Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szoktassam kézhez a...

Hogy szoktassam kézhez a tengerimalacomat?

Figyelt kérdés

Ma vettünk egy kis tengerimalacot. Nagyon sok cikket olvastunk róla neten, hogy előte beszélni kell hozzá, meg hogy szépen óvatosan kell odanyúlni, de akárhányszor meg akarom fogni, vagy simogatni, összerázza magát és elfut.

Nem tudom miért csinálja ezt. Mivel még csak ma hoztuk haza, lehet fél?

Várjak még ezzel pár napot?


Amúgy minden saját tapasztalatot, és tanácsot szívesen fogadok az állatkával kapcsolatban!

Köszönöm :)


2010. máj. 22. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan fél, ma szerintem ne maceráld, majd később megszokja a hangod, meg hogy te eteted és egy idő után simogatni is lehet, barátságos állatok.

Saját tapasztalat: azt nem szeretik ha copfot csinász nekik a szőrükől ezt azzal fejezik ki,hogy lepisilnek (ez még gyerekkorban történt természetesen):)

2010. máj. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
esetleg egy kis tengerimalac-csemegét is odatehetsz a kezedbe és akkor egy idő után odamegy, megszagolgat stb. azután meg már felismer :-)
2010. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Először is: kellene neki egy társ, mert egyedül akármennyit foglalkozol vele, magányos lesz. Még pár napig ne vegyétek ki a ketrecből csak a ketrecen belül simogassátok, próbáljátok kézből etetni. Halkan nyugodtan beszéljetek hozzá, kerüljétek a hirtelen mozdulatokat. Pár nap múlva kézbe vehetitek, de ügyeljetek hogy biztonságban érezhesse magát.
2010. máj. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez jó ötlet vegyél neki párt is, én mindig csak párba láttam őket tartani. Persze akkor lesznek kismalacok is, de azokat szerintem legtöbbször be tudod cserélni malaceledelre az állatosnál.
2010. máj. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Két egyneműt is gond nélkül lehet együtt tartani.:)Akkor kismalacok sem lesznek, és igazi barátai lesznek egymásnak.Harmadik vagyok.
2010. máj. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!

majd esetleg később vennénk neki társat.

Most még csak beszélünk hozzá, meg próbáljuk ketrecen belül simogatni, de nem mindíg engedi sajna.

még egy kérdés: Az baj, ha nagyon sokat eszik? Raktunk be neki kiwit, a vitamin miatt, azt is megette (csak pár szeletet adtunk) Kapott egy kis tápot, de nagyon keveset, mivel hozzá akarjuk szoktatni, hogy este kapjon. Na de azt a kevés tápot is mind megette. Volt szénája, azt is elrágcsálta, meg most adtunk neki füvet, azt is elkezdte.

Elvileg most jön a rendes vacsi ideje, majd. Ez baj, ha ennyit eszik?

2010. máj. 22. 19:07
 7/8 anonim ***** válasza:

A tengeri malacok élete az evés mindig csak esznek és isznak és lustálkodnak (nekem is van 2 malacom) =))


És biztos hogy még fél sőt biztos mert a t.malacok azok amugy is társas állatok szóval szerintem szerezz be neki min nél elöbb egy társat jah és ha szaporitani szeretnéd akkor minnál fiatalabban mert ha már nagy akkor lehet hogy bele hal a szülésbe mert akkor a bordái nem ugy nölnek =))

2010. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
képzeljétek mi történt ma reggel.... A tengerimalacom szült egy kiskölyköt. Mivel mióta elhoztuk nem találkozott más malacokkal, tuti, hogy az állatkereskedésben lett vemhes. Nagyon aranyos kis malackája született.
2010. jún. 23. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!