Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy nagyon gyenge sün a...

Van egy nagyon gyenge sün a kertünkben, én tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés

Néhány napja láttunk valamit futni a garázs mellett,az hittük hogy patkány. raktunk ki egy élvefogó csapdát benne méreggel. A "patkány" belement de kiderült hogy egy sün de megette a mérget. Apukám elengedte mielőtt még reggel ellenőriztem a csapdát és most szeretném megmenteni a sünit, valószínűleg még él mert a méreg nem azonnal hat, nem is feltétlen öl, csak lelassít és elbódít, nem tud tőle az állat egyensúlyozni. Raktam ki neki főtttjást és macskakaját, hátha odamegy és megfoghatom. nem tudom sikerül-e de ha igen mit tegyek vele? Pl: gyógytea, sok folyadék? segítsetek! Köszi!


13/L



2016. jún. 7. 18:50
 1/6 Platypus ***** válasza:
100%

Ha sikerül elkapni azonnal vidd el egy természetvédelmi mentőhelyre. El fogják látni, a sün védett állat. K vitaminnal meg még egy halom injekcióval megmenthető ha gyors vagy. Feltétlenül szakszerű segítség kell neki, nem gyógytea. A patkányméreg nem bódít, hanem belső vérzést okoz.


[link]

2016. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát rossz hírem van, de ha megmérgeztétek, akkor csak orvosi segítség mentheti meg, ha nem lesz meg, akkor sajnos annyi lesz neki. Mondjuk van még esélyed, mivel a patkánymérgek nagy része késleltetett hatású, nem azonnal öl. Megpróbálhatod, hogy kirakod megint a csapdát (csak ezúttal mérget ne rakj bele, csak kaját), hátha újra belemegy és akkor, mint mondtam, vidd azonnal valamilyen vadállatmentő központba.

2016. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha megtudod fogni, vidd azonnal állatorvoshoz, de nem ártana vinned a méreg dobozát is, hogy milyen mérget tartalmazott.

Étellel szerintem már nem fogod tudni megfogni, mert ha beteg, vagy haldoklik, akkor nem kíván enni.

Nézegesd olyan helyeken a kertben, ami bokros, vagy farakás alatt, mögött.

Nagyon sajnálom!

2016. jún. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez a kis hülye ma megint bement a csapdába. Láthatóan nincs baja, de még a maradék mérget is megette. Azért hagytuk kint hátha van mégis patkány, nem csak sün. Lehet hogy a méreg nem hat nála? Már lassan függő lesz, talán olyan nála mint a drog. Apum megint elengedte, de a csapda méreg nélkül még áll. Ha megint belemegy akkor költözik a mezőre.
2016. jún. 8. 21:27
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Mondd, ti tényleg ennyire retardáltak vagytok, itt írtuk, hogy ha meglesz, azonnal vigyétek el vadállatmentő helyre, mivel a patkányméreg késleltetve hat és belső vérzést okoz. Erre mit csináltok, hát persze, hogy elengeditek, hadd dögöljön csak meg kínok között. És igen, a sünök hülyék, még akkor is enni fog a méregből, ha már alig áll a lábán. Úgyhogy ha még egyszer meglesz ne tököljetek, hanem vigyétek el a legközelebbi vadasparkba, vagy ahova tudjátok.
2016. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez a méreg nem késleltetve hat, hanem egy órán belül. Amúgy a sün teljesen jól van, a borsónkat már végigkóstolta.
2016. jún. 16. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!