Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szoktassam a vadászgörény...

Hogy szoktassam a vadászgörényemet a húshoz?

Figyelt kérdés

2 éves,2 hete fogadtam örökbe.Sajnos az első gazdája csak tápon tartotta.Tápon kívül megeszi még a vitaminpasztát,tojássárgáját,liofilizált halat,ezek nagy kedvencek,de a húst nem.Próbáltam már csirke- és kacsanyakat,csirkemellet,de csak eldugja őket.

Van valami jó módszer arra,hogy megszerettessem vele a húst?Vagy ennyi idős korában már nem fog hozzászokni?



2015. dec. 2. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keverd táppal.
2015. dec. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,gondoltam már erre is,kipróbálom :)
2015. dec. 2. 19:23
 3/4 ThodEE GoD ***** válasza:

Régi kávédarálóval leszoktuk darálni a tápot ha a csajok már csak dugdossák a húst és kicsit beleforgatom a húsdarabokat, rögtön elfogy :D

De megfigyeltem hogy a napközben eldugott husi reggelre eltűnik akkor is ha nem látott tápot.

2015. dec. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van a drasztikus megoldás, hogy ne adj neki semmi mást csak húst. Egy idő után ha nagyon éhes lesz meg fogja enni.

A nem drasztikus meg az hogy kevered neki táppal és folyamatosan csökkented közben a táp mennyiségét. Vagy teszel a húsra egy kis pasztát.

Én még azt is szoktam, hogy jól megfőzöm a húst és megturmixolom a levével együtt, mert azt elnyalogatja bármikor, de magát a szilárd husit nem mindig hajlandó megenni az én görim se. Pár napig kap ilyen turmixot, utána váltok rendes husira, és akkor meg szokta enni. Bár nyáron akármit csinálhatok vele, csak a tápot hajlandó megenni.

2015. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!