Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisemlőst tartsak?...

Milyen kisemlőst tartsak? Lent a többi információ

Figyelt kérdés

Hamarosan kaphatok valamilyen állatkát. Kutýat, cicat, hűllőt, pókot ilyesmit nem szeetnék. Amit varnek tőle:

Lehessen kivenni simogatni, dédelgetmi, ne legyen annyira buta(tudom, hogy ninca buta állat csak kevésbé okos), hogy mundjuk ne ismerjen föl.

Amit tudnék neki nyújtani:

Kertes házban lakunk így ki tudnám tenni ha kell füvet eszegetni, mászkálni(természetesen kifutóban). A szobám elég nagy kb. 100x50 -es ketrecet tudnék neki nyújtani. Naponta kb. 1-2 óra foglalkozást, elutazás esetén pót gazdit. Ha kell meg valami akkor szívesen leírom. Lenne az igényeimnek megfelelő állatka?


2015. júl. 23. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A patkányhoz képest az összes többi butának tűnik, rendkívül intelligens állatok.
2015. júl. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem neked jó állat lenne a tengerimalac .. Mondjuk vele tapasztalatom nincs de amit olvastam róla az megfelelhett neked.

Vagy ha esetleg ez nem tetszik utána nézhetnél,hogy mondjuk egy szibériai csíkos mókus mennyire tetszene....nekem van egy.. Igaz dédelgetni nagyon nem lehet mivel nem nagyon marad egy helyben de azért meglehet fogni és akkor lehet simizni...Engem 2 hetes nyaralás után megismert ovatosan harapdált nyalogatott játszott velem..Ma is kint futkorászot nézte a mozdulataimat rám mászott fentről figyel hova mehetne majd lemászott és futott tovább .. Nagyon aranyos állat..

Ha esetleg érdekelne még info a mókusokról írj privátot vagy nézd meg a mókustanya oldalt.. Ott minden fontosat megtalálsz róluk

2015. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A dzsungáriai törpehörcsög is nagyon aranyos, nekem 2 is van (külön-külön). Lehet őket simogatni, nagyon kezesek, elég aktívak (nagyjából alkalmazkodtak a napirendemhez). Ha odamegyek hozzájuk, többnyire odajönnek "köszönni" (néha tényleg álmosak:), de reggel pl. akkor is addig szólongatom őket, amíg csak előmásznak (max. 1 perc), hogy lássam, mindenki jól van), szaglásznak egy kicsit, és bemásznak a kezembe, akkor már vehetem is ki őket egy kis simire:)

Helynek minimum 80*35-40-eset ajánlanék neki, igaz, kevesebb foglalkozással is beérik, mint 1-2 óra (én általában fél órát tudok foglalkozni velük fejenként naponta), de szerintem az 1-2 órát sem bánnák:)

2015. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a hörcsögöt, tengerimalacot vagy esetleg a patkányt javasolnám. Szerintem ezek azok, amik leginkább passzolnak hozzád. A ketrecméret megfelel nekik, ha kézhezszoktatod őket, lehet simogatni, dédelgetni. Nem zsenik, de egyáltalán nem buták, sőt a patkány kimondottan okos. A mókus, csincsilla, degu, egér nem annyira dögönyözhető, bár van kivétel. Nézd meg például ezt a degut, szerintem nagyon édes: [link] A szelíd görény szintén jófej, élvezi a kényeztetést, de neki is jóval nagyobb hely kell, ahogy egy nyuszinak is.
2015. júl. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nyuszi
2015. júl. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Afrikai fehérhasu torpesun
2015. júl. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 macdln ***** válasza:

Elsősorban a nyuszit ajánlanám. Nekem is van egy. Nagyon édes, szeretgethető, szereti a simogatást. Felismer. Szerintem okos állat a nyúl, intelligens. Vannak kisebb és nagyon testű nyuszik is. A törpék, mint pl. a holland vagy a kosorrú 1-1.5 kg -osak felnőtt korukra. Ha nagyobb szőrűt szeretnél, akkor pedig az angóra nyuszi a neked való. Nagyon szereti a simogatást, puha, okos, könnyen tanítható. 3-4 kg-os ra nő meg. Én a patkányoktól irtózok, hiába is vennék akármilyen díjnyertes, meg oltott, szelíd, okos példányt, egyszerűen nem tudnám megszeretni. Életemben egyszer láttam egyet, amikor a szomszédunktól átszaladt hozzánk. A hörcsögöket és a tengerimalacokat is ajánlom, mert nagyon édesek, de sztem több velük a gond, mit egy nyúllal. Társas állatok, tehát legalább kettőt kell venni, hogy ellegyenek. Viszont nagyon hamar ivarérettek. 3-4 hetes kortól nem szabad különböző neműeket együtt tartani. Ugyan nem mindegyikre igaz, de hallottam már olyat, hogy hímek nagyon összeverekedtek, egyikük meg is halt. Neki az is megfelel, ha a ketreceiket összetolod, hogy legyen társaságuk. Viszont ekkor már plusz költségek. Még egy ketrec, alomtálca, etető-itató meg a kajája stb.

Én a nyulakhoz eléggé értek, tudok neked tanácsokat adni, további fajtákat ajánlani, fajtaleírásokat adni, tenyésztőket ajánlani. Úgyhogy bármilyen kérdésed merülne fel írj privátban, minden kérdésedre szívesen válaszolok.

2015. júl. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!