Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy patkányt hazahozt...

Találtam egy patkányt hazahoztam mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Az út szélén volt (nem főút) ott feküdt a lábán van egy kis vágás kb 1-cm er hosszú nem mély hazahoztam volt 2 nyuszink akiknek volt egy 120 as ketrece beleraktam volt egy kis tényér raktam be neki vizet és egy kis búvóhelyet bűanyag be bújt oda egy nagyon kicsit ivott és most bent fekszik nem nagyon mozog mit adhatok neki enni csak holnap tudom kihivni az állatorvost most találtam kb 30 perce valamit kéne ennije mit tudnék adni neki?Nem értek a patkányokhoz
2018. márc. 14. 18:31
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
igen olyan amit küldtél csak fehér barna.Az állaorvosunk nagyon rendes fel vette nekünk a telefont azt mondta hogy adjunk neki inni nehogy kiszáradjon és rakjunk be neki kaját azt mondta lehet azárt nem eszik mert le van nőve a foga megpróbáltam megnézni nem nagyon sikerült de talán tényleg le van.Mondta hogy holnap 1 re vigyük be és megnézi.Meg azt mondta hogy a a kis vágást tisztitsuk ki azt már meg csináltuk ennyit mondott ja meg még annyit ha megmérgezték akkor vérezni fog.Nagyon rendes volt.Mondta még hogy probáljunk neki valami pépesebb gyümit adni hogy átha azt adtam neki egy kicsi banánt már cak egy kicsit volt ithon azt meg is ette de már nincs több itthon :(.Az a baj hogy itt nincs a kisállatboltban patkány táp ezért rendelni kell már megrendeltem addig meg azt mondta az orvos hogy ő add.
2018. márc. 14. 19:47
 12/36 anonim ***** válasza:

Oké, szerintem jó úton vagy, ha lehet még segíteni rajta, akkor biztos nem fog rajtad múlni.

Nem létfontosságú a patkánytáp, anélkül is elvan jó darabig. Esetleg ha más édesebb gyümölcs van otthon, megpróbálhatod, vagy akár kis sajtot (sima trappista) vagy főtt tojást. Ezekért általában odáig vannak.

Ezek ÁLTALÁBAN nem a legjobbak egy patkánynak, de mivel rossz állapotban van, inkább egyen nem 100%-ban neki való kaját, mint semmit.

Nálam semmit nem kaptak, csak pelletált patkánytápot és vizet.

Próbáld minél kevesebbet piszkálni, nézegetni holnapig, mert biztos, hogy stresszes szegény, a legjobb, ha adsz neki enni-inni, és békén hagyod.

2018. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Van itthon sajt meg főtt tojás is rakok be neki ig tud válogatni azt mondta az orvos hogy ba le van nőve a figa lecsiszolja neki.Aztán békén haggyom hadd pihenjen van.neki berakva viz sok féle kaja a búvóhely ami ki van bélelve és jó sotét
2018. márc. 14. 20:34
 14/36 anonim ***** válasza:
Valakinek a szökött kedvence. Nálunk degu volt hónapokig, de a telet nem bírta, elpusztult. Befogni nem tudtuk.
2018. márc. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy szökött mert nagyon elhanyagolt soványabb is és nagyon megviselt
2018. márc. 14. 21:09
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kitette az utcára a gazdája, mert megunta.
2018. márc. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer egy egeret mentettem meg a macskától, mert az kínozta, bem ölte meg, csak játszott vele.

Nekem otthon tengerimalacaim vannak, az első éjszaka kapott tengerimalactápot, meg gyümölcsöket, de nem evett, csak a második nap jött meg a bátorsága/étvágya.

Egy hét mulva elengedtem, mégiscsak vad egér volt, nem házikedvenc.

Akinek elmesélem ezt a sztorit az mind retardáltnak néz, de akinek vannak rágcsálói otthon, annak meglágyul a szíve ha egy aranyos egeret lát, akit ráadásul egy macska kínoz...

2018. márc. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Sziasztok már jobbam van a kajának a felét megette éa érdeklősik is egy kicait.De mindenképp elviszem oevoahoz hogy adjon neki féregtelenitőtt bolha kullanca elleni cseppet meg ha kell neki valami oltás.meg megnézi a fogát meg a sebét
2018. márc. 15. 08:37
 19/36 anonim ***** válasza:
Tökéletesen csináltad! Légyszí, írd meg, hogy mi lett az orvosnál! Megtartod?
2018. márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Na hát elvittem az orvoshoz a foga teljesen le volt nőve anyira hogy már az ajsó ajka sebes mert befelé nőtt lecsiszolta neki szépe.Adot neki féregtelenitőtt bolha és kullancs cseppet és a sebe el volt fertőzve de mostmár szép a sebe is.a ketrecbe tudtam venni jó pár dolgot hinta ágyat 2 búvóhelyet és az orvos adot patkány tápot amíg nem jön meg amit rendeltem.Mondta hogy kislány és hogy vigyem vissza 1 hét múlva hogy megnézze.
2018. márc. 15. 17:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!