Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az élettársam allergiás a...

Az élettársam allergiás a nyúlszőrre, de van két nyulam. Mi lehet a következménye?

Figyelt kérdés
El kéne adnom őket? Csak most derült ki, hogy allergiás rájuk. A nyulak már 3 éve velünk élnek, de az élettársam eddig még nem mutatott allergiás jeleket. De egy allergiavizsgálaton kimutatták, hogy az.

2016. nov. 15. 10:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
kb fél évre rá derült ki az allergiavizsgálaton, hogy én is allergiás vagyok a nyúlszőrre, amikor már megvolt a nyulam. de mondtam az orvosnak hogy eddig sem éreztem semmilyen tünetét, és nem is szeretnék megválni tőle. az orvos csak annyit mondott hogy annyi elég ha arra figyelek, hogy ne egy légtérben aludjunk. plusz testvérem mindig kikeféli a nyúl bundáját, hogy minél kevesebb szőrszál kerüljön a levegőbe. a legjobb ilyen kefe a Furminator, lehet kicsit drága de tényleg nagyon jól kijönnek vele az amúgy is levedlett szőrök és így már tényleg semmilyen veszélyt nem jelent a nyúl. a gyerekekről meg annyit, hogy az allergia nem tud így átöröklődni, maximum a hajlam, az allergia sokkal később jön ki. de ha kezdetektől hozzászoktak a nyulakhoz akkor később pedig már nem is lesz ilyen gondjuk a gyerekeknek.
2016. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
22%

Ez a válaszoló tényleg nem normális....

Persze majd a párod dobod ki a nyuszik helyett, még mit nem:D Hol élsz te?:D

Az állat nem ember, egy nyuszi ha jó helyre kerül, szinte fel sem fogja, h más vigyáz rá. A nyúlpöri túlzás lenne, de pl. egy állakereskedés átveszi (nem pénzért).

2016. nov. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
8-as nagyokosnak még annyit mondanék, hogy a párom elköltözik, ha a nyulak maradnak, mivel nem akar asztmás lenni 5-6 év múlva. Kíváncsi lennék, te kit választanál inkább: a nyulakat, vagy a menyasszonyodat.
2016. nov. 15. 12:28
 14/28 anonim ***** válasza:
83%

Én minden állatra (és növényre, + porra) allergiás vagyok, mégis van 2 tengerimalacom.

Rájuk is allergiás vagyok kicsit, de csak annyira, hogy ha a bőrömön mászkálnak (pl. nyáron, amikor kevesebb ruha van rajtam), akkor egy pici, viszkető piros folt marad a lábuk nyomán. Ami eltűnik kb. 5 perc alatt.

Nekem az elmúlt 5 évben nem lett rosszabb az allergiám.

Ha nálatok eddig nem volt gond, akkor ezután se lesz, nyugodtan megtarthatod a nyulakat.

2016. nov. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Platypus ***** válasza:
73%
Rendes allergiavizsgálaton kimutatták, hogy allergiás vagyok az egész világra. Por, penész és az összes létező növény kábé. Ennek ellenére csak akkor van bármiféle tünetem, amikor nagyon kimerült vagyok - pedig gyakorlatilag az egész életem úgy élem, hogy valamivel mindig találkozom a listáról. Ha az élettársadnak 3 évig nem volt tünete, akkor neki sem kezelhetetlen az allergiája. Ha a tünetei nem súlyosak, akkor hosszabb távon teljesen normális életet élhet a nyulak mellett. Én például porallergiával takarítom a lakást. A leendő gyereketeknek pedig nagyon jót tenne ha állatok mellett nőhetne fel. Többek között segít megelőzni hogy ő is allergiás legyen.
2016. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
9%

Szomszédunk fia allergiás a kutyákra. Erre vettek egy kutyát. Ráadásul szobakutyát. Naponta 2x porszívóznak és így is állandóan köhög szegény kisgyerek.

Naná, hogy a páromat választanám! Vagy a gyerekem! Vagy akiről éppen szó van. Szeretem az állatokat, de az emberek nekem fontosabbak.

2016. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Nem kell a nyulaktól megválni - csak valóban nem ajánlatos egy légtérben tartózkodni velük. Érdemes lenne őket a lakás olyan részében elhelyezni, ahol keveset tartózkodtok.

Ha kiderült, hogy allergiás a nyúlszőrre, akkor kérjen rá allergia gyógyszert és szedje rendszeresen azt.


"Ha most majd elkezd hirtelen fulladni, vagy viszketni a jószágoktól, az hipochondria lesz inkább,..."


Nem egészen így van... még nem tudtuk, hogy allergiás a fiam a kutyaszőrre, hiszen az allergiavizsgálatnál a macskaszőr allergia jött ki, amikor a barátnőm kutyája nálunk volt 2 hétig. Egy idő után azt vettem észre, hogy a gyerekem egyre nehezebben kap levegőt, fullad. Nem volt a kutyára allergiás! - addig...

Kérésemre újabb allergiavizsgálat - meg amúgy is esedékes volt - és kiderült: MEGFORDULT AZ ALLERGIA! Kutyára lett allergiás és macskára nem. Ilyent még soha nem is hallottam, hogy egy allergia megfordul...


Más alkalommal egy másik ismerősöm tengerimalacát mentünk etetni - fél órán belül bedagadt a gyerek feje, prüszkölt, folyt az orra, vörösek lettek a szemei, stb.

Szóval nem hipochondria... :-)

2016. nov. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
81%
Azért az elég gáz, ha az eddig tünetmentes párod most behisztizik, és előveszi a "vagy ők, vagy én" kártyát. Te biztosan ilyen embernek akarsz szülni? Semmi baja nem lesz, ha eddig sem volt. A gyereket meg lehet tesztelni a születése után, és csak akkor válnék meg tőlük, ha ő viszont allergiás. Nem azért, mert 2 nyúl fontosabb, hanem elvi okokból. Aki engem így manipulálni és zsarolni próbálna, azt rövid úton iktatnám ki az életemből. Ha majd a párodnak problémája lesz a sírással, keléssel, kevesebb figyelemmel, kevesebb szexel, büdös pelenkával, mit csinálsz vele? Mondom ezt úgy, mielőtt megvádolsz, hogy a párom nem akart kutyát. Aztán, mivel engem szeret, meglepett az egyik születésnapomra eggyel, és most imádja. A ti bajotok itt nem a nyulakkal meg az allergiával van, ez annál sokkal súlyosabb.
2016. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Én nem akarok szülni, max ő fog. De van igazság abban, amit mondasz.
2016. nov. 15. 14:12
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Jaa, hogy ez ilyen hatalommániás, hormonzavaros, babátakarok, besárkányosodok-féle női hiszti! Nincs több kérdésem. Szegény nyuszik nem nyerhetnek az ilyen ellen. Nemem legnagyobb szégyene, hogy képesek vagyunk így viselkedni. A férfiaké meg az, hogyha engednek ennek... :(
2016. nov. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!