Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy patkányt hazahozt...

Találtam egy patkányt hazahoztam mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Az út szélén volt (nem főút) ott feküdt a lábán van egy kis vágás kb 1-cm er hosszú nem mély hazahoztam volt 2 nyuszink akiknek volt egy 120 as ketrece beleraktam volt egy kis tényér raktam be neki vizet és egy kis búvóhelyet bűanyag be bújt oda egy nagyon kicsit ivott és most bent fekszik nem nagyon mozog mit adhatok neki enni csak holnap tudom kihivni az állatorvost most találtam kb 30 perce valamit kéne ennije mit tudnék adni neki?Nem értek a patkányokhoz
2018. márc. 14. 18:31
1 2 3 4
 1/36 nagytudos válasza:
100%
Szóval meg szeretnéd tartani,az nem baj a patkány okos állat. Majd valaki normális leírja én sem értek hozzájuk.
2018. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Barmit megeszik. Mig nem veszel neki tapot, magokat, zoldseget nem lesz baja. De attol sem ha semmit nem adsz neki. A zermeszetben sem talal kajat mindennap
2018. márc. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
oké kap egy kis répát addig.
2018. márc. 14. 18:51
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Minnél elöbb vidd állatorvoshoz betegséget is terjeszthet ki tudja hol volt eddig lehet hogy a csatornába.
2018. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy vad patkány? Vándorpatkány? (szürke színű) Vagy tenyésztett (fehér/tarka)


Ha egy szürke, vad vándorpatkány csak úgy ott feküdt az út szélén, akkor nem akarlak elkeseríteni, de valószínűleg mérget evett, és el fog pusztulni. Esetleg autó elüthette, de ennek kisebb az esélye.


Ne haraptasd meg magad vele, és moss kezet, ha hozzányúlsz, nem fogsz így tőle elkapni semmit. Elviheted orvoshoz, bár nem hiszem, hogy sok mindent fog kezdeni vele, ha nem egzotikus orvos, ha meg igen, akkor készítheted a pénztárcádat.


Valami kaját tegyél be neki, hátha ennek (szerintem nem fog), bármi jó, emberi étel is egyelőre, zöldség, gyümölcs, dió, ilyesmi. De tényleg ne fűzz nagy reményeket az életben maradásához.

2018. márc. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
71%

Többnyire irtani szokták, mert nagyon szapora és kártékony állat. Szomszédomnál nagyon sok van, néha áttéved pár hozzám is, úgyhogy én folyamatosan mérgezem őket.


De ha már megmentetted, akkor ne csak répát adj neki. Bármilyen ételmaradékon elvan. Kenyér biztos van otthon, de a vacsorádból is adhatsz neki, vagy sajtot, párizsit. A szemes takarmány is jó neki, ha van, pl. kukorica, búza.

Szerintem mindenevő. Talán még a húst sem veti meg.


És igaza van az előttem szólóknak. Nem tudhatod, hogy milyen fertőzésnek teszed ki magad ezzel.

2018. márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
nem vándorpatkány biztos nem fognék meg egy olyat.Ez egy fehér barna patkány szelidnek tűnik nem hrap raktam be nki répát almát meg volt ithon egy kis dió megette mindent és ivott is de utána visszafeküdt a sebét lefertőtlenítettem a kis műanyag bújóka ki van bélelve kis rongyokkal abban alszik.Mi lehet a baja?
2018. márc. 14. 19:27
 8/36 A kérdező kommentje:
Most néztem nem ettem meg amit adtam neki csak bevitte az odúba :(:( Az almát megkostolta de utána otthagyta :( :( reggelre el fog pusztulni mit tehetek érte? :(
2018. márc. 14. 19:33
 9/36 BlackLove ***** válasza:
100%

De aranyos vagy, hogy megmentetted! :)

Majd írj, hogy mi van vele, átvészelte-e az éjszakát?

2018. márc. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha tarka a patkány, akkor tényleg nem vad, csuklyás patkány valószínűleg.


Ilyesmi?

[link]


Azt így neten át senki nem fogja megmondani, mi baja. Talán megszökött, vagy valakinek már nem kellett, és az idiótája kirakta.

Ha evett, az jó jel. Próbáld meg elvinni orvoshoz, ő többet tud arról mondani, hogy mi baja.

De arra számíts, hogy a legtöbb "sima" állatorvos nem ért hozzájuk, egzotikus állatokkal is foglalkozó kell.


A fertőzésről annyi, hogy ha nem haraptatod meg magad, nem viszed a szádba az ürülékét vagy vizeletét, illetve nem hagyod az ürüléket porrá száradni (belélegezve a pora veszélyes), és kezet mosol utána, akkor nem fogsz elkapni tőle semmit. Tehát legyél körültekintő, figyelj a higiéniára, ne nagyon fogdosd kézzel a jószágot, de nem kell azért démonizálni őket.

2018. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!