Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elegem van!! Segítség! Hogy...

Elegem van!! Segítség! Hogy győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos törpenyuszim.Az elején nem voltunk tisztában a táplálásával aztán meg elolvastam a nyuszinfót meg itt a gyakori is olvasgattam a témával kapcsolatban.A nyuszi a nagyanyámnál van, mivel mi nemhogy 2 négyzetmétert hanem egy métert se tudunk neki biztosítani.3 hónapos koráig tápot kapott, de utána olvastam hogy mennyire káros a táp, így elhagytuk azt.Ezután fokozatosan át akartam szoktatani a zöldekre, de a nagymamám a mai napig csak sárgarépát ad neki, hiába mondom hogy az nem jó, és változatosan etesse.A szomszédok a nyuluknak tápot adnak enni és szénát, semmi mást( 6 éves a nyúl) és most folyamatosan azzal jönnek hogy tápot kéne adni a nyuszimnak, mert a szomszédok is azt adnak a nyúlnak.Hiába magyarázom nekik hogy a táp EGÉSZSÉGTELEN és FELESLEGES a nyuszi számára, ők csak azt hajtogatják, hogy ,,az állatkereskedésben az eladó is mondta hogy tápot kell neki adni, mert abban vitaminok vannak".Ma a fűnyíróval lenyírt, megszáradt füvet akarták odaadni neki.Elolvastattam velük a nyuszinfón a táplálást de akkor is kitartanak a táp mellett.Folyamatosan a fejemhez vágja a nagymamám hogy akkor tisztítsam ki minden nap én, és gondozzam.Mondtam neki hogy mivel nem engedik hogy nálam legyen a nyuszim, nem tudom minden nap ellátni.Ha ottvagyok és mondom hogy kitakarítom mindig azt mondja hogy én azt úgyse tudom úgy megcsinálni ahogy neki jó.Minden szabadidőmben amikor csak tehetem egyedül átmegyek járművel meg földalattival Pestre és foglalkozom a nyuszimmal.Nagyon elegem van ebből a vitából.Mielőtt szóvá tennétek IGEN, EGYEDÜL VAN A NYUSZI, mivel szerintük nem kell neki társ, és úgy is csak bántaná a kisebbet.Szülinapomra egy társat kértem mellé, de nem hiszem hogy kapok.Hogy győzzem meg őket???Bármilyen NORMÁLIS tanácsot, és választ szívesen fogadok.Aki viszont nem tud normálisan válaszolni kíméljen meg.Így is nagyon mérges vagyok, hát még ha ennél is jobban felidegesítenek.Várom a válaszokat!
2016. aug. 11. 16:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ne oktass ki hiszen szerintem te nem vagy tisztában a nyúltartással! Az első nyuszim 13 évet élt, most is van kettő makk egészséges. Nyulas könyveket tanulmányoztam át, wonderbunny,weboldalak, tenyésztők segítsége, nyúlbetegségektől kezdve sok mindennel tisztában vagyok. Egy nyúl nem feltétlenül igényel társat az első nyulamnak ahány társa volt annyiszor verekedett. Ő egyedül érezte jól magát. Ne keverjük össze tengerimalaccal aki belebetegszik az egyedüllétbe. Van olyan táp ami igenis egészséges a nyuszinak ami nem véletlenül prémium és olyan vitaminokat kap meg ami másban nincs. Persze táp alkossa étrendje legkevesebb részét. Nem hiszem hogy hülyeségeket mondanék de mondj példát amiben nem értesz egyet.
2016. aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
A NYUSZIKNAK KELL TÁP HA CSAK ZÖLDSÉGET KAPNAK AZ ROSZ NEKIK A CSAK ZÖLDSÉG NEM JÓ NEKIK A NYUSZI FŐ TÁPLÁLÉKA A SZÉNA UTÁNA A TÁP ÉS ÉN ZÖLDSÉGET GYÜMÖLCSÖT HETENTE 2 SZER ADOK ÉS NEKEM IS TÖRPENYUSZI ÉS A TENYÉSZTŐK IS AZT MONDJÁK HOGY TILOS CSAK ZÖLDSÉGET ADNI A NYUSZINAK!!!!!!!!
2017. márc. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Kicsit nézz utána precízebben a nyúltartásnak a nyuszi etetésének, és a táp fontosságnának ha ez megtörtént beszélhetünk.

Ui: egy szóval se mondtam hogy csak zöldeken éljen! De a tápnak kell étrendje legkevesebb részét alkotnia! Kilóframmonként egy teáskanálnyi táp a nyuszinak.!

2017. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

A megfelelő nyúltáp !!

- Fű és széna mindig

- Zöldtakarmány: naponta egyszer kétszer, a hozzászoktatás után többször is

- Friss zöldség, gyümölcsből kevesebb ( zöldség naponta kétszer/ gyümölcs 1-2 hetente egyszer)

- Faágak: rendszeresen

- Víz: korlátlan mennyiségben, naponta cseréljük

- Ínyencségek: zöldség, gyümölcsdarabkák, gyomnövênyek, virágok időnként, ami nem mérgező, erre nagyon figyelj oda!! ( amiben nem vagy biztos, hogy etethető nyuszival, mérgező-e számára, azt ne add oda neki előbb nézz utána)

-Némi száraztápra vagy pelletre ( egy teáskanálnyira testsúlykilogrammonként ) csak a télen is a szabadban tartott nyulaknak, néhány nagytestű fajtának, vagy tenyésznyulaknak van szükségük. Tegyünk szívességet nyulainknak, és már kezdetben se adjunk nekik sok tápot, állítsuk át a táplálkozásukat!- friss takarmánnyal vigyünk változatosságot étrendükbe, vegyünk kizárólag gabonamentes száraztápot, és ahány kiló annyi kiskanál táp elég neki naponta. ( a száraztáp abraktakarmány, s mint ilyet,csak kivételes esetekre, és a legcsekélyebb mennyiségben adjuk! Az egészséges, változatosan és jól táplált nyulaknak nem szükséges tápot adni. Ez persze sokkal ízletesebb nekik mint a száraz széna, de épp ezért túl kevés szálastakarmányt fogyasztanak, ami fog és emésztési problémákhoz vezet!( ezért táplálkozása 90% át is akár a széna tegye ki. )

Nem megfelelő táp pl:

- száraztáp: felesleges,/ túlsúlyt/ fog és emésztési gondok/ magatartási problémákat eredményezhet. Ezért tápból olyat válassz , aminek rosttartalma minimum 20% nál van, mivel a nyulnak magas a rostigénye

- snackek: rágópálcák, karikák stb- túl sok cukrot és keményítőt tartalmaznak!

- joghurtos tabletták és más tejtermékek: ezek a nyulak számára nem természetes táplálékok, vagyis mesterséges kiegészítők, amik károsak lehetnek.

- régi száraz kenyér: a fogkopáson nem segít és túlsúlyhoz vezethet, illetve összetétele miatt le állhat a nyúl bélmüködése , ami elhulláshoz vezet!

2017. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!