Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az igaz hogy a degu egyedül...

Az igaz hogy a degu egyedül magányos és szenved?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy degut de nem tudom hogy most mit tegyek.. 1 vagy 2 ?
2008. aug. 27. 20:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És hogyan tartsam őket , mekkorra ketrecben mi legyen a ketrecükbe és ez így kb. mennyibbe fog kerülni ?
2008. aug. 27. 20:39
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

mivel a degu társas lény min.kettő kell belőlük :-)

a ketrec szerintem legyen kábé 50x30x30as,két degunak elég.

a ketrecbe kell alom és forgács meg kaja.....

ha kérdésed van, csak nyugodtan írj nekem is van!

2008. aug. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
kajának szerintem jó: kisállateledel( vagy kukorica,búza,tészta,szárított szója,napraforgó,mogyoró,dió,olajos magvak,mazsola -->imádják ja és persze széna!!) és minden nap tiszta víz
2008. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
megeszi az almát,répát...de krumplit ne adj nekik!ja és fű....pitypang --imádják szintén!!!sok mindent megesznek.
2008. aug. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
46%
Attól függetlenül hogy a degu társas lény ha egyedül van nem szenved ha sokat van vele foglalkozva. Amúgy a degu sem viseli el az egynemű partnert nem állandóan "háborúznak" egymással. Ha meg különböző neműt veszel akkor meg állandóan járhatsz majd a kisállat kereskedésbe hogy eladhasd a kicsiket. Nekem 4éve van degum és mindig is egyedül volt jó lehet hogy neki van egy müanyag gömbje amiben naphosszat futkározhat szabadon anélkül hogy félnék hogy elszökne. Amúgy nem olyan drága sem a ketrec sem semmi más. Én a ketreset 5000ft-ért vettem a kajája meg kb 1500ft egy hónapban (én bió tápot adok neki) ha meg tél van akkor szárított csipkebogyót is kap. Nagyon szeretik még a rágcsálóknak való jutalom falatkákat. Ja meg a réti szénáról se feletkezz el.
2008. aug. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És ha egyedül tartom akkor mekkorra ketrec kell neki?
2008. aug. 27. 21:31
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi az ediigi válaszokat!:)
2008. aug. 27. 21:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon érdekes hang, amit csak akkor adnak ki amikor egymással beszélgetnek. Azt akkor sosem hallod ha egyedül van a degu.
2008. aug. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne tartsatok degut egyedül. Ez nettó állatkínzás egy olyan fajnak aki természetes közegében kizárólag több százas kolóniákban él. Se egy műanyag játék, se az emberi törődés NEM helyettesíti a társait. Nyugodtan lehet kettő egynemű degut együtt tartani. Nekünk négy egynemű (kan) van, és soha nem bántották még komolyan egymást (a kaján mindig veszekednek kicsit, hogy ki egyen először, de ez természetes). Ellenben rengeteget játszanak, és "csicseregnek" (az előző válaszadó által említett hang).

Párban viszont tényleg ne tartsd, mert gyorsan elszaporodnak.

2008. aug. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem is van degum.


ami biztos hogy a degu cukorbetegségre hajlamos ezért ha lehet degu menüt kapjon (sok cég gyárt sok helyen lehet kapni)

minden olajos, édes (alma , banán, ) dolgot kerülni kell.


plussz nagy mozgásigénye van. imád ugrálni mászni.


társas lény. fiu fiuval nem tuti hogy kijön . (nálunk ivartalanítás lett a vége akkor bunyó lett, de az segített) lány lánnyal igen jól elvan.

2008. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!