Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög vagy...

Dzsungáriai törpehörcsög vagy Roborovszki hörcsög? -tartása-

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, mivel mind a kettő cuki KÜLSŐRE :D igazából azt szeretném hogy lehessen simogatni, "babusgatni" melyik jobb választás a két höri közül? És le tudnátok írni a tartását? Csak úgy akarom megvenni,hogy tudom, alkalmas vagyok-e arra hogy tartsak ilyen állatkát :) nem szeretném, hogy rosszul érezze magát. Válaszokat előre is köszönöm.

2017. szept. 10. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt minden részletesen le van írva.

2017. szept. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. szept. 10. 10:51
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
A dzsungáriai nem jó, oké, hogy külsőre cuki meg minden de sajnos felnőtt korában nagyon harap.
2017. szept. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor maradok a roborovszkinál. Köszi:)
2017. szept. 10. 13:10
 5/10 A kérdező kommentje:
Még jöhetnek válaszok:)
2017. szept. 10. 14:27
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Dehogy harap felnőtt korban a dzsungi! Attól, hogy az egyik válaszoló hörcsöge harapott, ez még nem jelenti azt, hogy mindegyik harap. :D Nekem 11 éve vannak dzsungijaim, és nagyon változó a viselkedésük (mint ahogy az embereknek is). De ha meg van szelídítve, vagy eleve szelíden kapod (tenyésztőtől), akkor nem harap, és ez többnyire nem is változik. A dzsungit lehet babusgatni. Ezzel szemben a robik nagyon félénkek, ritka az, ha ki tudod venni kézbe. Inkább csak megfigyelés céljából lehet őket tartani, mert nagyon fürgék. A tartást ezen az oldalon olvasd végig részletesen: [link]

Facebookon pedig lépj be a Hörcsög imádók csoportba, ott is sokat fognak neked segíteni. :)

2017. szept. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És a roborovszkit nem lehet megszelídíteni? :O
2017. szept. 10. 15:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, de van rá példa a Hörcsög imádók csoportban is, hogy szelíd. De az nagyon ritka.
2017. szept. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A 3. válaszoló baromságot ír! A dzsungik talán a legbarátságosabbak. A roborovszkik meg a lebarátságtalanabbak. A robik nem agresszívak, de nagyon félősek és szinte lehetetlen őket mgeszelídíteni. Ellenben a dzsungikkal, ha eleget foglalkozunk, nagyon szelídek lehetnek.. és elég könnyen. Kivételek persze mindig vannak, de az átlagra ez vonatkozik.
2017. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Szerintem a dzsungáriai törpehörcsög a jó választás, eggyáltalán nem vad nagyon aranyos.nekem is volt 3 évig élt és nagyon a szivemhez nőt.Ami még plussz infó hogy nagyon kitartóak az enyém daganatos lett és úgy döntöttünk hogy megműtetjük szerencsére túlélte.És nincs sok macera vele elég hetente 1x kitakarítani a ketrecét.Remélem ez hasznos volt számodra.
2017. szept. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!