Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez így rossz a nyusziknak?

Ez így rossz a nyusziknak?

Figyelt kérdés

Van 2 törpenyuszim

Utána olvastam a tartásuknak,és MINDENHOL azt írják,hogy a ketrec mérete 100*50 cm.Az én nyusziaimnak ekkora is a ketrecük.Viszont van ahol azt olvastam hogy ez mégis csak kicsi,és 3-4 nm legyen a ketrecük...Csak hogy ekkora helyet nem tudok nekik biztosítani...Minnél többször kiengedem őket(naponta változó,hogy mennyi időre,de 1-2 óra minden nap lenne,hétvégén,szünetekben több is)

Ez most így rossz?

Milyen játékokat tegyek be nekik?

Azt olvastam szeretik a labdát,meg szeretnek ásni,és sokan azt mondják,hogy jó a wc papír guriga.Az nem árt nekik?



2015. nov. 30. 18:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%

Én mondtam neked, hogy nem elég a 100x50 cm. Akkor itt is leírom, hogy igen, rossz így nekik. Elhiszem, hogy a magyar oldalak mind ezt írják, azért, mert a magyar törvény szerint egy nyúlnak a 100x50 cm a minimum helyméret. Tudhatod, hogy a törvény a legaljának a legalja. Borzalmasan kicsi a 100x50 cm egy nyúlnak is, nemhogy kettőnek. Akkor is, ha törpék. A mozgásigényük ettől még akkora, mint egy óriásé. Ahogy az első is írta, a mozgásigényük akkora, mint egy macskáé.

Példának, hogy árulnak nagyobbat: [link]

Ez 160x80x58 de persze ennél is van nagyobb.

Az ÖSSZES kisállatboltban kapható nyúlketrec kicsi a nyulaknak. Az emeletes is. Az emeletnek azért nincs értelme, mert a mozgásterületet egy lépcső félbeszakítja. Ha mondjuk a felső-alsó szint is 100x50 cm, az nem azt jelenti, hogy a nyuszinak 200x100 cm területe van futni, hanem ugyanúgy csak 100x50.

Ahogy már korábban linkeltem, itt van pár ötlet a ketrechez:

[link]

Nem kell hozzá barkácstudás. A legolcsóbb megoldás is jó, pl. egy csirkeháló. 150-200 forint métere. Az egyszerűbb tetőlécnek 70 Ft métere. Egy 4 négyzetméteres kifutót nagyjából 40.000 forintért kapsz, miközben te is építhetsz úgy 4000 forintból seperc alatt. Nekem is simán ment, pedig azt sem tudom, a kalapácsnak melyik végét kell fogni. Viszont emellett is több óra kiengedés szükséges.

Ha nem megy a kifutóépítés, akkor egyszerűen tedd a lakást nyúlbiztossá vagy legalább egy szobát, ahol egész nap kint lehet, akár akkor is, ha nem vagy otthon. Megfelelő elrendezés mellett semmi kárt nem tehetnek magukban. Megfelelő tartás mellett semmi kárt nem tesznek a bútorokban.

Játékokat egy ekkora ketrecbe nem tudsz betenni, mert nem fér el. Egyébként egy ládába tegyél homokot vagy földet, mivel üregi nyulak, a vérükben van az ásás, szeretik és a karmaikat is koptatják. Néhány nyuszi szeret labdázni is. A festetlen kartonok (pl. festetlen tojástartó vagy WC-papír guriga) is mind jók, nem árt nekik és szeretik szétcincálni, főleg ha teszel bele egy-két finom falatot. A faág nem játékként szolgál, azt mindenképp tegyél be nekik. Egyrészt koptatják a fogukat azzal, hogy lerágják a kérget, másrészt fontos tápanyagokhoz jutnak.

2015. nov. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Akkor most olvass utána valami olyan nemzet oldalán, ami értékeli az állatokat. A magyar sajnos nem ilyen. Persze rengeteg az állatbarát, de alapvetően nem egy állatbarát nép vagyunk. Javaslom például a németeket. Biztos vagyok benne, hogy nem fogsz olyan német oldalt találni, ami 100x50 centit ír a nyulaknak, de szerintem még 3 négyzetméter alattit se.

ha a 100x50-et megduplázod, még az is kicsi. A 3-4 nm-el egyetértek, de csak ha mellé napi több, mint 1-2 órát ki van engedve, különben az is kicsi.

Az előttem szóló igazából minden mást leírt, amit én is akartam.

2015. nov. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz: nagyon kicsi az a ketrec, keríts el egy jóval nagyobb részt vagy tedd nyúlbiztossá a házat vagy valamelyik szobát.
2015. nov. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Meg fogom venni a nagyobb méretű ketrecet,a Fressnapfből.

Elkerítemk nem tudok

2015. dec. 1. 07:13
 15/16 anonim ***** válasza:

Ne vedd meg, semmi értelme. Baromi drága és baromi kicsi.

Nem akarlak megbántani, de ha ennyit nem tudsz megtenni a nyuszijaidért, minek akartad őket?

Hiába lesz 160.as ketrecük, akkor is kevés az a mozgástér, 1-2 óra semmit sem ér naponta. Egy macskát tartanál így? Bezárnád egy akkora ketrecbe napi 1-2 óra kiengedés mellett? Mert pontosan ugyanaz. Hiába kisebb a törpenyuszi, a mozgásigénye ugyanakkora.

Kis helyen nem érzik jól magukat, boldogtalanok, az egészségüknek is nagyon árt és elég valószínű, hogy elkezdik majd rágni a ketrecet és hasonlók, ami egyrészt idegesítő, másrészt ártalmas nekik.

Ha nem tudsz elkeríteni nekik elegendő részt, akkor legalább egy szobát tegyél nyúlbiztossá (kábelek, növények, ne hagyj elől semmit, amit megehetnek) és itt lehessenek kint kb. egész nap. Ezt biztos hogy meg tudod tenni.

2015. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igen,de összetolnám a két ketrecet
2015. dec. 1. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!