Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől lehet hasmenése a...

Mitől lehet hasmenése a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
Most hat hetes es két hete van itt nálam tegnap adtam előszőr neki répát és tegnap óta hasmenése van de bogyózik is. Ez mitől lehet? Kicsit fel is van puffadva de ugyan olyan játékos meg eszik,iszik ugyan úgy
2016. ápr. 1. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Azért, mert nincs annyi eszed, hogy utánanézz a nyúltartásnak, csak ész nélkül vásárolsz állatot azért, mert húsvét van. Minimális, tényleg MINIMÁLIS utánanézés kell csak ahhoz, hogy tudd, a nyúlnak 3 hónapos koráig nem adunk zöldséget, csak szénát, tápot és vizet, és utána lehet fokozatosan szoktatni a zöldséghez. Répát amúgy is csak nagy ritkán nasiként, mivel nagyon magas a cukortartalma, ami nem jó a nyúlnak.

Arról már inkább egy szót sem szólok, hogy miért van nálad 6 hetesen 2 hete, amikor legalább 6 hetes koráig az anyja mellett lenne a helye...

Remélem, ha belepusztul, azzal sikerül beléd vernie a felelősségtudatot egy érző lélek, egy kis élet iránt.

Egyébként pedig ha hasmenése van, akkor irány az állatorvos, és BioLapis probiotikumot kapjon.

2016. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi és én mindent úgy csináltam ahogy az állattenyésztő mondta azt mondta hogy csak répát szénát és tápot ehet majd pár honapos korában meg mar minden féle zoldséget és amugy negy-ot hetes korában már el lehet hozni
2016. ápr. 1. 16:28
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Itt van az amikor előbb vásárolunk állatot, és csak utána nézünk utána, vagy kérdezünk a tartásáról. Nyúltenyésztők oldalait nézegesd a neten. Ott van szó betegségekről is.
2016. ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végbélhurut lesz az. Olyankor fosik és bogyózik egyszerre.
2016. ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi
2016. ápr. 1. 16:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!