Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megtudtok győzni hogy tud...

Megtudtok győzni hogy tud szeretni egy hörcsög?

Figyelt kérdés
vagy esetleg győzetek arról hogy egy hörcsög felismeri a gazdáját

2015. szept. 3. 19:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%
Talán még a nyúl, bár az sem nagyon kötődik, de a hörcsögnél mindenképpen jobban...És nála aztán tényleg nem kell attól félned, hogy megharap...:)
2015. szept. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
a tengerimalac
2015. szept. 4. 15:43
 13/21 anonim ***** válasza:

A degu, a csincsilla és a patkány. :)


A tengerimalac bizonyos korlátok közt, ő meg tudja különböztetni az embereket, de inkább azt figyeltem meg, hogy aki nem bánik jól vele, attól tart, a többieket meg "szereti".


A nyúl nem rágcsáló, ettől függetlenül viszonylag kötődik a gazdájához.

2015. szept. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerezz vombatot.
2015. szept. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. szept. 5. 09:24
 16/21 anonim ***** válasza:
cukormókus ;)
2015. szept. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A nyúl nem rágcsáló?

Akkor mi?

2015. szept. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
38%
A nyúl ragadozó, mindenki tudja. :D
2015. okt. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nekem tengerimalacaim voltak, mindegyik kötődött hozzám, csak az én ölemben maradtak meg. Volt egy akivel különösen jóvolt a kapcsolatom, napi több órát volt kézben. Amíg tanultam, tévéztem a hasamon feküdt elnyúlva, kézből etettem és gyakran észrevettem, hogy a helyéről nézte ahogy mászkálok, a többiek csak gubbasztottak meg mászkáltak, de ő mindig dugta ki a buksiját és figyelt, ilyenkor mindig odamentem megsimogatni és sosem ilyedt meg tőlem, tudta, hogy én vagyok a gazdi. Egyszer a párom ott pakolászott a ketrecnél, odament a malacka, felágaskodott, a párom megakarta simogatni, de ahogy az orrához rakta a kezét a malac átrohant a ketrec végébe és onnan lesett csak. Rajtam kívül senkihez nem ment oda, hozzám viszont csipogva rohant, persze tudta , hogy én etetem, ahogy a többi malacom is, de ő tényleg ragaszkodott hozzám. 2 nyuszim is volt, őket ajánlották, hogy ragaszkodók, de nekem más a véleményem, egyik sem volt az, az ölemben nem maradtak meg, inkább körbe ugrálták a lakást, ha oda mentem megsimogatni akkor pedig arrébb ugrált, mindkettő ilyen volt sajnos pedig nem egyszerre voltak, de ez csak az én tapasztalatom. Mindenesetre hozzám a malacok ragaszkodóbbak voltak.
2015. okt. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésre válaszolni nem tudok, bár volt hörcsögöm, nem hinném, hogy különösebb érzései voltak velem kapcsolatban. Mindenesetre kellő foglalkozással a legtöbb állat és gazdája között kialakítható egy szorosabb kapcsolat, így a hörcsögnél is. Részükről ezt szeretetnek nem nevezném, csupán nem félnek a gazdájuktól, nem rohannak el, talán még oda is jönnek, tűrik a nyúzást.

Azt sem tudom, képes-e felismeri a gazdáját. Én valószínűnek tartom, hogy szag alapján igen, megkülönbözteti az embereket.


Rágcsálók közül, amiket nem zártál ki, talán a tengerimalacra mondanám, hogy bizonyos szinten képes kötődni, de ez sem közelíti meg a szeretet szót.


A 17-es kérdésére viszont biztos választ tudok adni. A nyúl az emlősökön belül a nyúlalakúak rendjébe sorolandó, habár a múlt század közepéig a rágcsálókéba sorolták őket. Ezután sikerült rájönni, hogy a nyulak fogai a rágcsálókéval ellentétben végig zománcosak, ráadásul a felső metszőfogai mögött még egy fogpár található, az árvafogak, így tehát tényleg nem rágcsáló (és nem is ragadozó a 18-as poénja szerint).

2015. okt. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!