Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A Vilmie Premium patkányeleség...

A Vilmie Premium patkányeleség mennyire jó? Valaki etet ezzel? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Köszönöm.

2016. aug. 6. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Semennyire, nem jó táp.


Amiből választhatsz, ha egészséges patkányt szeretnél:

Versele Laga Rat Complete

Oxbow Rat Adult Food

Beaphar Rat Care+

2016. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Igazából még a szeméten is megélnek 1-2 évig (ha addig el nem kapja őket valami) úgyhogy szerintem megfelelő, kimondottan patkányoknak készült, biztos értenek hozzá. Ha akarod, adj mellé még egy kis jó minőségű macskatápot, úgy tuti meg lesz az állati fehérje bevitel is. Én nem vagyok tenyésztő, de magam által kevert (Vega magkeverék + Cat chow táp) eleséggel 3 évig éltek a patkányaim, minden gond nélkül. Bár én hetente adtam nekik friss gyümölcsöt, zöldséget és néha csirkecsontot is, azt imádták rágcsálni. Szóval nem vagyok a pellet eledelek híve, amíg lehet megpróbálom természetesen etetni az állataimat. A patkány és egér pont nem az igényes kisállatok közé tartozik. :D
2016. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 az szép és jó hogy a természetben mit esznek de ott 0.5-1 év az átlag életkoruk.

Igen, van amelyik patkány elél 3 évig szinte bármin ahogy van olyan ember aki mekis kaján elél 80 évig, az nem jelenti azt hogy jó és egészséges, egy rakás cég aki tápot gyárt, lövésük sincs róla mi kell egy állatnak, máskülönben miért lenne egy rakásnyi fehérjementes hörcsög és patkány/egér táp.

A baj a kevert táppal hogy válogatnak belőle így egy finnyásabb patkánynál szempillantás alatt hiánybetegségek alakulnak ki és ha a társai megeszik a többit akkor fel se tűnik amíg ki nem jönnek a tünetek.

A pelletnél viszont minden darabban van minden szükséges tápanyag így nincsenek gondok, az meg nem hiszem hogy probléma ha (ahogy egyesek mondják) "túlféltem" a patkányt ilyen kajákkal, mi a legrosszabb ami ettől történhet, hogy jobban táplálkozik? Úristen, borzalom. Amúgy annyira nem igénytelen, pl ketrecet nézve kifejezetten helyigényes, szociális szempontból is, daganatra, öregkori bajokra hajlamosan kezelésekre is szorul, arról nem is beszélve hogy egy rakás ártalmatlannak tűnő zöldséget/gyümölcsöt nem ehet.

2016. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2# vagyok. Nekem 2 patkányom volt. Nem mondtam, hogy gond van a pellet eleséggel, de én személy szerint nem szeretem őket.
2016. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4 patkányom van, tökéletesen jó a Vilmie + kicsi házi koszt. Utóbbiért hálásak csak igazán é- nagy kár lenne őket megfosztani ettől.

A Vilmie magokon meg legalább látom, hogy mit adok. Alaposan utánanéztem a témának, láttam sok mindent. Nem értek egyet a dogmákkal, max kiindulási alapnak jók ha valaki kezdő.

2022. jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!