Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ebben lehet tartani aranyhörit?

Ebben lehet tartani aranyhörit?

Figyelt kérdés
[link] ebbe aranyhörit is lehet tartani vagy csak törpét?:)

2016. jún. 5. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Alacsony, szóval kisállatoknak sem jó, nem is szellőzik megfelelően és nincs teteje sem.
2016. jún. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

aranynak szerintem kicsi. nagyobb berendezési tárgyak kellenek neki,mint a törpének. nehezen férne el benne minden,túlzsúfolt lenne.

inkább egy terrárimot ajánlok. 100x50cm alapterülettel tökéletes lesz.

2016. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én ebben törpét tartok, szerintem aranynak nagyobb kell. :) De a magassággal szerintem nem lenne probléma, 43 cm elég magas egy aranynak.
2016. jún. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
amúgy az első kommentre reagálva le lehet fedni hálóval. és ugyanúgy szellőzik,azzal nincs gond. csak szerintem kicsi.
2016. jún. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jól szellőzik ez, rácsot érdemes tenni a tetejére, de ha normálisan akarod tartani, aranynak nagyobbat vegyél. Igazából törpének is nagyobb kellene.. 100x50-et ajánlok én is.
2016. jún. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dehogy lehet :o


Minimum 100*50 cm alapterületű ketrec kell neki, ami jól szellőzik és kellően ingergazdag, hogy kielégíthesse a mozgásigényét is... :)

2016. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább terráriumot vagy plexit vagy hasonlót vegyél, ne ketrecet. Magyarázat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7628532-k..

(2. válasz)

2016. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100x50 törpehörcsögnek? Akkora ketrecben két tengerimalac simán elvan
2016. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pedig akkora kell neki. Két malacnak meg nagyobb teret illene adni, alvós és becsukós ketrecnek elég akkora, de minimum 1 plusz négyzetmétert szeretnének szaladgálni. Egyébként a hörcsögnek IS hatalmas a mozgásigénye, az állatvédelmi törvény nem véletlen a 100x50 cm-t köti ki minimum alapterületnek.:)
2016. jún. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Molnár László29

Ez, hogy a hörcsögnek elég kb. 40x30 cm a tengerimalacoknak meg a nyúlnak pedig 100x50 cm, csak a magyar tojunk-az-állatok-igényeire felfogás. Sajnos nálunk az állatok igényei semmibe vannak véve - és ez nem azon múlik, hogy nem vagyunk gazdag ország, bár sokan erre fogják, baromság. Butaság, hogy kis állatnak kis hely kell. A hörcsög mozgásigénye, nagyobb, mint a tengerimalacoké. A hörcsögnek (és mindegy, hogy törpe vagy arany, mert a mozgásigényük egyforma) min. 100x50 cm kellene - jobb országokban valóban ez a minimum a törvények szerint nekik és ennél jóval nagyobb helyen szokás tartani. A tengerimalacoknak (kettőnek) min. 2 négyzetméter kellene és mellé nyilván kiengedés. A nyulakat is nálunk 100-as ketrecbe zárják, nekik (kettőnek, mert amúgy ők is társas lények) min. 4 négyzetméter kell napi 8 óra kiengedés mellett és a mozgásigényük nagyobb, mint egy macskáé vagy sok kutyáé. Ennek ellenére a macskákat, kutyákat persze nem zárjuk be.. Ez tipikusan az a butaság, hogy kisállat, kis hely.

Érdekességnek és bizonyításképp is, pedig:

Hörcsögketrec magyarul:

[link]

Hörcsögketrec németül:

[link] #tbm=isch&q=hamstergehege

Tengerimalac ketrec magyarul:

[link] #tbm=isch&q=Tengerimalac+ketrec+

Tengerimalacketrec németül:

[link] #tbm=isch&q=meerschweinchen+gehege

Nyúlketrec magyarul:

[link]

Nyúlketrec németül:

[link] #tbm=isch&q=kaninchen+innengehege


A slusszpoén, hogy a nagyobbak (javarészt mind házilag készített) többnyire mind olcsóbb, mint a kis ketrecek, amiket mi veszünk.

2016. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!