Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor, mennyi idő után lehet...

Mikor, mennyi idő után lehet kiengedni a nyuszit miután hazahoztuk?

Figyelt kérdés
keresgéltem már a neten de mindenhol mást írnak 2. nap már kilehet engedni egy kicsit ?

2014. nov. 28. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen hamar szokja meg a ketrecen belüli létet. Nagyon fontos a következetesség. Figyeld, hogy használja-e már a WC-jét, ülj le néha mellé és kedvesen, halkan beszélj hozzá, majd a 3.-4. napon szerintem már kinyithatod a ketrecét, ha úgy látod jól érzi magát a lakosztályában. Az lenne a legjobb, ha magától jönne ki! Ha az 5.-6. napon sem kíváncsiskodna nyitott ketrecnél se a "külvilág" felé, akkor érdemes néha-néha ölből megmutatni neki a környezetet. A lényeg, hogy az első kijövetelét ne rossz élménnyel párosítsa. 2. napot kicsit korainak tartom a kiengedésre. Teljesen biztonságban kell éreznie magát.
2014. nov. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én az első héten nem engedtem ki, és eleinte csak pórázzal volt ketrecen kìvül. Így fel tudta fedezni a házat. De nem tudott elbújni, ráadásul a hámot is megszokta, amit házon kívül rendszeresen használunk.
2014. nov. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. nov. 28. 23:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Hámmal óvatosan..ahhoz is szoktatni kell, nem minden nyuszi reagál rá rögtön nyugodtan. Egy nagy ugrás ijedségből adódóan és megtörténik a baj.
2014. nov. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a hámmal szerintem nem fogok kísérletezni hát majd meglátjuk mennyire félénk aztán a napok folyamán valamikor biztos kimerészkedik :)
2014. nov. 29. 00:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen baj penne a hámmal? Ha kicsi kora óta szoktatva van, akkor nem lesz baj. Nálam először ketrecen belül volt rajta.
2014. nov. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én se mondtam mást kedves utolsó válaszoló minthogy szoktatni kell rá, de nem tartom jó ötletnek elsőre abban kiengedni.
2014. nov. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindkét nyuszinknál bevált, hogy pórázzal fedezték fel a ketrecen kívüli világot.
2014. nov. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!