Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az élettársam allergiás a...

Az élettársam allergiás a nyúlszőrre, de van két nyulam. Mi lehet a következménye?

Figyelt kérdés
El kéne adnom őket? Csak most derült ki, hogy allergiás rájuk. A nyulak már 3 éve velünk élnek, de az élettársam eddig még nem mutatott allergiás jeleket. De egy allergiavizsgálaton kimutatták, hogy az.

2016. nov. 15. 10:43
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Mivel nehezen jön össze a Baba, amivel már másfél éve próbálkozunk, mert PCOSZ-e van, megértem, ha ezt szeretné. Az orvosa is ezt tanácsolta.
2016. nov. 15. 14:47
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Hááát izé...

Most utánaolvastam, mert nekem is PCOS-em van, meg allergiás is vagyok (én vagyok a 14. válaszoló), és azt írják hogy mindkettőt az inzulinrezisztanciával kapcsolják össze.

Nem tudom a párod milyen kezelést kap, de ha tartja az IR-es diétát, tornázik és gyógyszert is szed, akkor az allergia önmagában nem biztos, hogy gondot okoz. Főleg hogy a kérdésedben azt írtad, tünetmentes az allergiája.

Ha esetleg meddő azt nem a nyúlszőr okozza, hanem a hormonproblémák, amivel meg sajnos addig kell járni az orvosokat, amíg valamelyik ki nem talál valamit, ami hat.

Szóval én a helyedben továbbra sem adnám el a nyulakat, szerintem bánni fogod, ha megteszed.

Ha mégis muszáj, esetleg megkérdezheted a nyuszimentőket, nem tudnák-e befogadni őket. Semmiképp se az állatkereskedést válaszd.

2016. nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Maradnak a nyulak! A menyasszonyom egy angyal! :)

Én sűrűbben fogom őket és körülötte takarítani, és valaki írt valamilyen szőrkefét, azzal minden nap át fogom őket kefélni. A konyhában vannak, szóval nem a szobában, ahol sokat időzünk.


A PCOSZ miatt rendszeresen jár magánnőgyógyászhoz, meg mindenféle mérésekre, de még gyógyszert nem kell szednie.

2016. nov. 16. 10:55
 24/28 anonim ***** válasza:

:) Örülök, hogy jó vége lett a dolognak.


(Kis kiegészítés PCOS témában: gondolom jár endokrinológushoz is, de ha nem, akkor oda is el kellene menni, mert a nőgyógyászok nem értenek annyira a hormonokhoz. Sok endokrinológus egyben diabetológus is, így a diétázásban is tudnak segíteni. Sok sikert, és remélem mielőbb összejön a baba :))

2016. nov. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

A bunkók elmehetnek a fenébe a semmit nem érő hozzászólásaikkal együtt!!

Amúgy szerintem az legyen az utolsó, hogy kirakod a nyuszkókat. Biztos van rá vmi gyógyszer, de ha nincs más megoldás, tényleg ingyen add őket, mert úgy több az érdeklődő.

Remélem segíthettem, és sok sikert!! :)

2016. nov. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

örülök,hogy maradnak a nyulak. elég fura lenne csak azért megszabadulni tőlük,mert teszten allergiás rá,de a gyakorlatban meg semmi baja nincs tőlük...

egyébként ez a pcos elég undok dolog,erre próbáljatok megoldást találni,olvasgassatok,kérdezzek utána,hogy ki hogyan esett teherbe ilyen dolog mellett. ez inkább a bűnös, nem a nyulak,akikre semmi tünetet nem mutat

2016. nov. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy semmi tünetet nem mutat MÉG a nyulakra, de idővel kialakulhat asztmája emiatt. És ezt kivételesen lehet, hogy az orvos jobban tudja. Nála nem bőrpír lesz, az asztma pedig nem poén.

PCOS-sel kapcsolatban egy fizetős nőgyógyászhoz járunk még csak, aki újabb fizetős mérésekre küldte (inzulin, stb). Ha ezek megvannak, és kiderült, mitől alakulhat ki, akkor kaphat rá gyógyszert.

2016. nov. 17. 10:07
 28/28 anonim ***** válasza:
Azóta mi történt?
2022. jan. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!