Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy győzzem meg anyut a...

Hogy győzzem meg anyut a macskatartásról?

Figyelt kérdés
Folyton amikor felhozom a témát,állandóan olyat mond,hogy hagyjam békén őt a macskával,meg ha lenne macskám,akkor minden szőrös lenne,meg hogy ő nem fog utána takarítani.Hiába mondom neki,hogy csomó gyereknek van panelbe is macskája,rokonainknak is van meg minden,meg hiába mondom,hogy nem kell neki utána takarítania,én majd takarítok utána,gondját viselném én meg minden.De állandóan azt mondja,hogy a macska nem ide való,majd ha lesz egy kertes házunk meg minden.És ezt már nagyon unom,és nem igaz,hogy panelbe nem lehet macskát tartani,csomó mindenki panelba tartja.És én már kifogytam az ötletekből,hogy hogyan győzzem meg anyát.
2010. ápr. 5. 14:20
1 2
 1/20 anonim válasza:
Lassan puhítsd meg, mutasd meg, hogy tudsz felelősségtudó lenni (hátha azt gondolja, hogy nem). Ha minden nap a macskával nyaggatod előbb-utóbb beadja a derekát. Az igaz, hogy a macskák vedlenek, de lehet tenni ellene és amúgy sem nagy dolog feltakarítani, ha 365 napon keresztül 24 órán át vedlik :D. Próbáld meggyőzni macskaérvekkel.
2010. ápr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:

Attól függ,hol laksz...

PL..MOND azt neki,hogy a garázsban el lesz.

2010. ápr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Osztálytársam is pont ezzel a gonddal küszködik, sajnos neki sincs semmilyen előrelépés... Lehet hogy te vagy:) Hová jársz suliba?
2010. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nekünk is van macsekunk, panelben lakunk 3. on.

Az a része igaz hogy minden szőrös amerre jár, de kicsit gyakoribb takarítással megoldható.

Az én szüleim is csak nagyon nehezen mentek bele, de végül is mostmár tök tetszik nekik, hogy van macska.

Dorombol, öledbe ül, veled alszik, stb stb... nagyon örömteli érzés, hogy van macska...

Idő ráfordítás sokkal kevesebb mint 1 kutya esetében, nem kell sétáltatni, stb... Játszani lehet egy macsekkal is, irdatlanul jól elvan egy üres spulnival...

Anyagiakban nekünk havi kb 5 ezer ft-ba kerül a macska...

de mindig whiskas kajákat kap, és a legjobb szagelszívós macskaalmot.

De az ivartalanítást mindenképp javaslom ha fiú, ha lány a cica. Az húzósabb összeg (10 e ft körül), de szükséges.

2010. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
En azt mondtam hogy magnyos vagyok es kene egy barat aki pofazas nelkul meghalgtaja a problemaim at eleg b uzis de bejon :))
2010. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Mert anyukád már tudja, hogy idővel úgyis rá marad az állat gondozása, ez mindenhol (tisztelet a pár kivételnek) így van. Mert neekd épp tanulni kell, épp moziba szeretnél menni, épp bulizni mész vagy más miatt nem vagy itthon. Azért nem 20 forint egy macska tartása. Neked talán havi 5 ezer nem tűnik soknak, de ott van még a sok oltás és az ivartalanítás, az igen sok pénz! És kezdetnek már mindazt neki kell kifizetni. A "majd én veszek a zsebpénzemből" szöveget hagyjuk előre is, azt is a szüleidtől kapod.

Tudom amúgy, mennyi örömmel jár egy macska tartása, nagyon szeretni való állat, nekem is van.

De téged meg olyan 14-15-nek saccollak. Ha annyira állatot szertnél, inkább kérj egy nagyobb testű rágcsálót pl. degu, tengeri malac. Ugyanúgy lehet velük foglalkozni, aranyos állatok de jól kevesebb kosszal is járnak.

2010. ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszolónak:Melyik városban laksz?És te melyik suliba jársz? :P

14:47-esnek:

12 éves lány vagyok.Nem szeretek moziba járni,meg bulikba sem.Ezeket a helyeket utálom,és ezt nem azért mondom,mert vissza akarok vágni,hanem így van.És biztos,hogy gondoznám a macskát.Egy ilyen kisállatot nem lehet megunni.De igazán sajnálom,ha te meguntad a saját kismacskádat... Különben meg nem is vagyok az a csavargós típus.Suli után sehova sem megyek,és hétvégén is itthon vagyok.Rühellem,ha valaki általánosít,és minden tiniről azt hiszi,hogy bulizós,meg iszákos meg ilyesmi.

2.válaszolónak:

Nincs garázs,panelben lakunk. :(

2010. ápr. 5. 15:15
 8/20 anonim ***** válasza:

Hol írtam én, hogy meguntam a macskám, ne írj már hülyeséget. Amúgy persze, 12 évesen még sneki nem szereti az ilyesmit, hogy buli meg gyakran eljárni otthonról. De még változhatsz nagyon sokat, erre fölösleges azt írni, hogy neeem, én soha.

Jó dolog tényleg állatot tartani, mert felelősségre nevel. De akkor is valami kisebbel kéne kezdened, anno nekem csak halaim voltak. aztán lett egy egér, majd miután az elpusztult még egy, megint utána egy patkány és kb. 15 voltam, mikor a macska hozzánk került. Utólag nem bánom, hogy csak akkor (kutyát is mennyi ideig akartam, de most már azt is látom, mekkora felelőtlenség lett volna), szóval én megértem anyukádat, a te korodbana csilalgokat leígértem volna az égről, de hidd el, most még biztos igaza van anyukádnak.

2010. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Van pénzed az ivartalanításra? Kb. 10ezer ft.

Aztán a macskabútorokra? Fekvőhely, kaparófa?

Macskakajára? Nem olcsó. Ahogy az oltások sem. És akkor mi van ha beteg lesz a cica? Már egy vizsgálatért elkérnek 5ezer ft-ot és akkor még meg is kell gyógyítani...

Minden napos sz*rlapátolás, etetés, itatás, ha kicsi a cica akkor még neked kell megtanítani mindenre. Nem könnyű és nem olcsó macskát tartani. 12 évesen még korai. Valami kisállatot vegyél inkább.

2010. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem se akarták megengedni..... de megengedték :D szerintem anyukádnak ne mondogasd a nap 24 órájában azt hogy macskát szeretnél. Hozzd fel néha és mondd el neki h szeretnéd ha végighallgatna... mondd el neki hogy nem lenne neki semmi feladata... próbáld megfűzni. ugyanakkor arra is gondolnod kell hogy egy macska járhat sok gondal is mondjuk függ az hogy honnan hozod. Az ivartalanítást én is ajánlom... de ha panelba laksz szerintem a fiú macska jobb mert szörnyű az hogy a lány cica hogy szenved tüzeléskor (legalább is az enyém.) és ha anyukád hallani se akar róla akkor hagyd egy pár napig esetleg hétig ezt a témát és késöbb hozzd fel. Vagy mondd neki hogy akkor hagy kapj egy hörcsögöt (az olyan 2 évig él sajnos:S ) és h azzal betudnád bizonyítani. Amúgy az sem igaz h a macskát nem kell sétáltatni... aki panelba lakik anak tanácsos mert megőrül a macska bezárva (az enyém legalább is rosszul viselte)
2010. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!