Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan győzzem meg szüleimet,...

Hogyan győzzem meg szüleimet, hogy vegyenek nekem tengerimalacot?

Figyelt kérdés
Tudom, van már ilyen kérdés, de az én helyzetem kissé más. Nos, már minden lehetséges dolgot elolvastam a malacokról. A költségeket is én állnám, sőt ki is számoltam kb mennyibe kerülne. HELP!
2010. júl. 13. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van mellette valami más állatod? Ha nincs akkor hivatkozhatsz erre.
2010. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el, hogy legalább 3 évig fog élni, és mindig ki kell pucolnod a ketrecét, foglalkozni kell vele, a legrosszabb napodon is... Ha úgy érzed kész vagy erre, akkor ezt add elő a szüleidnek...

Azért nem akarják engedni, mert ezeknek a szegény kis állatoknak általában az a sorsa, hogy húúú de édes, de így, de úgy kb. ez megy 3 hónapig, aztán még 3 hónapig fetrengenek az ürülékükben, mert elhanyagolják őket, aztán végül a szülőnek kell gondoskodnia róla, hogy meghaljon, jó gazdihoz kerüljön, vagy úgy általában az ő dolga lesz az egész. És nem ő akarta, hanem a gyerek!

Ha tényleg szeretnél egyet légy türelmes, pihentesd magadban a témát, ha még egy olyan 3 hónap múlva is ugyanannyira szeretnéd, mint most hirtelen fellángolásodban, akkor szép fokozatosan és türelmesen lehet győzködni a szülőket.

Hajrá!

2010. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ahogy leírtad, hogy elolvastál mindent, szerintem tényleg szeretnél egy tengerimalacot! szerintem ülj le vagy anyukáddal vagy apukáddal, esetleg mindkettővel egy nyugodt kis helyre, és mond meg nekik, hogy most te szeretnél beszélni, és hallgassanak végig. mond el nekik miért szeretnél, és hogy viselnéd a gondját! :) hidd el ha sokat említed nekik, tuti vesznek neked! :)
2010. júl. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Már volt ilyen kérdés!

Nem meggyözni kell a szülöket, hanem a tengerimalacba beleszeretni, mindent tudni róluk.

2010. júl. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

bocs, rossz választ adtam neked...

miért nem akarják, hogy legyen állatod? Miért ilyen hajthatatlanok? Suli eredményhez van kötve? Allergiás valaki a családban a szörre? Valaki undorodik a családban a rágcsálóktól? Tudd meg, hogy miért és akkor talán segithetünk, hogy mit kellene mondani-csinálni. De ez mind manipulálás különben. Nekem felnött koromban lett kutyám, pedig egész életemben arra vágytam...meg egy biciklire amit soha nem kaptam meg, pedig megigérték...

2010. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem magadat győzd meg hogy nem kell neked a tengerimalac... hangos, állandóan visít és büdi.. és mégcsak nem is jófej.. én akkor már a csincsillát ajánlanám
2010. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem úgy volt hogy anyám engedte volna de apám nem...

Apámat jól beitattam és nem hogy tengerimalacot hanem a kutyát is megengedte!!!!!!!!!

2010. júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
nekem van tengerimalacom és az elején nekem se engedték de aztán rávettem őket mondjuk nekem anyukámmal nincs nehéz dolgom mert elég engedékeny
2010. júl. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Második válaszolónak van igaza, pihentesd magadban a témát, 1-2 hónapig gondolkodj rajta, aztán ha még mindig nagyon szeretnél malackát, akkor állj a szüleid elé. Nekem van, lassan 1 éve tengerimalacom.

Nekem a szobámban van, és minden reggel arra ébredek, hogy puttyog, hogy foglalkozzam vele, adjak neki enni. Első dolgom tényleg az, hogy kimegyek és hozok neki valami finomat.

Minden nap kirakom 1-2 órára a szobába elkerített részre, minden nap többször kimegyek neki friss füvet szedni (nyáron is a 40 fokban, mert imádom őt!)

Fürdetni kell, takarítani, normális ketrecet venni neki. Nem egy egyszerű dolog ez az egész.

És megfigyeltem a családban senki nem foglalkozik úgy igazán vele, jó ha nem vagyok itthon adnak neki enni, meg néha kirakják futkosni, sőt ki is takarítják, de csak én szoktam putyurgatni, ölelgetni, babusgatni. Ilyen szempontból abszolút rám számíthat csak. Ebből azt akarom kihozni, hogy csak az abszolút tengerimalac(rágcsáló)imádók foglalkoznak ennyit az állatukkal, hogy annak a legjobb legyen. Szóval te is akkor vegyél malacot, ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy pár hét/hónap után nem fogod megunni.


13:15-ösnek annyit, hogy nem büdös (egy hörcsög rosszabb!!), takarítani kell 2-3 naponta, és nem lesz büdös. Valószínű ha elhanyagolnám, hagynám, hogy a sz@rban feküdjön hetekig,hónapokig, enyém is büdi lenne. (de nem lesz :D)

Azt viszont nem mondom, hogy nem hangos, puttyogni szokott rendesen, de akkor oda kell rá figyelni, simizni, adni neki enni és máris abbahagyja, elhiheted :)

És igenis jó fej, nagyon cuki. Imádom, mindig bújik hozzám, igényli a szeretetet :)


Hát így ennyi:)

2010. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
egyetértek az elöttem szólóval mindenben.én is imádom a malim, ha kell egyenként válogatom ki a füszálakat neki, csak hogy biztos legyek benne, hogy nem került-e bele valami számára mérgező cucc.nekem is nagyon nehéz volt rávenni a szüleimet, de egy kis hiszti,nem nagy! ,sok beszélgetés róla, és végül belementek, sőt azóta ők isimádják:)am fiú vagy vagy lány?
2010. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!