Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettem ma egy 6 hetes tengerim...

Vettem ma egy 6 hetes tengerimalacot egy állatkereskedésben, hazahoztam és nagyon fél. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Olvastam róla hogy ez lesz, csak azt nem tudom, hogy mennyi ideig fog tartani és hogy mit lehet csinálni, hogy megnyugodjon és normális legyen. Most ott gubbaszt a házában, nem eszik, nem iszik. Mit lehet ilyenkor tenni?

2016. márc. 14. 19:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. márc. 15. 10:01
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy 6 hónap különbségnek kell lenni köztük. Lehetnek akár napra pontosan egykorúak is, teljesen mindegy. Az én első malacaim testvérek voltak, imádták egymást. Az utána következők között másfél év korkülönbség volt, szintén imádták egymást. Mindannyian nőstények voltak.
2016. márc. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
nekem 1 hím van. Lesz még 1 :) csak tudtok ajánlani pesten valami jó helyet, ahonnan el lehetne hozni tengeri malacot?
2016. márc. 15. 10:32
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Szia! :)

Nyugodj meg teljesen természetes,hogy fél. Én is kb. 1 hónapja vettem meg a tengerimalacomat és eleinte félt. Ha benyúltam hozzá akkor elfutott..stb. :) Kb. 2 hét kellett mire kitudtam venni őt a helyéről anélkül,hogy elmenjen. Olvastam,hogy kínzás a malacnak ha egyedül van. Itt írta az egyik kedves válaszoló. Ez nem kínzás..mert lehet egyedül van de sokat foglalkozok vele így teljesen jól elvan.

Ne aggódj majd megszok téged :)

2016. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Értsd meg, a malackáknak ez kínzás. Nem számít, mennyi időt töltesz vele. Ha napi 24 órában csak vele foglalkozol, akkor is kevés vagy neki. Vannak állatok, például a kutyák, amik beérik az emberi társasággal is. A tengerimalac viszont nem ilyen. Ő pont úgy érzi magát, mint te, ha soha nem láthatnál, nem találkozhatnál más emberi lénnyel, csak tengerimalaccal. Beleőrülnél hosszútávon, mert nem tudsz vele kommunikálni sem verbálisan, sem nonverbálisan.
2016. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed kérdező, hogy veszel neki társat. Egyedül nem szabad őket tartani!!!
2016. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazándiból a koruk nagyjából mindegy, csak fajtárs legyen.:)
2016. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
54%
Sokat beszélj hozzá!
2016. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem találok sehol sem malacot Budapesten :( de popcornozik a kisdisznó :) egész nap velem van :)
2016. márc. 19. 18:55
 20/22 anonim ***** válasza:

Minden kifogást elhinnék, de ezt nem. Nagyjából minden állatkereskedésben van tengerimalac.

Vagy: [link]

Illetve tenyészetekben, pl. itt van eladó:

[link]

[link]

2016. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!