Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elegem van!! Segítség! Hogy...

Elegem van!! Segítség! Hogy győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos törpenyuszim.Az elején nem voltunk tisztában a táplálásával aztán meg elolvastam a nyuszinfót meg itt a gyakori is olvasgattam a témával kapcsolatban.A nyuszi a nagyanyámnál van, mivel mi nemhogy 2 négyzetmétert hanem egy métert se tudunk neki biztosítani.3 hónapos koráig tápot kapott, de utána olvastam hogy mennyire káros a táp, így elhagytuk azt.Ezután fokozatosan át akartam szoktatani a zöldekre, de a nagymamám a mai napig csak sárgarépát ad neki, hiába mondom hogy az nem jó, és változatosan etesse.A szomszédok a nyuluknak tápot adnak enni és szénát, semmi mást( 6 éves a nyúl) és most folyamatosan azzal jönnek hogy tápot kéne adni a nyuszimnak, mert a szomszédok is azt adnak a nyúlnak.Hiába magyarázom nekik hogy a táp EGÉSZSÉGTELEN és FELESLEGES a nyuszi számára, ők csak azt hajtogatják, hogy ,,az állatkereskedésben az eladó is mondta hogy tápot kell neki adni, mert abban vitaminok vannak".Ma a fűnyíróval lenyírt, megszáradt füvet akarták odaadni neki.Elolvastattam velük a nyuszinfón a táplálást de akkor is kitartanak a táp mellett.Folyamatosan a fejemhez vágja a nagymamám hogy akkor tisztítsam ki minden nap én, és gondozzam.Mondtam neki hogy mivel nem engedik hogy nálam legyen a nyuszim, nem tudom minden nap ellátni.Ha ottvagyok és mondom hogy kitakarítom mindig azt mondja hogy én azt úgyse tudom úgy megcsinálni ahogy neki jó.Minden szabadidőmben amikor csak tehetem egyedül átmegyek járművel meg földalattival Pestre és foglalkozom a nyuszimmal.Nagyon elegem van ebből a vitából.Mielőtt szóvá tennétek IGEN, EGYEDÜL VAN A NYUSZI, mivel szerintük nem kell neki társ, és úgy is csak bántaná a kisebbet.Szülinapomra egy társat kértem mellé, de nem hiszem hogy kapok.Hogy győzzem meg őket???Bármilyen NORMÁLIS tanácsot, és választ szívesen fogadok.Aki viszont nem tud normálisan válaszolni kíméljen meg.Így is nagyon mérges vagyok, hát még ha ennél is jobban felidegesítenek.Várom a válaszokat!
2016. aug. 11. 16:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Légy önálló. Vegyél néhány deszkát meg amit találsz és eszkábálj össze egy megfelelő méretű ketrecet vagy keríts el egy részt a szobádból. Nem bonyolult. Fogd meg a nyuszit és vidd magaddal. Legfeljebb vitatkoztok.. de kidobni csak nem fogják. Ha visszaviszik, majd te is visszahozod.
2016. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%

Én is azt mondom, hogy hozd el! Sajnos a fafejű emberek már dacból sem ismerik el, hogy neked van igazad.


Van külön szobád? Akkor áldozz föl belőle egy jókora részt a nyuszinak.

Nyúlketreceket jó áron lehet használtan is venni (vatera.hu), ha kell. Naponta kitakarítod (amit összekakil, összepisil). Ha félsz, hogy összerágja a dolgokat a lakásban/házban, akkor veszel neki nyúlhámot és kiviszed sétálni a szabadba (nyilván nyugodtabb, kutyáktól mentes részre).

2016. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Már nincs miről beszélni mivel anyukám megmondta hogy a viselkedésem miatt szabadon engedi a nyuszimat.Ha megteszi én meg kiugrok az ablakon.Ennyi.
2016. aug. 11. 19:28
 14/24 anonim ***** válasza:

#12 A hám életveszélyes és felesleges, mozgásigényt nem elégít ki egy picit sem és nem egy példa volt rá, hogy a nyuszi belehalt vagy súlyos sérülést szenvedett, mert a hám megrántotta, mikor megijedt valamitől és futni kezdett.. Lehet, hogy nem fordul elő minden nap, de előfordul és ez épp elgé, nem éri meg kockáztatni. Inkább egy (összecsukható) kifutóval érdemes kivinni.

A ketrec pedig felesleges, mert minden ketrec kicsi a nyuszinak. Egynek minimum 2 m2 kellene. Sokkal jobban jár a nyuszi meg a kérdező is, ha elkerít egy részt, ocslóbb, nagyobb.


