Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Heló, nemsokára fogok venni...

Heló, nemsokára fogok venni 2db Dzsungáriai törpehörcsögöt, ezeket a kisállatokat hogy szokták tartani mit kell neki adni enni, a tutulajdonságai mi? És a tanácsotokat szeretném kérni!

Figyelt kérdés

2015. jún. 29. 23:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Olyan hely jó nekik ami nem huzatos,de jól szellőző.Nagyon fontos,hogy sok napfény ne érje őket sokáig.
2015. jún. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

9-es vagyok: a legjobb nekik a szobahőmérséklet, 20-25C között. 15 fok alatt hibernálja magát, 30 felett meg elpusztulhat. Én tetőtérben lakom, elég szélsőséges a hőmérséklet, 17-27 között változik. Betettem mindkét terráriumba 1-1 akváriumi hőmérőt, és ha látom, hogy megközelíti a 25C-ot, akkor igyekszem hűteni őket - pl. hűtőben lehűtött csempét teszek be nekik vagy jégakkut a terrárium tetején lévő szellőzőnyíláshoz + kora este lefekvésig szellőztetek. 20 fok alatt meg igyekszem egy kicsit jobban fűteni.


Direkt napfény ne érje őket (ez fokozottan fontos, ha terráriumban lesznek). Ha ketrecben lennének (bár azt írtad, nem azt választod), akkor fontos lenne, hogy ne érje huzat, mert nagyon könnyen megfáznak. Egy árnyékos polcon (vagy egy árnyékos helyen lévő kisbútoron) van a legjobb helyük.


+ 1 tipp, ha terráriumban tartod: az önitatót úgy rögzítsd, hogy ne tudja az üvegfalhoz ütögetni, azzal tudnak a legnagyobb zajt csapni:S Én 50 ml-es önitatót használok, egy 3 dl-es műanyag pohár alját kivágtam + a pohár falán a megfelelő helyen kivágtam egy kis lyukat az önitató csövének, és a fejre állított pohárban rögzítettem az önitatót, a fejjel lefelé állított poharat pedig besüllyesztettem a forgácsba. (Ugyanezt eljátszhatod wcpapír gurigával is, de szerintem az kevésbé esztétikus megoldás.) - Ja, ha már wcpapír guriga: sok játékot lehet belőlük (vagy papírtörlő gurigából) készíteni, pl. csövek helyett is elég népszerűek, de én azért nem sajnáltam a pénzt a műanyag csőre (miközben amiből lehet, fát veszek), mert előszeretettel pisilnek bele, és a gurigát olykor naponta kellene cserélni, a műanyagot viszont fél perc alatt kimosom és kész.


Továbbra is áll, ha van kérdésed, írd meg:)

És sok örömöd legyen a hörcsögeidben:)

2015. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

9-es vagyok: ami még eszembe jutott - terráriumhoz vegyél terráriumzárat! A kerámia odú praktikus a melegben, mert lassabban melegszik át (én faodút használok, de tettem be egy-egy oldalára döntött mini kerámia-kaspót nekik:))

Ami még nagy kedvenc nálunk, az 1 literes (kb. 20 cm magas) átlátszó műanyag fűszertartó, amit feltöltöttem faforgáccsal, és kedvükre áshatnak benne:)

2015. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget :)

9-es neked miben van a hörcsög, terrárium vagy ketrecben?

2015. júl. 1. 22:34
 15/16 anonim ***** válasza:
9-es vagyok: terráriumokban vannak. Az elsőt még másodkézből vettem, a másodikat már csináltattam (és a következőt is csináltatni fogom:)) - így olyan nagy az alapterülete, amekkora csak elfér (85*35) és van benne egy 30*15-ös dobogó (ez házilag készített). Van az alján egy szellőzőcsík + a tetejének a fele is hálós. Nekem bevált, pont ilyen lesz a következő is:)
2015. júl. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi 9-es :)
2015. júl. 2. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!