Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit mondjak anyumnak, hogy...

Mit mondjak anyumnak, hogy megengedjen valami kis rágcsálót tartani?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz különszobám és nagyon szeretnék egy kisállatot. Patkányra gondoltam vagy degura. De anyám azt mondta hogy neked biztos nem lesz max ha akarsz akkor mehetsz vele apádhoz. Mit modnjak neki hogy megengedje? Amúgy jóban vagyunk de ha akarok valamit akkor sose engedi. Van saját kerestem tehát nm is kéne törödnie vele.
2010. jún. 8. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Mond meg neki, hogy kizárólag te gondoznád, saját pénzből, mert szeretnéd, ha felelős lehetnél egy állatért.


Inkább a degut ajánlanám, mert a patkányokkal szemben(hiába nincs semmi baj velük) általános előitéletek feszülnek, azt mondják rájuk, hogy betegségeket terjesztenek, stb...


Szóval inkább egy olyan legyen, ami speciálisan háziállat.

2010. jún. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én felnőtt fejjel vettem patkányt és az akkori párom nem engedte be a lakásba... :(

A degu nem mindig hagyja magát simogatni...bár ez nem tapasztalat, scak olvastam..én a tengerimalacot ajánlom. Évek óta tartom. Ha rendszeresen tisztítod, NEM BÜDÖS!!! Viszonylag olcsó, de rendesen nézz utána, hogy kell tartani. Ne feledd, a kisállat érző lény, nem tárgy!

2010. jún. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anyu, szeretnék egy mérgeskígyót!


Aztán majd a kompromisszumos degunál köttök ki.

2010. jún. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Degut PÁRBAN kell tartani... macera tartrani 3 hete kaptam, de harapnak és hangosak is. A patkány jobb lenne, ,ert ha oylan helyen veszed és nem a csatornából gyűjtöd, akkor nem terjeszt betegségeket.
2010. jún. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A patkány engem is jobban vonz:) köszönöm a válaszokat nemsokára költözünk és anyum aztmondta hogy ha lesz különszobám akkor lehet egy patim:)
2010. jún. 11. 11:01
 6/6 anonim válasza:
Ha az én üzenetemet ellolvassa biztos meg fogja engedni. Én kaptam egy törpenyulat azóta jobban megy a tanulás és mivel ő az én nyulam és én gondoskodom róla (takarítom,etetem) sokkal nagyobb a felelősség érzetem. Nagyon egyszerű egy ilyen kis rágcsáló tartása. Sőt a nyuszim szobatiszta és bármikor szaladgálhat a szobába. Ha érdekel több információ írhatsz a petraaacska@citromail.hu email címre.
2010. jún. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!