Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Beltenyészet a kisállatkereske...

Beltenyészet a kisállatkereskedésekben? Felpontozlak

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben több kereskedésben megfordultam, mert egy kis sündisznót veszek jövő héten, neki kerestem felszereléseket.

Amikre figyelmes lettem az állatkereskedésekben, hogy pl csak 1 terrárium volt hörcsöggel teli.Megkérdeztem az eladót, hogy ezek mind hímek vagy nőstények?Mondja, hogy nem tudja, de csak abban vannak hörik..

Szóval tuti tele volt hímekkel és nőstényekkel..És kérdezem, hogy legalább nincs köztük testvér?

Mondja, hogy de vannak...

Szerintetek??És még azt mondja, hogy nem ivarérettek. Hát a kis hörik nem arról híresek hogy évek után válnak ivaréretté, ráadásul ezeken látszott, hogy felnőttek..

Szóval több kérdésem is lenne.

Az állatkereskedésben miért nem hozzá értő emberek vannak?

Nem gondolnak bele, hogy most valaki hazaviszi és 1 hét múlva lefial a fiúnak mondott hörcsög, akkor az nem lesz kínos kicsit?? Főleg,hogyha sikerült testvértől , akkor meg ugye tudjuk, hogy egyéb gondjai is lehetnek.

Észreveszik egyátalán, hogyha vemhes egy nőstény?Vagy csak lefial mondjuk éjszaka amíg zárva van a bolt, reggelre meg megeszik a többiek a kicsiket??

Hatalmas felelőtlenségnek tartom, egyrészt kicsi helyen nyomorognak, másrészt meg nincsenek széjjel-szedve..Ki tudja, hogy ők is nem -e beltenyészet eredménye.

És akkor most a tudatlan vásárló hazaviszi, örül neki..


Persze a vágásra tartott tyúkoknál folyamatos harcok vannak, hogy nagyobb helyet kapjanak, de a kisemlőseinkre senki nem fél? Megmondom őszintén, hogy eltiltanám az összes ilyen boltot az állat árulástól.Áruljanak tápot meg ketrecet, azt talán nem rontják el.


Ezzel nem provokálni akarom a társaságot, biztos vagyok benne, hogy az ott dolgozók értenek valamit az állatokhoz és nem az ő hibájuk, hogy retardált a főnökük/bolttulaj..De akkor is.. Ti mit gondoltok?


Ja és persze, tudom, hogy tenyésztőtől kell venni az ilyesmit, de az átlag-kisgyermekes család csak besétál a szomszéd boltba, megveszik és örülnek, hogy jó vásárt csináltak..


Minden véleményt felpontozok, írjatok sokat, érdekelne más véleménye


2015. jún. 11. 17:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos vettem néhány éve két fiatal degu lányt, néhány hét múlva kiderült, hogy mindkettő vemhes, nyilvánvalóan a saját testvéreiktől vagy apjuktól. Megtartottam a kicsiket, lett hirtelen 13 degum... Csak én időben különválasztottam őket. Az egyik alomból az összes degu meghalt másfél éven belül, ahogy a két anya is. A másik alomból még ketten vannak, ők most 4 évesek lesznek, szerencsére egészségesek, de 13-ból 2, az nem egy jó arány. :( A büdös életben be nem tettem abba a kereskedésbe még egyszer a lábam, még eledelért se. És megfogadtam, hogy soha semmilyen kisállatot nem veszek többé kereskedésből.
2015. jún. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Sajnálom:/


Nem tudom mit lehetne ez ellen tenni..Az a baj, hogy az állatokat főleg a kisemlősöket nem veszik egyátalán "emberszámba" .Olyat is hallottam, hogy ha nagyon sok tengerimalac van és nem tudják őket eladni akkor odaadnak néhányat a kígyónak a kereskedésben.. Értem én, hogy ragadozó meg kell neki a kaja de biztosan meg lehetne oldani más módon..Most nem mondom, hogy a takarmány egér mennyivel jobb..

De csak megjegyzem, hogy állatkertekben a ragadozóknak a napos csibét sokszor még élve teszik be...

Embereknél meg már egy abortusz miatt meg kell kövezni az illetőt, hogy az gyilkosság stb..Hát akkor ezek??

Én liszkukacot adok a sünimnek -szárítva. Az is gyilkosság, de csak alacsonyabb rendűekről beszélünk és nem hagyom, hogy élve felfalják őket..


Annyi rossz dolgot hallani..Bennem már akkor eltörik a mécses, amikor a nyuszit megveszik a gyereknek húsvétra, pár hétre amíg megunja..Aztán mehet a fazékba..Hát undorítóak az emberek..



Bocsánat csak kikívánkozott..Jó lenne valami fellépés az állatok érdekében és szigorúbban venni az állatkínzás fogalmát és az ítéletet is..

2015. jún. 12. 21:03
 13/17 A kérdező kommentje:

Meg amikor valaki sajnálja a pénz az ivartalanításra és ezért minden almot módszeresen a vízbe fojt..Hát ilyenkor kívánom, hogy az anyukája tette volna ez vele amikor megszületett!!!

Ha jól tudom 10 ezer körül vannak az ivartalanítások..Akkor menjen el és dolgozzon 2-3 napot érte..Vagy ne tartson állatot, hogyha ez az egyszeri költség nem fér bele...

Az ilyenek után érzem, hogy inkább az állatokat tisztelem ..

2015. jún. 12. 21:06
 14/17 anonim ***** válasza:

Csak a kérdést olvastam. Teljesen igazad van, nagyon gáz az egész.

Én őszintén megmondom, ezt sokkal inkább állatkínzásnak tartom, mint azt, hogy Józsi bácsi otthon levágja a csirkét és kiviszi a piacra eladni.

Eleve nem lenne szabad kisállatkereskedéseket fenntartani, max. olyan boltokat mint egy sima Fressnapf, ahol kaja, alom meg felszerelés van. A többit bízzuk a minősített tenyésztőkre.

Az eladók nagy részének lövése sincs arról, hogy hogyan kellene tartani az állatokat, vagy idő hiányában nem tudnak velük rendesen foglalkozni. Garantált a beltenyészet, a rossz életkörülmények miatt sok a vemhes vagy beteg állat. Ráadásul nem is nagyon lehet megmenteni őket, mert ha hirtelen felindulásból mondjuk megveszed az összes hörcsögöt, akkor azt úgy veszik, hogy megy a bolt, és jövő héten már jön is az újabb hörcsögadag. Nem beszélve azokról az idiótákról, akik a megunt állatokat ide adják le.

Számomra rejtély, hogy miért nem szólalt fel még senki ez ellen.

2015. jún. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezt most komolyan gondolod?!Az abortusz kevésbé rossz?!Egy állatot és egy emberi életet nem lehet összehasonlítani!!!Előbb ölném le a világ összes állatát, mint egy embert!
2015. jún. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kutyáknál is csinálnak ilyet, mit gondolsz miért van annyi fajta specifikus betegség és miért egészségesebbek általában a keverékek?

Sajnos sok állatkereskedés csinálja ezt, nekik tök mindegy mi van az állattal ha egyszer eladták.

2015. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
15-ös na az abortusz témát hagyjuk ki ebből, annak is megvan a maga kategóriája ami nem ez. Egyébként meg találkoztam már értékesebb állattal mint emberrel, vagy szerinted több joga van élni egy embernek aki megölt és megerőszakolt többtíz gyereket mint egy kutyának aki kimentett a gazdáit egy égő házból?
2015. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!