Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degu egyedül is jól elvan?

A degu egyedül is jól elvan?

Figyelt kérdés

Pár kérdésel ezelött azt írtátok hogy egyedül magányos.Én 1 hete kaptam egy kisfiudegut de a szüleim nem enegdik a kettőt. Nagyon sokat játszok és törődök vele , de féltem.. Azért egyedül is jól meglesz vagy mit tegyek?

12 éves lány


2008. aug. 30. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi gondoskodás NEM pótolja a társai hiányát. Egyedül nem érzi jól magát a degu. Ha egyet engedtek, akkor nem tudom kettő miért nem mehet. Olyan sokat azért nem esznek, hogy kiegyék a családot a vagyonból. Szóval szerintem vedd rá a szüleidet, hogy vihess neki egy társat, de nehogy szukát vegyél, mert akkor elszaporodnak.
2008. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Hát az egyik barátnőm tartott degukat és azt tudom róluk, ha párban vannak és az egyik elpusztul, vagy elviszik, akkor a másik öngyilkos akar lenni, pl, hogy nekiszalad a falnak.

Viszont ha a te degud a kezdetektől egyedül van, talán nem jön elő ez a probléma.

2008. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mivel nem különösebben ragaszkodnak az emberhez+társas állatok,feltétlen szükségük van társra. Láttam már egyedül tartott degut, hát szegénykém elég búbánatosnak tűnt. Szerintem szerezzetek be mégegy fiút,(ha nem szeretnél felesleges szaporulatot)csak minél hamarabb, hogy megszokják egymást. Az egyneműek is probléma nélkül tarthatóak együtt.Nekem két lány van, jól elvannak,néha becsúszik egy -két civakodás jobb falatok miatt, de általában összebújnak, szeretgetik egymást. Ahol egy elfér, elfér kettő is!:) Ja és nem árt, ha van nekik egy mókuskerék, azon kiválóan levezetik az esetleges feszültséget/kilóméterhiányt.:)
2008. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!