Nem hiszem, hogy szabadon engedik, csak fenyegetnek. Ahogy te sem ugranál ki az ablakon, csak fenyegetőzöl.

Én megtenném a helyedben, hogy hazaviszem. Ha nem tetszik nekik, ez van.

2016. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom hazavinni bármennyire is szeretném.Légyszíves ne adjatok ilyen ötleteket, mert képtelenség.Ha hazaállítanék a nyuszival, kipenderítenének mindkettőnket.Sajnos anyukámat ismerem.Nem úgy nézett ki mint aki fenyegetőzik.Abban bízom hogy talán a nagymamám nem engedi.Bármennyire is furán hangzik, ő legalább szereti.
2016. aug. 11. 21:29
 16/24 anonim ***** válasza:
14%

Tanulságokat remélem levontad: nem a nagymama nyakára viszünk állatot, akit a körülmények miatt nem tudsz te ellátni; állat beszerzése előtt tájékozódunk az igényeiről.

A nyuszi fő tápláléka a széna, emellé kaphat zöldségféléket, gyümölcsöt kiegészítőnek. A megszáradt fű pl. tök jó kaja neki, ha nincs benne semmi mérgező növény.

A sárgarépa is jó egyébként.

Vigyél neki minél több szénát, lóherét, lucernát (ne frissen, ne vizesen).

Ha kap tápot is, abba sem fog belehalni. Nagyobb baj, hogy egyedül van szegény.

Legközelebb pedig akkor vállalj majd csak állatot, ha azt magadnál tudod tartani és el tudod látni te magad.

2016. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el!Direkt kértem hogy hagyjatok ezzel a kioktatósdival.Képzeld húsvéti meglepetésként kaptam, így nem tudtam felkészülni az érkezésére.Lóherét és társait a kertben szoktam neki szedni.Széna mindig van előtte.Te meg legközelebb akkor írj választ a kérdésre ha normális választ tudsz írni, nem kioktatni, és okoskodni akarsz.
2016. aug. 11. 22:13
 18/24 anonim ***** válasza:
28%

A nyúl alapvető tápláléka a széna, ezért legyen mindig előtte továbbra is!naponta legyen a vize is cserélve hiszen mégis csak egy élőlény és minden élőlénynek szüksége van vízre hiszen az élet feltétel! Tápból is van ezerféle. A natúr nyúltáp tényleg nem egészséges , ezért márkásat vegyél, a verselaga szerintem az egyik legjobb.

Kapjon sok zöldet, és fogkoptatót, hiszen metszőfoguk folyamatosan nő. Ha nem tudod hazavinni , akkor se veszekedj, légy nyugodt ülj le a mamáddal beszélni, ha továbbra is úgy látod , hogy nyuszid rossz körülmények közt él, nem szívesen mondom, de ajándékozd el egy olyannak aki gondos gazdija lenne , hiszen most a nyúl érdekeit nézzük.

Tanulság: élő állatot sosem ajándékozzunk, hiszen egy állat bizony felelőség, és egy nyuszi sokáig él, és nagyon oda kell figyelni a tartására!!

Oltatni kell félévente, nem mindegy mit eszik, mit nem, és foglalkozni kell vele. Ezen kívűl nincs szüksége társra jól megvannak egyedül.aki lakásban tartja annak a ketrecet ajánlom minimum 1méteres legyen. A ketrec még nem oldja meg a mozgásigényét. Engedd ki sokat de figyelj rá! Ezen kívül a póráz nem rossz megoldás én is azt használom de csakis hám hiszen ott nem tud sérülést okozni a nyuszinak.

Remélem segítettem.

2016. aug. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
21%
Kedves utolsó! Kérlek nézz utána a nyúl igényeinek, helyes etetésének és tartásának!
2016. aug. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Igen segítettél köszönöm.Jól van tartva nem az a gond, hanem a táplálással vannak gondok.Oltatjuk, már voltunk is egyszer.Ketrece van,(1 méteres) de amikor tudom leviszem a kertbe megfuttatni, meg minden.Imádja.A teraszra is ki szokatam vinni levegőzni meg futkosni.Legvégső esetben a szobában de a szőnyegről kitiltotta a nagymamám.Szóval nincs rosszul tartva.Vizét azt cseréljük ha kiitta.

Felelősséget vállaltunk érte, így nem fogjuk elajándékozni.

2016. aug. 11. 23:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!