajártam de azt szeretném megtudni még hogy mik a hörcsögök előnyei és hátrányai?
2010. jan. 20. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Cukoooor nagyon :)))))
2010. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát az nekem is feltűnt hogy nagyon aranyos:))
2010. jan. 20. 20:36
 3/14 anonim ***** válasza:
ne arany hörcsögöt vegyél mert az nagy lesz később,dzsungáriait vegyél inkább nekem is van aranyos.Ezek hobbi álllatok,nem házörzők :S
2010. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is dzsungijaim voltak, igenis házőrzők, mindig rájuk bíztam a lakást és sosem volt semmi baj ;) Majdhogynem a kis farkukat is csóválták, mikor hazaértem :)))
2010. jan. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Valóban aranyos, de ezzel még nem vagy előrébb. szóval:

ha nem akváriumban, hanem kalitkában fogod tartani, akkor ügyelj arra, hogy a rács megfelelő sűrűségű legyen (az már nem jó, ha egymás mellett két ujjad is átfér két rács között), mert ez az amúgy is pici állat igen szűk helyeken is átfér.

A hörcsög éjszakai állat, szóval készülj fel rá, hogy a nap jó részében a forgácsba bújva fog aludni. Éjszaka viszont nagyon aktív lesz, ezért lehetőleg ne 10 X 10 cm legyen a területe, hanem nagyobb, és jó, ha kap egy mókuskereket is. Jót tesz neki, ha nem csak magokat, hanem friss zöldséget is adsz neki időnként, meg egy darab nem túl száraz gallyat, amin a fogait koptathatja.

A hátránya, hogy nem él túl sokáig, csak egy-másfél évig, esetleg maximum kettőig. Én azért nem vettem már másikat, mert kettő is kimúlt kb. 1-1 év után, és nagyon sajnáltam őket, mert tényleg aranyosak voltak.

2010. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is azért nincs most, mert még kiheverem, hogy meghaltak :( Egy jó tanács: ne kereskedésből vegyél, én 2x megszívtam vele, mert gyönyörű színű agyontenyésztetteket adtak el nekem, és mindegyiken kijött vmi betegség, daganat. Neten nagyon sokan hirdetnek, ajándékba is dzsungit, azok bizti, h egészségesek :) Nekem volt olyan aki annyira megszeretett minket, hogy nem is a házban aludt, hanem az emeleten, hogy meghallja mikor megyünk be a szobába, és akkor egyből jött a rácshoz, kéreckedett kifelé :)
2010. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Azért kérdeztem rá hogy tisztában legyek hogy mibe vágok is tulajdonképpen bele.De még nem biztos hogy veszek.
2010. jan. 20. 20:51
 8/14 anonim ***** válasza:

A hörcsög az szörcsög. :0)

Édes hangjuk van mikor röfögnek!! :0)

2010. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az arany hörcsög sem lesz olyan nagy. Nekem olyan van kettő. Hátrányai? hát nem igazán van. Talán az hogy betegségeket terjeszt. De milyen állat nem? Nagyon aranyosak nincsenek hátrányai kis helyen is tartható (de ha teheted minél nagyobb ketrecbe vagy akváriumba rendezd be az otthonát) kevésbe kerül a tartása stb.
2010. jan. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért terjesztene betegséget? Ott van a kis saját tiszta kuckójában, én semmi bacit nem engedtem be hozzá soha :) Vegyél hörit! Egy (illetve akkor már 2) höri boldogabb lesz a világon :)
2010. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!