Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ketrec vagy terrárium?

Ketrec vagy terrárium?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy dzsungáriai törpehörim. *-* Ketrecben vagy terráriumban tartsam majd? Ti miben tartjátok a hörcsögötöket? Melyiket és miért ajánljátok? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2016. febr. 10. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Én egyértelműen tolóajtós terráriumot ajánlok.

- Ha méretre készítteted, akkor minden centit ki tudsz használni, ami a rendelkezésedre áll (pl. egy polcon)

- Nem hullik ki a faforgács.

- Kevesebb zaj szűrődik ki.

- Kevesebb szag / illat szűrődik ki (az állat rendes takarítás mellett egyáltalán nem büdös, viszont a faforgácsnak van egy jellegzetes illata, amit én pl. bár szeretek, azt nem szeretem, ha a szobám fűrészüzemre emlékeztet:S)

- Nem rágja le a ketrecrácsról a festéket, ami ugye káros anyag.

- Nem szorul be a különböző, ketrecre erősített tárgyak és a ketrec közé.

- Könnyebben szelídíthető, ha oldalról férhetsz hozzá, nem felülről.

- Terráriumárral gyakorlatilag szökésbiztos.

- Nem fázik meg, nem kap huzatot.

- Ha nem a terráriumot viszed a fürdőbe, hanem a vizet viszed a terráriumhoz, akkor gyorsabban, könnyebben, alaposabban tisztítható.

- Szerintem esztétikusabb is.


Hátránya:

- egyes felszereléseket nagyobb választékban árulnak rácsra szerelhető verzióban, de azért könnyen meg lehet oldani a terrárium berendezését is

- kevésbé szellőzik jól, mint a ketrec, de ha méretre készíttetsz, akkor oda és olyan szellőzőt kérhetsz, amilyet akarsz. Nyáron oda kell figyelni, hogy ne melegedjen túl.


Minimális méretnek min. 60*40 cm-t szoktak ajánlani, szerintem ez kicsi. Én minél hosszabbat ajánlok, hogy egy irányban minél nagyobb mozgástere legyen, ha pár centivel keskenyebb, az nem számít. Nekem 85*35-ös terráriumaim vannak (ez fér el a 90 cm széles szekrényem polcán).

2016. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csőrendszeres ketrecben. A ketrec jobban szellőzik, könnyebb takarítani. Arra kell odafigyelni hogy az alapterülete legyen inkább tágas amit szépen be tudsz rendezni és plusz legyen elegendő helye szaladgálni is. Legyen legalább egy emelet és az ne legyen meredek, ne legyen magas ez fontos! Leugrik és kificamodhat vagy eltörhet a lába! Tehát az alap területe legyen nagy inkább.
2016. febr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Nekem is szimpibb a terrárium főleg most, hogy leírtad ezeket :)
2016. febr. 10. 21:59
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen.. A ketrec veszélyesebbnek tűnik :/
2016. febr. 10. 22:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindegy melyiket választod, de MINIMUM 60*40 cm alapterületű legyen, mert ha felelősen szeretnéd tartani, ase
2016. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, szarakodik a billentyűzet.

Szóval ha felelős hörcsögtartó szeretnél lenni, akkor minimum ekkora helyre lesz szükséged, hogy minden fontos felszerelést be tudj tenni, és még így is maradjon helye a hörinek.

Ha van Facebookod, lépj be a Hörcsög imádók :) nevű csoportba, ott hobbitartók és tenyésztők is tudnak segíteni, és sok hasznos tanáccsal látnak el. Én is tag vagyok, és bármivel kapcsolatban segítséget tudok kérni.

2016. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben Ennél nagyobb is elfér majd, szóval nem lesz rossz helye a hörinek. :) Majd megnézem ezt a csoportot. Köszi :)
2016. febr. 10. 22:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb döntés a plexi oldalú ketrec. Ötvözi a terra és a ketrec jó tulajdonságait. Nem huzatos, nem akad bele a lába, nem tudja rágni, ugyanakkor könnyű takarítani. De van eladó terrám, ha érdekel (65x35-ös).
2016. febr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Terrárium, itt kifejtettem miért (2. válaszoló):

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7518671-s..

2016. febr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi :))
2016. febr. 11. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!